AnasayfaOnline EğitimlerPygame ile 2D Oyun Programlama
105 Online
17.762 Öğrenci

Pygame ile 2D Oyun Programlama

Pygame ile 2D Oyun Programlama eğitimi ile çizimler yaparak kendi oyununuzu yapabileceksiniz.
5
(3)

Pygame, popüler python kütüphanelerinden biridir. Multimedya uygulamalar yapmak için geliştirilmiş, SDL kütüphane üzerine kurulmuş, açık kaynak ve ücretiz bir kütüphanedir.

Pygame ile 2D Oyun Programlama Eğitiminin Amacı Nedir?

Pygame, yazılımcılara birçok medya türünü kullanma imkanı sağlıyor. Bu kütüphane ile kullanıcılara grafiksel arabirimler tasarlayıp ekranda görsel dosyalar gösterme, çizim yapma veya ses dosyaları çalıştırma gibi işlevler yapılabilir. Bunları bir kurgu etrafında birleştirdiğimizde ise kendi oyunumuzu yapmış oluyoruz.

Pygame ile 2D Oyun Programlama Eğitimine Kimler Katılmalı?

Python bilgisi olan aynı zamanda oyunlara meraklı herkes bu eğitime katılabilir. Klasik programlamanın dışına çıkıp oyun dünyasına adım atmak istiyorsanız bu eğitim tam size göre.

NOT: Pygame bir Python kütüphanesidir. Eğitime katılanların temel seviye Python bilgisinin olması beklenmektedir.

Devamını göster
Bu çevrimiçi kurs görüntüsünde kameraya neşeyle gülümseyen bir adam görülüyor. Eğleniyor gibi görünüyor ve muhtemelen PyGame ile 2D Oyun Programlama Kursuna katılıyor. İfadesi, kursun ilgi çekici ve eğlenceli olduğunu düşündüren coşku ve heyecanı yansıtıyor. Bu görüntü, izleyicileri kursa katılmaya ve aynı düzeyde keyif ve memnuniyet yaşamaya teşvik etmektedir.
0808
Video5
Sınav1
Ödev0
Ders Notları6
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
06/07/2024
Sertifika Sınavı
13/07/2024
Sertifika Sınavı
20/07/2024

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.