70 Online
374.832 Öğrenci

Korece Eğitimi

Kısa sürede Korece öğrenmek ister misiniz? Bu eğitim temel Korece bilgilerini verecek ve kısa sürede öğrenmenizi sağlayacak. Uzmanından Korece eğitimi alın.
5
(35)

Değişen ve gelişen dünyamızda teknoloji, kitle iletişim araçları vs. ile birlikte insanların ihtiyaçları ve ilgi alanları da değişmiştir. Eskiden ekonomik ve kültürel anlamda sadece batıyı takip etsek de günümüzde dünyanın bir ucu diye tabir ettiğimiz uzak doğu da ilgi odağı olmuş vaziyette. Uzak doğu denilince akla ilk gelen ülkeler Çin ve Japonya olsa da artık Türkiye’deki yatırımlarıyla Kore de aklımızın bir köşesine yerleşiyor.

Günlük hayatta kullandığımız çoğu elektronik ürün Kore menşeili (LG, Samsung, Hyundai, Kia…) ürünlerdir. Sadece ekonomi ve teknoloji alanında değil sinema ve müzik alanında da Kore yurtdışında pek çok ülkede adından söz ettirmekte. Günümüz sinemasında uyarlanan pek çok film ve tv dizileri aslında Kore yapımlarından esinlenerek yapılmıştır. (Kiralık Aşk, Çilek Kokusu, Yüksek Sosyete, Yedinci Koğuştaki Mucize, Senden Bana Kalan, Evim Sensin…) Tüm bunların yanında Kore kozmetik sektöründe de liderliğe doğru ilerlemekte. Ülkemizde de severek kullanılan pek çok Kore kozmetik markası mevcut.

Özellikle genç kesimin de severek takip ettiği Koreli sanatçılarla Hallyu akımı Kore’nin yurtdışındaki en büyük reklamlarından birisidir kuşkusuz. Koreli idoller ve yaşam tarzları, müzikleri, dansları cinsiyet ve yaş gözetmeksizin büyük bir çoğunluğun gönlünü fethetmekte. İşte tüm bu nedenlerden ötürü dünya üzerinde pek çok farklı milliyetten insan Korece öğreniyor. Korece öğrenmek biz Türkler için çok daha kolay. Çünkü Korece ve Türkçe aynı dil ailesinden -Ural-Altay Dil Ailesi- gelmektedir.

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız ve aklınızdan Korece geçiyorsa, güzel bir tercih yaptığınızı söyleyebiliriz. Kore dilinde kullanılan Hangul alfabesi diğer alfabeler gibi yavaş bir evrim sonucunda son kullanılır haline gelmemiştir. Hangul alfabesi bilinçli bir şekilde tasarlandı. Öğrenim kolaylığı hesaba katıldı. Hangul alfabesi zeki ve dil öğrenmeye meraklı bir insan için kısa sürede temel bilgilerin öğrenilebileceği bir alfabedir.

Alfabedeki harflerde, telaffuz ederken kağıda yansıtılma şekli, ağzın aldığı hareketlerden esinlenerek tasarlanmıştır. Yani özellikle yazı bakımından öğrenmesi kolay bir dil arayışı içindeyseniz Korece listenizin en başında olmalıdır. Korece öğrenmek size çok renkli ve iyi arkadaşlıklar kurma fırsatı tanıyacağı gibi, kariyer fırsatlarınızı genişletmeyi hatta kendinize başarabildiğinizi ispat ettiğinizi gösterecek. Bu konuda Korece Kursu, online eğitimler oldukça yararlı olacaktır. Enstitü tarafından online olarak sunulan Korece Eğitimi, hem dile ait önemli özellikleri anlatırken hem de farklı bir kültürü, tarihi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Korece eğitimine kimler katılmalıdır?

  • Kore Dili’ne, edebiyatına ve kültürüne ilgi duyanlar,

  • Kore’de okumak isteyenler,

  • Kore’de veya Kore ile çalışmak isteyenler,

  • Kore toplumunu tanımak isteyenler.

Devamını göster
Korece Eğitimi
229750
Video5
Sınav1
Ödev
Ders Notları3
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Japonca Online Eğitim
5
(35)

Japonca Eğitimi

16 Konu5 Saat
Bahadır AtmacaBahadır Atmaca
750209
Rusça Eğitimi - Kursu (A1-A2)
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
550229