Nitel Araştırma Eğitimi Yorumları

Eğitim Sayfasına Geri Dön
Yorumlar(11)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Canan Begova
01 Nisan 2021
5.0

İçerik yazarlığı yanında yüksek lisans da yapıyorum. Akademik kariyer planı olan herkese online Nitel Araştırma Eğitimi'ni tavsiye ediyorum. Etkileşimi iyi ve fayda sağlayan bir eğitimdi. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Fatma şükran Yapici
19 Şubat 2021
5.0

Başlangıçta bildiğim şeyler gibi başlasa da sonrasında çok aydınlatıcı ve zorladığım konularda çok aydınlatıcı keyifli bir eğitimdi. Teşekkürler sayın hocam.

Gülbahar Türkmenoğlu
18 Şubat 2021
5.0

Nitel araştırma eğitimi Mehmet Başcıllar hocadan aldığım ilk eğitimdi. Kendisi ile bu sürecim “Nvivo ile nitel veri analizi” eğitimi ile devam edecek. Benim ilk önemli izlenimim, dersin hocası Mehmet Başcıllar’ın ders saati dışında da iletişime açık olmasıydı. Çünkü kaynağa ulaşabilmek bu tür eğitimler için çok mühim bence. Diğer önemli bir konu ise Mehmet Hocanın eğitimin içeriğine dair konulara farklı açıdan yaklaşmamı, bakmamı sağlayarak sıkıcılığın önüne geçebildiği. Eğitimin, satın alındığından itibaren eski ders kayıtlarına ulaşılabilme imkanı sağlaması da ayrıca artı bir değer

Yasemin ÖMEROĞLU
Yasemin ÖMEROĞLU
17 Şubat 2021
5.0

Mehmet Başcıllar hocamın tüm eğitimlerini aldım ve bana alanımda çok faydalı oldu. Yaş olarak ileri bir yaşta olmuş olsam da çok rahatlıkla anlaya bildim ve kendisi her türlü ve ders dışında da yardımcı oldu. Teşekkürler değerli hocam

Gülsüme Satır
17 Şubat 2021
5.0

Mehmet hoca gerçekten çok anlaşılır anlatıyor. İnsan sıkılmıyor. Herkese tavsiye ederim.

Gözde Balıkçı
15 Şubat 2021
5.0

Katıldığım diğer nitel araştırmalar eğitimleri çok sıkıcı geldiği için bitirememiştim. Ama Mehmet hocanın dersleri keyifli ve akıcı. Gayet anlaşılır ve basit anlatımı var. Canlı derslerde hocanın interaktif katılım sağlaması dikkatinizi toplanızı sağlıyor. Mehmet hocanın nitel araştırma eğitimini beğendiğim için Nvivo eğimine de katılacağım.

Büşra Aktaş
Büşra Aktaş
15 Şubat 2021
5.0

Eğitim çok güzel akıcı geçti.Nitel araştırmanın temelinden etik alana kadar derin bilgiyi barındırıyor. Mehmet Başcıllar hocamın diğer eğitimlerine de katılmış biri olarak söylüyorum tüm eğitimleri ayrı verimli geçti. Kesinlikle tavsiye ederim.

Merve Güngör
18 Eylül 2020
5.0

Kesinlikle çok akıcı bir şekilde ilerleyen ve nitel araştırma sürecinde daha emin adımlarla ilerlemenizi sağlayacak olan çok keyifli ve faydalı bir eğitim. Mehmet hocanın özverili ve eğlenceli tutumu da cabası.

Meryem Kaytan
Meryem Kaytan
17 Eylül 2020
5.0

Mehmet Başcıllar hocada aldığım ilk eğitim ama eminim son olmayacak, Nvivo eğitimi ile hız kesmeden devam edeceğim. Kendisi nitel bir araştırmanın nasıl yürütüleceğini ilk adımından son adımına kadar detaylı bir şekilde ve örnekler vererek açıklıyor. Hiçbir yöntem kitabında göremeyeceğiniz detayları üç hafta gibi kısa bir sürede ve hiç sıkılmadan öğrenebiliyorsunuz. Tez çalışmamda nitel yöntem kullanan biri olarak bu eğitimi daha önce alabilmeyi isterdim. Yöntem konusuna kafa yormuş olan herkese gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim bu nedenle. Ayrıca dersler yüz yüze eğitim belki daha fazla etkili geçiyor. Emeğinize sağlık hocam, teşekkürler.

Ayşenur Açikel
Ayşenur Açikel
17 Eylül 2020
5.0

Akademik gelişme sürecinde alınan tüm bilimsel araştırma teknikleri dersi içeriğinde nitel araştırma yüzeysel şekilde verilirken, Mehmet Başçıllar nitel araştırma yöntemini detaylı şekilde aktarıyor. Nitel araştırma yönteminin ayrı bir yöntem olarak bilinmeyen çok değinilmeyen püf noktalarına değiniyor ve bunları çeşitli örneklerle öğretiyor. Derslerin canlı olması, sık sık soru cevap yapılması, eğitmenimizin bizimle tek tek ilgilenmesi ise hem Enstitü'nün hem de değerli eğitmenimizin kalitesini gösteriyor. SPSS eğitimi, Nitel Araştırma Eğitimi ve ardından alacağım Nvivo Eğitimi için kendisine teşekkür ediyorum. Eksik yok fazlası var, keyifli, verimli, aktif öğrenim gerçekleştirebileceğiniz dersler için kesinlikle tavsiye ediyorum.