Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim)


$11.54$25.38

5,0
4 Ratings
3 student enrol recently.

  Course content

 • 28 Videos
 • 23 Live Class
 • 25 Document
 • 6 Quiz
 • 4 Homework
 • 12 Practice Exam Quiz

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim)

Finans sektöründe mi çalışıyorsunuz?

Faiz, Muhasebe, işletme ve finansın çok önemli bir parçasıdır. Parayı, varlıkları, borçları ve daha fazlasını nasıl takip edeceğinizi bilmek önemlidir! Bu eğitimlerde size muhasebenin ne olduğunu, neden önemli olduğuna değinerek online olarak muhasebeyi kapsamlı bir şekilde öğreteceğiz!

Muhasebe hakkında bilgi edinmek veya işinizle ilgili becerilerinizi tazelemek istiyorsanız bu eğitimler tam size göre. Başlangıç kurslarından ileri seviyelere kadar muhasebeyi detaylı bir şekilde öğrenebileceksiniz. Bu yüzden hangi seviyede olursanız olun burada herkes için bir şeyler var. Katılımcıların soru sorabilecekleri ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşabilecekleri forum ve sohbet alanları bulunmakta. Bu yüzden daha fazla beklemeyin, şimdi kaydolun!

Muhasebe, ticari işlemleri kaydetme, sınıflandırma, analiz etme ve özetleme sürecidir. Her türlü işi yürütmenin çok önemli bir parçasıdır. Ve nereden başlayacağınızı veya tam olarak ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, bu korkutucu olabilir. Ama durum böyle olmak zorunda değil! Önümüzdeki yıl vergi mevsimi tekrar başladığında becerilerinize güvenmek için bugün kendi hızınızda bir online muhasebe kursuna katılabilirsiniz.

Muhasebe temellerinden vergilendirme ve denetim gibi ileri düzey konulara kadar her konuda konuları öğreneceksiniz. Yani ister muhasebeyi ilk kez öğreniyor olun, ister son kursunuzun üzerinden yıllar geçmiş olsun, Online Muhasebe Öğreniyorum Eğitim Programında herkes için bir şeyimiz var! Tüm kurslar, kendi alanlarında deneyime sahip profesyoneller tarafından verilmektedir.

Bu pakette hangi dersler var?

 1. Genel Muhasebe
 2. Ön Muhasebe
 3. İşletme Yönetimi
 4. Finansal Yönetim Eğitimi
 5. Finansal Okuryazarlık Eğitimi
 6. Davranışsal Finans ve Karar Verme Eğitimi

Genel Muhasebe Eğitimi

Muhasebe, paranın olduğu her yerde yani hayatımızın her alanındadır. İşverenlerden yatırımcılara ve çalışanlara kadar herkesin bilmesi gereken temel finansal bilgiler vardır. Genel Muhasebe Eğitimi ile bu alandaki gerekli bilgi ve tecrübeleri öğrenecek, daha başarılı bir kariyer elde edeceksiniz.

Bu eğitim muhasebe dilini geliştirmek ve işlemlerin daha akıcı bir şekilde yapılmasını sağlayacaktır. Mali bilgileri kullanarak daha kolay finansal kararlar almanıza da fayda sağlayacaktır. Bu ücretsiz online sertifika programında öğrenciler borç ve alacakları anlamak, hesap dönemi sonunda hesapları kapatmak ve bu ayrıntıları ve çekirdek uygulamaları öğrenecektir.

Ön Muhasebe Eğitimi

Ön Muhasebe kurs programında, mevzuata uygun olarak ön muhasebe işlemlerini yapma ile ilgili bilgi ve becerilere sahip bireyler yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Programın uygulanmasında ağırlıklı olarak mesleki yeterlilik kazandırmaya yöntem ve teknikler uygulanmalıdır. Ayrıca kursa katılan bireylere sorumluluk, yardımlaşma, kurallara uyma, duyarlılık, doğruluk, dürüstlük ve sabır değerlerinin de kazandırılması amaçlanmaktadır. Verilen teorik bilgiler muhasebe programı ile uygulamalı olarak pekiştirilecektir.

Ön Muhasebe Eğitimi ile mevzuata uygun ticari defter ve belgeler ile ilgili işlemleri yaparak arşivlemesi, mevzuata uygun perakende satış belgelerini, fatura ve irsaliyeyi ile fatura yerine geçen belgeleri düzenlemesi, mevzuata uygun işletme defteri kayıtlarını ve düzenini, mevzuata uygun menkul kıymetlere ilişkin belgeleri düzenlemesi, mevzuata uygun vergi dairesi vs. kurumlar ile ilgili sürecin takip edilmesi, muhasebe fişlerine kayıt ve entegrasyon işlemleri ile muhasebe raporlarını alarak devir işlemlerini ve muhasebe programı ile örnek uygulamalar üzerinden işlemlerin yapılmasını öğreneceksiniz.

İşletme Yönetimi Eğitimi

İşletmenizi rakip işletmelerin önüne geçirmek ister misiniz? O halde İşletme Yönetimi eğitimi ile işletmeniz için gereken tüm bilgi ve birikimleri öğrenmeye ne dersiniz? Bu eğitim ile detaylı bilgiler öğrenerek stratejik düşünme konusunda becerilerinizi geliştirirsiniz. İşletme Yönetimi Eğitiminde işletme organizasyonu ve finans, bir işletmedeki mevcut sorunların çözümü ve olsası tehlikelere karşı önlem alma becerisini geliştirme, insan kaynakları yönetiminin farklı yönlerini anlama, pazar, sektör ve rakip işletmelerle ilgili bilgi toplama yöntemlerini öğrenme ve rekabet avantajının nasıl sağlanabileceğini öğreneceksiniz.

Finansal Yönetim Eğitimi

Finansal yönetim eğitimi, hem çalışanlar, hem finans biriminde görev alanlar, hem tüm yöneticiler ve işverenler tarafından alınması gereken bir eğitimdir. Bir işletmenin yöneticileri ve uzmanları finans dilini anlamaları ve konuşabiliyor olmaları gerekeir. Finans yönetimi ve mali analiz gibi kavramları bilmeyen yöneticilerin iş dünyasında değer elde etmesi mümkün olmaz. Finansal yönetim eğitiminde finans terminolojisi ve finansal yönetime dair tüm kavramlar açık bir şekilde öğretilir. Bu eğitim ile alacağınız dersler, hem işinizde yükselmenize, hem çalıştığınız işletmenin daha verimli olmasına yol açacaktır. Finansal yönetim eğitimi, online sertifika eğitimi programları içerisinde yer alır. Bu eğitimi ücretsiz olarak alabilme imkanına sahipsiniz

Finansal Okuryazarlık Eğitimi

Finansal anlamda paranızı doğru değerlendirmek için günümüz dünyasının temel finansal kavramlarını bilmeniz ve parasal işlemlerinizi yürütebiliyor olmanız gerekmektedir. Bu süreçte tasarruf, bütçe, yatırım ve harcama arasındaki ilişkiyi düzenlemek önemli bir husustur. Özellikle geleneksel ve yeni nesil yatırım araçları olan kripto paraları tanımak ve hızına yetişmek için bu eğitimi almalısınız. Buradan online ve ücretsiz olarak finansal okuryazarlık konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Davranışsal Finans ve Karar Verme Eğitimi

Davranışsal finans, sınırlı finansal bilgilere, duygulara ve hatalı değerlendirmeler gibi konulara odaklanır. Psikolojik yönden analizinin yapılmasını sağlar. Davranışsa anomaliler, rasyonel modellere uymayan piyasa dalgalanmalarıdır. Buna bir örnek vermek gerekirse, yatırımcıların kendi özel bilgilerine güvenmek yerine birbirlerinin kararlarını taklit ederler. Bir nevi sürü davranışıdır. Bir diğer konu ise yatırımcılar gelecekteki yatırımlarını ve nakit akışlarının değerini daha fazla artacağı gibi aşırı güven duygusu içerisine girebilirler. Bu yanılgı onları kötü yatırım kararlarına itebilir. Yani bir zihin muhasebesi içerisinde karar verirler.

Tam da bu noktada aslında finansal kararlar verilirken tam olarak kesin bir bilgi yoktur. Davranışsal ve psikolojik etkenler karar verme süreçlerinin belirleyici faktörleridir. Bu konularla ilgili ayrıntılı bir bilgiye sahip olacaksınız. Özellikle yatırımların psikolojik etkenlerini öğrendikten sonra artık farklı bir bilinç elde etmiş olacaksınız. Karar verirken veya birilerinin kararlarını analiz ederken daha rasyonel davranışlarda bulunacaksınız. Bu eğitim size çok farklı bir bakış açısı kazandırmış olacak.

What you will learn?

 1. Genel Muhasebe
 2. Ön Muhasebe
 3. İşletme Yönetimi
 4. Finansal Yönetim Eğitimi
 5. Finansal Okuryazarlık Eğitimi
 6. Davranışsal Finans ve Karar Verme Eğitimi

FAQs About Education

Üniversite düzeyinde muhasebe eğitimlerini nasıl öğrenebilirim?

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim) paketini Enstitü’den aldığınızda uzman akademik kadrodan eğitimleri üniversite düzeyinde öğrenebilirsiniz. Nitelikli bir muhasebe elemanı olmak istiyorsanız bu eğitim paketini almalısınız.

Muhasebe kariyerine başlamak için sertifikalar işime yarar mı?

Elbette, muhasebe kariyeri yapmayı düşünüyorsanız sertifikalar önemli yetkinlikler kazandırır. İşverenlere işi yapabilmek için gerekli beceri ve bilgiye sahip olduğunuzu kanıtlamak için sertifikalarınızı kullanabilirsiniz. Bu eğitim paketindeki eğitimlerin her birinden sertifika alabilirsiniz.

Muhasebe eğitimlerini kapsamlı bir şekilde nasıl öğrenebilirim?

Muhasebe ile ilgili her şeyi kapsamlı bir şekilde öğrenebileceğiniz bir eğitim paketi Enstitü’de mevcut. Muhasebe Öğreniyorum eğitim paketi 6 eğitimden oluşmaktadır. Bu eğitimlerin her birinde kapsamlı bir şekilde muhasebe öğrenebilirsiniz. Öğrendikleriniz hakkında sertifikanızı da alabilirsiniz. Sertifikalarınız muhasebe alanında başarılı olduğunuzu kanıtlamak için oldukça işinize yarar.

Muhasebe öğreniyorum eğitim paketi kariyer hayatınıza nasıl yardımcı olur?

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim) eğitim paketi, katılımcılara nasıl muhasebeci olunacağı konusunda adım adım kılavuz sağlayan online bir eğitimdir. Enstitü farkı ile muhasebe temellerinden defter tutma gibi karmaşık konulara kadar her şeyi kapsar.

Muhasebe programı kullanabilmek için temel bilgilere ve hesaplara ihtiyacınız vardır. Bu eğitimlerde cari hesap, stoklar, satışlar, vergiler gibi birçok konunun muhasebeleştirilmesi ile ilgili kapsamlı bir bilgi edinmiş olacaksınız. Buna ek olarak eğer muhasebe alanında çalışıyorsanız bildiklerinizi güncelleyebilir ve hiç bilmiyorsanız çok kapsamlı bir bilgi edinebilirsiniz. İleri düzeyde muhasebe öğrenmek için bu eğitim paketi harika bir seçenektir. Daha fazla düşünmeden Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim) paketine online olarak katılarak kariyerinizi geliştirin.

Muhasebe bilgisayar programlarını bu eğitim paketinde öğrenebilir miyim?

Evet öğrenebilirsiniz. Bu eğitimler genel olarak bilgisayarlı muhasebe işlemlerini yapabileceğiniz düzeyde bilgi deneyim sağlar.

Muhasebe online eğitimlerinde hangi muhasebe programları öğreneceğim?

Bu eğitim paketi içerisinde Logo Tiger muhasebe programını ve özelliklerini öğrenebileceğiniz gibi, bu tür muhasebe programlarının kullanımında işinize yarayacak temel bilgileri de edineceksiniz. Yani bu eğitim paketinin programı bilgisayarlı muhasebe dahil olmak üzere, muhasebe öğrenmek isteyen herkes için uygundur.

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim) paketinde hangi eğitimler var?

Muhasebe öğreniyorum eğitim paketinde sırasıyla

 • Genel Muhasebe,
 • Ön Muhasebe,
 • İşletme Yönetimi,
 • Finansal Yönetim Eğitimi,
 • Finansal Okuryazarlık Eğitimi,
 • Davranışsal Finans ve Karar Verme Eğitimi

bu eğitimlere kaydınız oluşturulur.

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim) paketinde eğitimler ne kadar sürmektedir?

Eğitimlere erişiminiz 1 yıl süre ile olmaktadır. Yani eğitimleri tamamlamak için uzun bir süreniz var. Bu süre dahilinde eğitim planlamanızı ve tekrarlarınızı yapabilirsiniz.

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim) paketinde sertifikalarımı nasıl alabilirim?

Eğitim paketinde katıldığınız her bir eğitimin sertifika sınavından en az 70 alarak başarılı olamanız durumunda sertifikanızı alabilirsiniz.

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim) katıldığım eğitimlerden aldığım sertifikalar nerelerde geçerlidir?

Muhasebe eğitimlerinden aldığınız sertifikalar özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Aynı zamanda uluslararası geçerliliğe sahip olmaktadır.

Muhasebe Öğreniyorum (6 Eğitim) süresi ne kadardır?

Eğitimlere erişiminiz 1 yıldır. Bu süre içerisinde canlı dersler olursa katılabilirsiniz. Canlı dersleri beklemeden videolardan izleyerek de tamamlayabilirsiniz. Eğitim planlamanızı yapmakta tamamen özgür olmaktasınız.

More
Certificate

Bu pakette yer alan eğitimlerin sınavlarına ayrı ayrı girmeniz gerekmektedir. Her eğitimin sınavında başarılı olduğunuzda ücretsiz sertifika kodu alabilirsiniz. İsteğe bağlı PDF veya resmi sertifika da alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

Certificate
Comments All (4)
Course Rating 5,0
Mustafa Kalafat
Hicret Turhan
11 Mayıs 2022
5.0

Merhaba, sertifikayı ne kadar sürede alacağım, kaç ay sürecek

Support team

Eğitimlerde sertifika sınavlarını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika siparişi verebilirsiniz. (PDF sertifika 59, Basılı sertifika 159 TL artı kargo ücreti bulunmakta)

Süveyda Polat
08 Mayıs 2022
5.0

merhabalar eğitim paketini satın aldıktan sonra belirli bir tamamlama süresi var mı acaba

Support team

Abonelik süreniz 365 gündür. Bu süreç içinde dilediğiniz zaman eğitimleri tamamlayabilirsiniz.

M.hasan Yilmaz
08 Mayıs 2022
5.0

Merhabalar, sertifikalar İngilizce mi?

Support team

Sertifikanızı dilerseniz Türkçe dilerseniz İngilizle olarak sipariş verebilirsiniz.