Robotik Kodlama


$2.23$38.46

5,0
4 Ratings
4 student enrol recently.

  Course content

 • 30 Videos
 • 4 Document
 • 1 Quiz
 • 1 Homework

Upcoming Events

 • Sertifika Sınavı başlama tarihi
  29-01-2022 12:00
 • Sertifika Sınavı bitiş tarihi
  30-01-2022 23:59
 • Amazon Eğitimi Başlıyor
  07-02-2022 20:30
Türkçe
Education Period: . Period
Subscription Duration: 60 Days

Robotik Kodlama Eğitimi (40 saat)

Gelişen teknolojik alt yapılar ve medeniyetimizin gerekleri haline gelen robotik çalışmalar hayatımızın her noktasında kendisine yer bulmaktadır. Yeni nesil hangi mesleği yaparsa yapsın kendi iş kolu ile alakalı muhakkak bir robotik alt yapı ile çalışacaktır. O zaman daha küçük yaşlarda çocuklarımız robotik kodlama mantığını kavrarlar ise onları kullanma ve yönetmekte daha başarılı olacaklardır.

İnsanoğlunun var oluşundan bu yana süre gelen Maker yeteneği robotik kodlama ile farklı bir boyut kazanmaya başlamıştır. Algoritma düşünce öğrencilerimizin her yaptığı işlerde hatasız yapmasına neden olacak kontrol mekanizmasını geliştirecektir. Bu nedenle hem eğitimci kimliğinizi geliştirmek için hem de kendi çocuklarınıza destek olmak adına bu eğitimi almak gerekmektedir.

Robotik Kodlama Kursuna Kimler Katılmalı?

Teknoloji Tasarım, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Robotik alana ilgili öğretmenler ayrıca çocuklarına eğitim vermek isteyen alana ilgisi olan ve teknolojik alt yapısı olan üniversite mezunları.

Robotik Kodlama Kursu İçin Ön Gereklilikler 

Alana yönelik çalışmaların içerisinde olmak. Bu çalışmalarını fiziki bir yapıya dökmek isteyen kişiler olması gerekiyor. Ayrıca eğitimler sırasındaki uygulama yapabilmek için; 

 • Zorunlu olması gereken malzeme: Arduino uno başlangıç kiti
 • Kursiyerin isteğe göre bulundurması gereken malzeme: MakeBlock mBot v1.1 eğitim kiti

What you will learn?

1.Modül: Temel Elektroniğe Giriş 5 ders saati

2.Modül: Algoritma oluşturma programlama 5 ders saati

3.Modül: Arduino Devre elemanları ve programlanması 20 ders saati

4.Modül: Hazır Robotik Kit kullanımı 10 ders saati

Topics of Education

Modül 1: Temel Elektroniğe Giriş: Bu modülde temel elektronik alt yapısına sahip olmayan katılımcılar için verilmesi gereken temel elektronik ile ilgili zorunlu bilgiler yer alacaktır.Katılımcılar Arduino kart pin çıkışlarının - kullanım amaçlarını öğrenir. Sensörler ve ek elemanların Arduino’ya nasıl bağlandığını öğrenir, LCD Bağlantısı, Servo Motor Bilgisi ve Bağlantısı, DC Redüktörlü Motor kullanımı, L298N Bağlantısı, Step Motor Kullanımı, Direnç, kondansatör, diyot, buton ve anahtar kullanımı

Modül 2: Algoritma Oluşturma ve Programlama: Bu modülde Arduino programlama bilgisi olmayanlar için öncelikle robotik düşünceyi kavramaları için Algoritma eğitimi verilecektir. Algoritma oluşturmak için online sınıf oluşturarak yapılan çalışmalar takip edilecektir. Arduino programlamaya  girilerek öncelikle Kod blokları ile programlama anlatılacak, sonrasında ise Arduino İDE ile yazılım öretilecektir.

Modül 3: Aduino Devre Kurulumu ve Programlanması: Mblok Programı ve İDE kullanımı öğretilecek. Önce Simülasyon ile yapılan develer sonrasında uygulamalı olarak montaj ve programlama öğretilecektir.

Modül 4: Maceblok Mbot Hazır Kit Kullanımı: Bu modülde alt yapısı arduino uno ya dayalı olan Mbot Hazır kiti ile Etkin öğrenmeyi sağlayacak Robotik Programlama eğitimi verilmesi sağlanacaktır. 

More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Comments(4)
Course Rating 5,0
Aslıhan Şahan
Bahadır Poyraz
07 Aralık 2021
5.0

Robotik kodlama eğitimini 3 defa aldım. Hocanın anlatımı ve konuya hakimiyetini çok beğeniyorum. Eksik bir bilgi kalmasın diye farklı zamanlarda 3 defa aldım dersleri.Ne yazık ki canlı ders alma fırsatım olmadı. Canlı ders açılırsa yine alırım.

Makbule Şimşek
24 Mayıs 2021
5.0

Hocamızın temel motivasyonu öğretmek. Bu eğitimi alabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum.

Anıl Akın
07 Nisan 2021
5.0

Çok güzel, kaliteli bir eğitim. Hasan hocamız elinden geldiğince iyi anlatmış. Herkese tavsiye ederim.