AnasayfaOnline EğitimlerRisk Tabanlı Düşünme Tekniği
80 Online
218.232 Öğrenci

Risk Tabanlı Düşünme Tekniği

Gelecekteki tehditleri belirleme ve önleme stratejilerini geliştirmek için risk tabanlı düşünme tekniği kursuna katılın. Karar verme sürecini etkileyecek önemli tekniklerini uzmanından öğrenin.
5
(15)

İşinizde olan riskleri önceden düşünerek gereken önlemleri almanız konusunda önemli bir temel eğitimdir. Risk Tabanlı Düşünme Tekniği Eğitimi ile, risklere karşı alacağınız önlemler sayesinde sorunların büyümesinin önüne geçerek daha sağlıklı bir iş süreci yürütmeyi öğrenirsiniz.

Yürüttüğünüz işlerde ve şirketlerin hemen hemen tüm departmanını kapsayan kalite sisteminin dayanağı olan standartın ISO 9001: 2015 versiyonu yayınlanmıştır. ISO 9001'in 2015 revizyonundaki en önemli değişikliklerden biri, “önleme” yi kalite yönetim sisteminin ayrı bir maddesi olarak ele almaktan ziyade, "RİSK ve FIRSAT Belirleme Faaliyetleri" artık planlama aşamasında yapılmaktadır. Böylece işinizde, yürüttüğünüz süreçlerde yada kalite sistemlerinizde riskleri belirlemeyi öğrenerek, onlara karşı geliştireceğiz planlar ile ortaya çıkan fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Buradan online ve ücretsiz olarak Risk Tabanlı Düşünme konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Risk Tabanlı Düşünme online eğitimine kimler katılmalıdır?

  • Mimarlar, mühendisler, tekniker, teknisyenler,

  • İlgili bölümlerde okuyan öğrenciler,

  • Departman yöneticileri,

  • Kendisini geliştirmek isteyen herkes 

Devamını göster
Bu resimde siyah gömlekli, gözlüklü ve gülümseyen bir kadın görülüyor. Risk Tabanlı Düşünme Tekniği Eğitimi, risklerin nasıl tanımlanacağını ve etkin bir şekilde nasıl yönetileceğini öğreten bir kurstur. Potansiyel sorunları önlemek için potansiyel fırsatların ve tehditlerin belirlenmesine yardımcı olur. Potansiyel risklerin nasıl fark edileceğini öğrenerek, bu risklerden korunmak için stratejiler geliştirmeye yardımcı olabilir. Eğitim ayrıca önleyici tedbirlerin nasıl planlanacağını ve uygulanacağını da öğretmektedir. Risk yönetimi ve bunun hayatın farklı alanlarına nasıl uygulanacağı hakkında değerli bilgiler sağlar. Eğitim, risk temelli düşünme yöntemlerini başarılı bir şekilde uygulamak için gereken bilgi ve becerilerin geliştirilmesine yardımcı olur. Kişinin becerilerini geliştirmek ve herhangi bir faaliyetle ilişkili risklerin daha fazla farkına varmak için harika bir yoldur.
411982
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
25/11/2023
Sertifika Sınavı
02/12/2023
Sertifika Sınavı
09/12/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.