TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi

KYS-Temel-Eğitim

Ücretsiz eğitime katılın!

Örnek Sertifika

BAŞLANGIÇ:
18/12/2017
SÜRE:
1 Hafta
EĞİTİM KODU:
TEM6848

EĞİTMENLER:

Nuran Ateş
Kalite Yönetim Sistemi - Baş Denetçi

Eğitim Yeri

  Detay

Kategoriler

Kalite

Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi Amacı

Kalite Yönetim Sistemi, kuruluşların insan ve maddi kaynakları kullanarak amaçlarını etkili ve verimli şekilde gerçekleştirmesi yönetiminde kalite açısından yönlendiren ve kontrol eden sistemdir.

ISO, kuruluşların kendi koşullarına uygun bir kalite güvence sistemi geliştirmelerinde esas olarak kullanılabilecek bir model sunmaktadır. Kuruluşlar için bu modele uygunluk, pek çok gelişmiş ülke tarafından kabul edilmiş olan uluslararası standartlara uygun bir kalite sistemine sahip olma anlamına gelmektedir. Model uygulandığında, kurumsal işleyişin kalite tabanlı örgütlenmesi için gerekli unsurlar öncelikle tanımlanmakta ve tanımlanan unsurlar doğrultusunda işleyiş yürütülüp denetlenebilmektedir.

Tüm ürün kategorileri, tüm sektörler ve her büyüklükte kuruluşa uygulanabilirliği ile TS EN  ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Standartı temel kavramları ,sekiz temel prensip ile standart maddelerinin yorumlanarak sistem kurma ve uygulama çalışmalarına katkı sağlanması bu kalite yönetim sistemi temel eğitimi için bir amaçtır.

Kimler katılmalıdır?

kalite yönetim sistemi temel eğitimi ;  kalite yönetim sistemini kurmak, iyileştirmek, kalite yönetim sistemi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen her düzeydeki yöneticilere, kalite yönetim sistem departmanların da çalışanlara ve kişisel gelişimine katkı da bulunmak isteyen herkese hitap eder.

Kalite Yönetim Sistemi Teme Eğitimi Konu Başlıkları

  • TS EN ISO 9001 Standardının 2015 revizyonu ile değişen şartları
  • TS EN ISO 9001:2015 revizyonunda yeni yapı, terminoloji ve kavramların açıklanması

Eğitimin Süresi

Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi toplam bir hafta sürecektir. Haftanın ilk günü başlar ve hafta sonu sınav yapılır.

Eğitimin kazanımları

Kuruluşlar da Kalite Yönetim Sisteminin dinamik bir yapı içerisinde oluşturulmasıyla beraber; kurumsal işletim maliyetinin azaltılması,yönetim kontrolünün ve kurumun toplam kalite etkinliğinin iyileştirilmesi, daha iyi hizmet ve ürün tasarımı, verimlilikte iyileşme, toplam kalite kültürünün benimsenmesi, kurum içi ve dışı etkin iletişim ve bilgi ağının kurulmasına, müşteri memnuniyetinin, müşteri beklentileri ve geçerli yasal şartlar karşılanarak sağlanması için şartların yerine getirilmesinde, müşteri sadakati sağlanması ve yeni müşteri çekme de  yarar sağlayacaktır.

Katılımcılar, kalite standartlarının genel olarak endüstride ve hizmet sektörlerinde nasıl uygulandığını, kendi kuruluşlarında neler yapmaları gerektiğini anlayacaklardır.

Kalite yönetim sistemi temel eğitimi sonunda başarılı olan katılımcılar çalıştıkları kuruluşların kalite yönetim sistemi çalışmalarına dahil olabilecekleri gibi kalite departmanların da  çalışabilmek için yeterli temel düzeydeki yetiye sahip olacaklardır

Sertifika Sınavı;

Sertifika sınavı pazar günleri saat 12:00 – 23:59 saatleri arasında yapılmaktadır. Öğrenciler bu saatler arasında sınav sistemine girerek sınavlarını tamamlayabilir. Sınav test şeklinde ve çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır.

Sertifika Kodu ya da Başarı Belgesi Alma Hakkı

İşletme Enstitüsü sertifika kodu ya da başarı belgesi alabilmek için yapılan sınavda en az 50 puan alma şartı vardır.

Eğitim Başvuru formu

Formu Doldurun

Kalite Yönetim Sistemi Temel eğitimi uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmaktadır. Başvurunuzu takiben eğitimin başladığı tarihte kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Eğitim sonunda sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınavda başarılı olan öğrencilere ücretsiz sertifika kodu gönderilmektedir. Başarısını belgelemek isteyen öğrenciler ise 59 TL ye başarı belgesini alabilir.

Ücretsiz Eğitime Katıl

16 yorum

Yorum yaz

Yorum yaz

%d blogcu bunu beğendi: