TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi

KYS-Dokümantasyon-Eğitimi

Ücretsiz eğitime katılın!

Örnek Sertifika

BAŞLANGIÇ:
18/12/2017
SÜRE:
1 Hafta
EĞİTİM KODU:
DOK1351

EĞİTMENLER:

Nuran Ateş
Kalite Yönetim Sistemi - Baş Denetçi

Eğitim Yeri

  Detay

Kategoriler

Kalite

Kalite Yönetim Sistemi Eğitiminin Amacı

Kuruluşlarda kalite sistemlerine geçişi sağlamaya yönelik gerçekleştirilen çalışmalar, bir yandan kurumsal kültürün korunmasını diğer yandan çağdaş yönetim anlayışının gerektirdiği kalite standartlarının uygulanmasını gerektirmektedir.
Ülkemizde 1983 tarihinde “kalite kontrol şemaları” ile gündeme giren kalite yönetimi yaklaşımı, 90’lı yıllarda ISO uygulamalarıyla yaygınlaşmıştır
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kuruluşlarda sistematik bir yaklaşım ile sevk ve idareyi ön gören, kuruluşların proses kontrolüne dayalı bir sistem yaklaşımıdır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ”Yazdığını yap, yaptığını yaz” felsefesine dayalı olarak kuruluş içerisinde tüm süreçlerin kontrol ve kayıt altına alınmasını sağlamaktadır. ISO 9001 Standartı sektör ayrımı olmamaksızın tüm kuruluşlar tarafından hayata geçirilip uygulanabilir bir standart özelliği taşımaktadır.
TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı kuruluşların dökümante edilmiş bilgi yapısına ait planlanma, kurulum, organizasyon, kontrol ve uygulamayı aktarmaktadır.
Eğitim içeriğinde yer verilen kalite politikası ve kalite hedefleri, kuruluş kapsamını belirten dökümante edilmiş bilgi, standardın öngördüğü prosedürler, proseslerin etkin planlanması, uygulanması ve kontrolünü sağlama yöntemleri ile ihtiyaç duyulan dokümanların öncelikle kuruluşların büyüklüğü ve faaliyetlerin özelliği, proseslerin karmaşıklığı ve aralarındaki etkileşim, personelin yeterliliği dikkate alınarak nasıl hazırlanması gerektiği hususunda yön verici olmak bu eğitimde amaçlanmıştır.

Kimler katılmalıdır?

Bu eğitime kuruluşların kalite departmanın da çalışacak olan herkes katılabilir.

Eğitimin Konu Başlıkları

  • TS EN ISO 9001 Standardının 2015 Revizyonu ile Değişen Şartlar
  • 9001:2015 revizyonunda yeni yapı, terminoloji ve kavramların açıklanması
  • TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Dökümanlarında Teknik Bilgiler

Eğitimin Süresi

Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon Eğitimi toplam bir hafta sürecektir. Haftanın ilk günü başlar ve hafta sonu sınav yapılır.

Eğitimin kazanımları

Eğitim sonunda katılımcılar ISO 9001 Standartı kapsamında dökümantasyon yapı ve sistemlerini oluştururken yapılması -yapılmaması gerekenleri ,doküman tiplerini, doküman hazırlama esaslarını ve dokümanların kontrolünü yeterli bilgi ışığında yerine getirebilme yetisine sahip olacaklardır.

Sertifika Sınavı;

Sertifika sınavı pazar günleri saat 12:00 – 23:59 saatleri arasında yapılmaktadır. Öğrenciler bu saatler arasında sınav sistemine girerek sınavlarını tamamlayabilir. Sınav test şeklinde ve çoktan seçmeli olarak yapılmaktadır.

Sertifika Kodu ya da Başarı Belgesi Alma Hakkı

İşletme Enstitüsü sertifika kodu ya da başarı belgesi alabilmek için yapılan sınavda en az 50 puan alma şartı vardır.

Eğitim Başvuru formu

Formu Doldurun

Kalite Yönetim Sistemi Dokümantasyon eğitimi uzaktan eğitim yöntemiyle yapılmaktadır. Başvurunuzu takiben eğitimin başladığı tarihte kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Eğitim sonunda sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınavda başarılı olan öğrencilere ücretsiz sertifika kodu gönderilmektedir. Başarısını belgelemek isteyen öğrenciler ise 59 TL ye başarı belgesini alabilir.

Ücretsiz Eğitime Katıl

20 yorum

Yorum yaz

Yorum yaz

%d blogcu bunu beğendi: