AnasayfaOnline EğitimlerSatış Koçluğu Eğitimi
30 Online
167.862 Öğrenci

Satış Koçluğu Eğitimi

Satış koçluğu eğitimiyle satış ekiplerini nasıl motive edeceğinizi öğrenin. Satış uzmanından alacağınız bu harika eğitime online olarak katılabilirsiniz.
4.9
(17)

Satışta koçluk becerilerinin temel amacı satışçıları ve satış sürecini ilerletmektir. Satışta koçluk becerileri eğitimi satış yöneticisinin, satış koçunun koçluk verimliliğini en üst seviyeye çıkarmaya imkan sağlayacaktır.

 • Satışta koçluk becerilerinin satış yöneticilerine sağlayacağı en önemli fayda satışçılarının satış performanslarını en üst seviyeye taşımaktır.

 • Bu online eğitim programı bu konuda yönetsel beceri sağlar.

Satış koçluğu eğitimine kimler katılmalı?

 • Satış ekibi yönetici adayları

 • Satış ekibi yöneticileri

 • Satış koçluğunu öğrenmek isteyenler

Satış Koçluğu Eğitiminin Amacı Nedir?

Satış sürecini ilerletmek ve satışçıları daha etkin kullanabilmek satışta koçluk becerileri gelişmesi noktasında büyük öneme sahiptir. Ürün ve hizmeti en iyi şekilde aktarabilmek için ekibi doğru şekilde yönlendirme noktasında, satış koçluğu eğitimi alan kişiler süreci yürütmelidir. Ne zaman ve hangi alanda ne şekilde satış ve pazarlama yapılacağı konusunda, mutlaka plan program yapacak uzman kişilere ihtiyaç vardır.

Satış koçunun koçluk becerilerini en yükseğe çıkarabilmek ve daha verimli bir potansiyel elde edebilmek için oldukça önemlidir. Böylece daha düzenli ve etkin organizasyon altında ekipler çalışma şansı bulur. Buna paralel olarak ürün ve hizmetin daha kısa sürede, geniş yelpazeye saygın biçimde ulaşmasına olanak vermektedir.

Satış Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Daha başarılı bir süreç yönetmek için değişik sektörlerden pek çok insan satış koçluğu eğitimi üzerinden derslere katılabilir.

 • Satış ekibi yöneticileri

 • Satış ekibi yönetici adayları

 • Satış koçluğunu farklı amaçlar doğrultusunda öğrenmeyi arzu edenler

 • Değişik ürün ve hizmeti en iyi şekilde tanıtıp ulaştırmayı isteyenler

 • Bu alanda iş bulmayı amaç edinenler

Bu gibi daha pek çok sebep kapsamında satış koçluk eğitimini her birey amacı doğrultusunda alabilir. Önemli olan uzman eğitmenler eşliğinde doğru materyaller üzerinden, etkin pratik uygulamalı çalışmaların alınmasıdır.

Satış koçunun etkisi nedir? Ne kazandırır?

Etkili satış gerçekleştirebilmek ve satış gerçekleştirilen kitlelerle iyi iletişim kurmak isteniyorsa satış koçuna başvurulabilir. Satış koçları, satış yapan kişinin refah düzeyini artırmada yardımcı olduğundan dolaylı yoldan müşterilerin pozitif enerji almasını sağlayacaktır. 

Satış koçu; kişiliğinizi, sektörünüzü, yöneticilerinizi, bilgi ve beceri seviyenizi göz önünde bulundurarak sizin şahsınıza özgü bir yaklaşım gerçekleştirir. Satış kariyerinizdeki problem ve çıkmazları çözebilmeniz için size yol gösterir.

Devamını göster
Bu görselde muhtemelen bir satış koçluğu eğitimi sırasında bir kalemi tutan bir el görülüyor. Siyah gömlekli adam koç olabilir, beyaz top ise eğitimin amacını sembolize ediyor olabilir. Bulanık mavi ve beyaz nesne ise başarıyı sembolize ediyor olabilir. Genel olarak, satış koçluğu eğitiminin öneminin harika bir görsel temsilidir.
01102
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları2
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
06/07/2024
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.