Yorumlar(2)

Öğrenci Geri Bildirimi

5,0
Ortalama Değerlendirme
%100
%0
%0
%0
%0
Değerlendirmeler

Deniz Ceylan

12.Temmuz.2018

Ben bu online eğitimlerden çok memnunum. Dijital alanda yeni eğitimler açılırsa çok daha iyi olur.

Belkıs Pekcan

12.Temmuz.2018

Şimdiye dek katıldığım en iyi online eğitim sitesi. Her konuda eğitim var. Ayrıca "Canlı Ders" yapılıyor olması çok iyi. Hem canlı ders yapıp hem ücret almamanız ise tatlı bir düşünmeye sebep oluyor :)

Online Eğitim ve Sertifika Programları

İstanbul İşletme Enstitüsü yenilikçi bir eğitim modelini herkese açık olarak sunan özel araştırma ve eğitim kurumudur. Değişim teknolojide olduğu kadar iş hayatında da birçok yeniliği karşımıza çıkarmıştır. Değişime ayak uydurmak ve değişimin özünü anlamak için yeni teknolojiyi kullanmak gerekir. Online eğitim programları ile iş hayatında başarıyı yakalayabilir, değişen tüm kuralları zaman tasarrufu ile öğrenebilirsiniz. Online eğitimler tamamen web üzerinden yapılmakta ve kayıt, eğitim ve sonuç alma gibi tüm süreçleri internet üzerinden yürütebilirsiniz.

Başta insan kaynakları yönetimi olmak üzere, iş hayatında ihtiyaç duyduğunu ve kişisel gelişiminizi tamamlayabileceğiniz tüm eğitimlere ücretsiz online eğitim sistemiyle katılabilirsiniz. Bunun öncesinde online eğitim nedir sorusuna da cevap verelim: İnternet hattına bağlantısı sağlanmış bir bilgisayar ile önceden kayıt edilmiş dersleri izlemek, ya da canlı olarak verilen dersleri takip etmektir. Sertifikalı Eğitim Programları uzaktan eğitim sistemi ile verilmektedir.

İş hayatında profesyonellik iş başarısı için oldukça önemli bir konudur. Mesleki yeterliliği sağladığı gibi terfileri de etkilemektedir. Profesyonelliği arttırıcı bazı yöntemler bulunsa da gerekli konularda eğitim almak hepsinden daha yararlı bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sözü edilen eğitimler ise yüksek lisans eğitimi düzeyinde olup online eğitim programları sayesinde online kampüslerde profesyonel olarak karşılanabilmektedir.

Ücretsiz Online Eğitimler

Gelişen teknolojik sistemler eğitim alanında da kullanılmaktadır. Bu bağlamda sertifika programları ücretsiz olarak verilmektedir. 2012 yılında kurulmuş olan İstanbul İşletme Enstitüsü öğrencilere mesleki beceriler kazandırma amacı ile eğitimler vererek sertifika programları düzenlemektedir.

Günümüzdeki bilgi ihtiyacını en iyi şekilde değerlendirerek kapsamlı ücretsiz sertifika programları sunulmaktadır. Uzman akademisyenler tarafından sunulan eğitimler sonrasında o konu hakkında kapsamlı bilgiler öğrenerek işinizde uzman olabilirsiniz. Birçok alanda sunulan ücretsiz sertifika eğitimleri ile istediğiniz ve hayalini kurduğunuz mesleği icra edebileceksiniz. Hem üniversite öğrencilerine hem de kendini geliştirmek isteyen akademisyenler ile yöneticilere eğitimler sunulmaktadır.

6 yıldır ücretsiz sertifika programları sunan İstanbul İşletme Enstitüsü çok değerli olan bilgileri ücretsiz olarak siz değerli öğrencileri ile paylaşmaktadır. Gelecek planlarını düzenli atmak ve istedikleri meslekleri başarı ile yürütmek isteyen kişiler online eğitim sertifika programlarına katılarak hedeflerine ulaşabilirler. Son derece profesyonel olarak sunulan hizmetler kapsamında hangi bölümde ilerlemek istiyorsanız o bölümde uzmanlaşabilirsiniz. İstanbul işletme Enstitüsü çatısı altında verilen ücretsiz eğitimler ile ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıda verilmiştir. Bu bilgileri inceleyerek almak istediğiniz eğitimlere karar verebilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz.

İş dünyası için önemli olan ve mesleki yetkinliği arttırmak için verilen online eğitimlerde aranan özellikler de eğitimin konusu kadar önem taşımaktadır. Çünkü ancak kaliteli eğitim veren kurumların kursiyerleri iş hayatında başarıyı yakalayabilmektedir. Öncelikle eğitim kapsamında verilen eğitimlerin içerik olarak çok yeterli olması, gereksiz bilgilerden uzak ve doğru bilgiye odaklanmış olması fazlasıyla önemlidir. Diğer yandan kaliteli bilgi kaliteli eğitim araçları ile desteklenmeli kursiyerlerin en fazla yararlanacağı duruma getirilmelidir.

Ücretsiz online eğitim sertifika programlarından örnekler vermek gerekirse ilk akla gelenler iş dünyasında gerekli olan ve mesleki yetenek kazandıran programlardır. İşte yükselmek ve mevki arttırmak için en çok tercih edilen sertifika programları iş hukuku, kalite yönetimi, insan kaynakları yönetimi, finansal yönetim, insan kaynakları yönetimi, iletişim şeklindedir. Online eğitim kurslarında sertifika programı kapsamında bu konuların iyice kavranması amaçlanmakta ve eğitim sonunda başarılı olunması durumunda da sertifika programlarının başarıyla tamamlandığına dair sertifika verilmektedir.

Online Eğitimler

Yenilikçi bir eğitim modelini benimseyen İstanbul İşletme Enstitüsü, kendini geliştirmek isteyen ve kariyerine bir ayrıcalık ekleyerek rakiplerine farkı atmak isteyen herkese açık olan bir eğitim kurumudur. Çeşitli nedenler ile eğitimini tamamlayamayan ve okula gitmeye fırsat bulamayan kişilere özel online eğitim kursları düzenlenmektedir. Sürekli gelişen toplumumuzda eğitime verilen önem son derece yüksek bir seviyeye gelmiştir. Bunun bilincinde olan ve değişime ayak uydurmak isteyen herkese kapımız açıktır.

İnternetten ders almak şeklinde yürütülen online eğitim sayesinde istediğiniz alanda kendinizi en iyi şekilde geliştirme şansı elde edebilirsiniz. Eğitim programlarına katılmanız için bütün işlemleri yine internet üzerinden yürütüyorsunuz. Bir nevi online üniversite görevi üstlenen İstanbul İşletme Enstitüsü’nde öğretim görevlileri ve o alanda uzmanlaşmış kişilerden eğitim alma şansını kazanacaksınız. Bu programların sizlere kazandıracağı birçok ayrıcalık bulunmaktadır.

Teknolojinin hayatımıza girmesi ile beraber birçok alanda çeşitli gelişmeler yaşanmıştır ve bu gelişmelere her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Özellikle eğitim alanına yansıyan bu gelişmeler kişilerin kendilerini geliştirmeleri için çeşitli fırsatlar yaratıyor. Belirli bir meslek sahibi olmak isteyen kişilerin o alanda kendilerini geliştirmeleri ve eğitim almaları önemli bir hale gelmiştir. Öğrenmeye ve eğitim almaya gösterilen ilgi arttığı için rakiplerinizi geçebilmeniz ve iş hayatında daha iyi yerlere gelebilmeniz için bazı yetkinliklerinizin olması gerekmektedir. Öğrenmenin yaşı ya da sınırı yoktur. Bunun en güzel örneğini ücretsiz online eğitimler göstermektedir. Eğer kendinizi disipline edebilir ve az da olsa zaman ayırabilirseniz başaramamanız için bir neden yoktur. Meslek sahibi olmak ya da mevcut mesleğinizi sürdürdüğünüz alanda bilgilerinizi güncelleyerek deneyiminizi artırmak istiyorsanız, kendinizi geliştirmenin en kolay yolu online eğitim programı ile sertifika sahibi olmaktır. Hemen her alanda verilen online eğitim programları sizlere mesleğin gerekliliklerini öğreterek program sonunda yetkinliğinizi gösteren sertifikayı kazandırır.

Online Eğitim Ders Seçimi Neye Göre Yapılmalıdır?

Teknolojinin durdurulamayan gelişimi her alanda yenilikler getirdiği gibi online eğitim kursları alanında da yenilikler getirmektedir. Kendini geliştirme konusunda güvenilir bir eğitim kurumu arayanlara 2012 yılından bu yana güvenilir ve kaliteli online eğitim sunan İstanbul İşletme Enstitüsü, hemen her alanda online eğitim düzenlemektedir. Sizlerde internetten ders alarak pratik bir şekilde sertifika sahibi olmak istiyorsanız, karar verdiğiniz eğitime katılabilirsiniz. Eğitimlerin ücretsiz olması en büyük avantajlarınızdan biridir.

Öğrencilerine online üniversite hizmeti veren İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından düzenlenen programlar çok çeşitlidir. Siz değerli öğrencilere en güncel ve gerekli bilgileri uygulamalı olarak sunan bu kurumda ihtiyacınız olan donanım ve bilgi birikimine sahip olacaksınız. Düzenlenen online sertifika programları arasında farklı kategoriler bulunmaktadır. Verilen online eğitim programlarının kategorileri şu şekildedir:

 • İş hayatı
 • Satış ve Pazarlama
 • İşletme
 • Kişisel Gelişim
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Yabancı dil
 • Finans ve Muhasebe

Bu kategorilerde verilen farklı ücretsiz online eğitim vardır. Her kategoriye uygun olan ve en çok gerekli görülen programlar için online eğitim verilmektedir. Peki, online sertifika almak için hangi alanları seçeceğinize karar vermekte zorlanıyor musunuz? Bu konuda öncelikle dikkat etmeniz bazı kriterler vardır.

Sizlere özel eğitim siteleri kapsamında verilen eğitimler çok çeşitli kategorilere ayrılmaktadır. Seçim yaparken öncelikle bir mesleğiniz var ise o meslekte ilerlemenizi sağlayacak olan eğitimleri seçmeniz daha avantajlı olacaktır. Çünkü e eğitim sonrasında alacağınız sertifika sayesinde işyerinizde daha iyi bir kademeye yükselebilirsiniz. Yetkinliğinizi artırdığınızı gören işveren tarafından ödüllendirilerek kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde çıkabilirsiniz.

Online eğitim kursları ile mevcut işinizi büyütebilirsiniz. Bir işyeri sahibi olarak sürdürdüğünüz işinizin hizmet ağını daha da genişletmek istiyorsanız ve bu konuda yeterli bilgi sahibi değilseniz işinize uygun olan eğitime katılmalısınız. Bu sayede aldığınız internetten ders sayesinde işinizi birçok alana yaymanın gizli anahtarlarını ve yöntemlerini öğrenebilirsiniz. Bu da kısa sürede işinizi büyütmenize yardımcı olacaktır.

Ücretsiz sertifika veren kurslar yeni bir iş sahibi olmak için de katılabilirsiniz. Yani iş sahibi değilseniz ve herhangi bir eğitim almadıysanız bir alana yönelmek için ücretsiz sertifika veren kurslar arasından seçim yapabilirsiniz. Katıldığınız online sertifika programları sonrasında alacağınız sertifika ile hayalini kurduğunuz işe sahip olabilmek için en önemli adımı atmış olursunuz. Bu da kariyeriniz için rakiplerinize karşı bir fark yaratmanızı sağlar. Eğer herhangi bir alana ilginiz var ise ücretsiz online kurslar sizlere de hitap edebilmektedir. Yani ücretsiz sertifika veren kurslara katılmak ve sertifika almak için iş sahibi olmak ya da işinizi büyütmek gibi bir hedefiniz olmasına gerek yok. Merak ettiğiniz bir konuda kendinizi geliştirmek için bu eğitimlere katılabilirsiniz.

Online Eğitim Programlarının Avantajları İstanbul İşletme Enstitüsü olarak düzenlenmekte olan online sertifika programları ile birçok alanda avantaj sağlayabilirsiniz. Online eğitim sayesinde örgün eğitime verilen masraflardan kurtulabilirsiniz. Bu konuda eğitim siteleri büyük bir fırsattır. Online eğitimler genelde ücretsiz olarak verilmektedir. Ancak İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online eğitimlerin her biri ücretsizdir.

Örgün eğitimlerde kaçırdığınız dersi bir daha izleme ve dinleme şansınız olmayabilir. Ancak e eğitim sisteminde kaçırdığınız eğitimleri dilediğiniz zaman izleme şansınız vardır. Sisteme kaydedilen dersleri tekrar yapmak için de izleyebilirsiniz. Ayrıca bu programlar için verilen materyalleri bilgisayarınıza kaydederek dilediğiniz zaman inceleyebilir ve testleri çözebilirsiniz. Bu eğitimler bireysel odaklıdır. Bu nedenle de öğrencilerin kontrolü çok daha aktif olmaktadır. Klasik dershane, sınıf ve amfi eğitimlerinin yaratmış olduğu psikolojik baskılar online eğitim sisteminde yoktur.

Zaman ve mekandan tamamen bağımsız olan online eğitimler sayesinde kendi istediğiniz zaman dilimlerinde eğitim almanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Fiziksel koşulların yarattığı olumsuzlukların dışında etkili bir eğitim sistemi olan online eğitim sayesinde kısa zaman diliminde sertifika sahibi olarak yetkinliğinizi artırabilirsiniz. Öğrenci merkezli olan online eğitim sistemleri yaşam boyunca öğrenmeyi desteklemektedir. Birçok konuda esnek olan online eğitimlerde yaş sınırı yoktur. Ayrıca eğitimlere katılmanız için iş tecrübeniz olmasına ya da belirli bir bölümden mezun olmanıza gerek yoktur.

Eğitimde fırsat eşitliğini en iyi şekilde sağlayan online eğitimler bölgesel ve coğrafi bütün engelleri ortadan kaldırmaktadır. Geleneksel eğitim için gerekli olan ulaşım, beslenme ve barınma gibi harcamalardan da kurtaran online eğitim sistemi sayesinde hayalini kurduğunuz mesleği icra etmek için yetkinliklerinizi artırabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından siz değerli öğrenciler için düzenlenen birçok sayıda eğitim programı bulunmaktadır. Bu programlara katılarak kendi alanınızda ilerleyebilir ve rakiplerinize ciddi farklar atabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunulan eğitimler sonrasında alacağınız sertifikalar soğuk damgalı olup her alanda geçerlidir.

Ücretsiz Online Eğitimler ve Sertifika Programları

İstanbul İşletme Enstitüsü uzaktan sertifika programları ile çağımızda ihtiyaç duyulan birçok bilgiye erişerek, kişisel gelişimiz için doğru seçimler yapabilir ve sürekli olarak gelişen ve yenilenen iş dünyasında kariyeriniz için önemli adımlar atabilirsiniz. Bu uzaktan sertifika programları kapsamında online olarak sunulan dersler, tamamen ücretsiz olarak sunulmakta olup, İstanbul İşletme Enstitüsünün amacı, toplumumuzda bilgiye erişimi kolaylaştırmak, kaliteli eğitimin herkes için varlığını desteklemektir.

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan uzaktan sertifika programları yaşamın içinde ihtiyaç duyulan birçok eğitimi sunmaktadır. Uzman akademisyenler ve eğitmenlerin aracılığı ile sunulan online eğitim sertifika programlarına katılmak için yapılması gereken tek şey, sisteme ücretsiz olarak kayıt olmaktır. Ardından sertifika programlarını inceleyerek size cazip gelen bir eğitime katılabilir, bu eğitimin sonunda yapılacak bir sınavdan sonra sertifika alabilirsiniz. Sizler için hazırlanıp sunulan uzaktan sertifika programları kapsamında sunulan derslere, sürekli olarak katılma şansınız bulunmaktadır. Bir sertifika programı tamamlandıktan sonra, ihtiyaç duyduğunuz başka bir eğitime de ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online eğitim sertifika programları arasında blog yazarlığı eğitimleri, çağımızın getirisi en yüksek çalışma alanı olan internet üzerinde iş yaratma eğitimleri, yabancı dil eğitimleri, işaret dili eğitimi, muhasebe alanında kullanabileceğiniz ileri Excel ve bordro hazırlama teknikleri eğitimleri gibi çok sayıda kurs yer almaktadır. Bu sertifika programları ve çok daha fazlası hakkında tüm detaylı bilgileri eğitimler başlığı altından öğrenebilirsiniz.

Sertifikalı eğitim programları ile kariyerinizi güçlendirin.

İstanbul İşletme Enstitüsü sizler için sunduğu sertifika programları sonrasında bu programda başarılı olan herkes için bir sertifika vermektedir. Bu sertifikaları almak ücrete tabi olmakla beraber, günümüzde artık her şeyin online platformlar üzerinden yürütüldüğü gözetilerek, aldığınız eğitime dair bir sertifika kodu da alabilirsiniz.

Buna göre online eğitim sertifika programları sonucunda bu eğitimi başarıyla tamamlayan herkese tamamen ücretsiz bir sertifika kodu atanacaktır. Bu kod, sizin aldığınız eğitimi sistem tabanına kaydeden ve yaptığınız iş görüşmelerinde işverenler tarafından ihtiyaç duyulduğunda sisteme girilerek kontrol edilebilen bir özellik sağlamaktadır.

Dijital bir kod olan eğitim sertifikaları kodu tarafınızdan çeşitli platformlardaki hesaplarınıza da eklenebilir. Örneğin kariyer.net veya linkedin profillerinize veya bu profillerde yayınladığınız CV'lerinize bu kodu ekleyerek, CV'nizi kontrol edenlerin tıklaması halinde sistemdeki eğitim bilgilerinize ulaşılması mümkündür.

Aşağıda bazı eğitimlerin kısa açıklamaları yapılmıştır. Dilediğiniz eğitimi yukarıdaki bölümden seçebilir ve kariyer hayatınızda büyük bir adım atabilirsiniz. Öğrenmek pahalıdır, ama bilmemek daha pahalı...

Blog Yazarlığı Eğitimi Son dönemlerde popüler olan Blog yazarlığı online sertifika programları ücretsiz olarak verilmektedir. Kendi blog sitesini oluşturmak isteyen kişiler ya da herhangi bir blog sitesinde yazarlık yapmak isteyenler bu programa kayıt olabilirler.

Blog yazarlığı ücretsiz online sertifika programları sayesinde bilgi birikimlerinizi birçok kişiye ulaştırma şansı elde edebilirsiniz. Bu işi hobi olarak yapabileceğiniz gibi ekonomik kazanç sağlayacağınız bir iş olarak da sürdürebilirsiniz. Sizlere ücretsiz sertifika eğitimi ile doğru hedef kitleye doğru bilgiler ile ulaşmanın yolları anlatılmaktadır. Eğitime gereken özeni gösterirseniz, bloglarda yazdığınız yazılar birçok kişi tarafından okunur.

Ücretsiz sertifika programları kapsamında blog yazarlık eğitimine blog sayfası oluşturmak isteyenler ve blog sitelerinde yazar olmak isteyenler katılabilir. Ayrıca içerik oluşturma alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız ve bu alana yoğun bir ilgi duyuyorsanız da blog yazarlığı eğitimi size göredir. Sizleri hedeflerinize ulaştıracak olan sertifika programına dahil olmak istiyorsanız bir internetinizin olması ve internete girebileceğiniz teknolojik cihazınız olması yeterlidir. Eğitime başvurarak belirlenen sürelerde eğitimlere online katılmanız sonrasında yapılacak olan online sınavda başarılı olursanız sertifikanız sizlere ulaştırılmaktadır.

Bordro Uygulamaları

Bordro Uygulamaları eğitimi ücretsiz eğitimler arasında en çok ilgi gösterilen alanlardan biridir. İnsan kaynakları ve muhasebe alanlarında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu programa katılabilirsiniz. Kapsamlı olarak sunulan ücretsiz eğitimler sonrasında işçiler ve işverenler arasındaki ilişkiyi düzenlemeyi öğreneceksiniz. Bu da kendinizi en iyi şekilde geliştirmenizi sağlayacak.

Muhasebe kavramı çok geniş bir kavramdır. Hemen her firmada muhasebe departmanı bulunmaktadır. Bu da online sertifika programları ücretsiz eğitimlere olan ilgiyi artırmaktadır. Çünkü firmalar muhasebe elemanlarına ihtiyaç duyduklarında bu işi bilen ve eğitimini almış sertifikalı kişileri çalıştırmak isterler. Bu noktada ücretsiz online sertifika programları ile sertifika alan kişiler birkaç adım önde olarak iş hayatına atılırlar. Bu da kısa sürede istenilen firmada iş sahibi olmanız anlamına gelmektedir.Ücretsiz sertifika eğitimlerinden olan Bordro uygulamaları ile yasal prosedürlere uygun olarak bordrolama işlemlerini öğrenmeniz amaçlanır. Bu alanda uzman olmanız sağlanarak işi en ince ayrıntısına kadar kavramanız sağlanır. Sizlere verilen ücretsiz sertifika programları için deneyim şartı yoktur. Adobe Flash Player yüklü olan tablet, bilgisayar ya da akıllı telefonlarınızdan eğitime katılabilirsiniz.

Bordrolama online eğitim sertifika programı bu alanda kendini geliştirmek isteyen kişilere hitap etmektedir. Ayrıca insan kaynakları uzmanı, uzman yardımcıları, asistanları ile personel bölümlerinde çalışan ve kendilerini bu alanda ileri seviyelere taşımak isteyen kişiler de bu programa katılabilirler.

Tıbbi Sekreterlik Uzmanlığı Eğitimi

Günümüzün popüler mesleklerinden biri olan Tıbbi Sekreterlik alanında kendinizi ilerletmek istiyorsanız online sertifika programları ücretsiz olarak hizmetinizdedir. Sağlık kuruluşlarında görev yapan tıbbi sekreterler tıbbi dokümantasyon süreçlerini iyi bilmelidirler. Hastanedeki arşivin düzenlenmesini, hastaların kayıtlarının tutulmasını ve yasal düzenlemeleri en iyi şekilde öğreneceğiniz ücretsiz online sertifika programları sayesinde kısa sürede iş sahibi olabilirsiniz. Çünkü bu sektörde istihdam oranı çok yüksektir.

Deneyim istenmeyen ücretsiz sertifika eğitimlerine tabletiniz, telefonunuz ya da bilgisayarınızdan katılabilirsiniz. Bu eğitimlere sağlık kurumlarında görev almak isteyenler, hasta kayıt ve yönlendirme biriminde çalışmak isteyenler ve alanlarını değiştirmek isteyenler katılabilir. Uzman eğitmenler tarafından verilen ücretsiz sertifika programları ile tıbbi sekreterliğin gerektirdiği terminolojiyi öğreneceksiniz. Program tamamlandığında hem sekreterlik bilgileri hem de bazı sağlık bilgileri iyi bir şekilde öğrenilmiş olacaktır.

Mobbing Eğitimi

Birçok işyerinde hem fiziksel hem de ruhsal baskı ile karşı karşıya kalan kişilerin sayısı bir hayli fazladır. Ancak birçok çalışan halen mobbingin ne demek olduğunu tam anlamı ile bilmiyor. Bir nevi yıldırma anlamına gelen mobbing karşısında kendinizi nasıl savunacağınız ve koruyacağınız online eğitim sertifika programı kapsamında anlatılmaktadır. Aktif bir internet bağlantısı ve bilgisayar ile katılabileceğiniz eğitimler sayesinde psikolojik taciz ile baş edebilirsiniz.

Hizmet sektöründe çalışan herkesin katılabileceği ücretsiz eğitimler ile hukuksal olarak mobbing ile alakalı neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz. Eğitim kapsamında Mobbing ve Mobbing kavramları, nedenleri, sonuçları ve bu sorunlar ile baş etmenin yolları konu başlıkları anlatılmaktadır.

Mülakat Teknikleri Eğitimi

Herhangi bir işe başvuru yapıldığında mutlaka mülakat aşaması geçirilmektedir. İş hayatının vazgeçilmezlerinden biri olan mülakat aşamasında gösterilen teknikler ile işe sahip olup olamayacağınıza karar verilmektedir. İşe kabul edilebilmek için neler yapılması gerektiği bu eğitim ile verilmektedir.

Mülakat teknikleri eğitimine insan kaynakları uzmanları, iş görüşmesine katılacak olan kişiler, işe alım uzmanları ve mülakat teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen herkes katılabilir. Eğitim sürecinde mülakat ve mülakat teknikleri ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Finans ve Muhasebe Eğitimi

İstanbul İşletme Enstitüsünde en çok talep gören eğitimlerden biri de Finans Muhasebe Eğitimidir. Günümüzde her alanda finans ve muhasebe bilgisine sahip elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle kendinizi bu alanda geliştirmek istiyorsanız sertifika programına online olarak katılabilirsiniz.

Muhasebe ve Finans işlerinin nasıl yapılması gerektiği ve muhasebe verilerinin ne şekilde yorumlanacağı eğitim süresince öğretilmektedir. Bu eğitimden sonra finans ve muhasebe konularında birçok farklı bilgiyi yorumlama yeteneğini kazanacaksınız. Firmaların muhasebe ve finans departmanlarında çalışmayı istiyorsanız bu eğitim tam size göre. İş deneyimi istenmeyen eğitim kapsamında muhasebe ile finansın tarihçesi ve nasıl yapılabileceği anlatılmaktadır.

İşaret Dili Eğitimi

İşitme engelli olan vatandaşların iletişim kurmalarını sağlayan işaret dili çok önemlidir. Ülke genelinde işitme engellilerin sayısı düşünüldüğünde bu dilin ne kadar gerekli olduğu anlaşılabilmektedir. İşaret dilinin özel bir cümle yapısı ile grameri vardır.

Eskiden çok az kişi bu dili bilirken, artık çoğu kişi bu dili öğrenmek için adımlar atmaktadır. İşitme engelli olan vatandaşlar ile iletişim kurulmasını sağlayan bir köprü olan işaret dili eğitiminde birçok ifade el hareketleri ile anlatılmaktadır.

Öğrenmesi son derece kolay olan bu işaret dili, sizleri iş dünyasında daima ön sırada tutar. Bu eğitim sadece işitme engelli olanlar için değildir. Onlarla rahat iletişim kurmak isteyen, iş ya da sosyal yaşamında bu eğitimi kullanabilecek kişiler katılmaktadır.

Bu eğitim ile işaret dilinin temel bilgileri öğretilmektedir. Günlük hayatta temel ihtiyaçları karşılayabilmek için gerekli olan bütün konuşmalar işaret diline yansımalı olarak verilmektedir. Eğitim kapsamında alfabe, Türk işaret dili ve tarihçesi, iletişim kurmak için gerekli cümleler ve kelimeler ile fiiller anlatılmaktadır.

6 yıldır online eğitim sertifika programları sunan İstanbul İşletme Enstitüsü öğrenmeye istekli olan bireylere ücretsiz eğitimler vererek toplumun gelişmesini sağlamıştır. Kendinizi mevcut işinizde geliştirmek istiyorsanız ve herhangi bir alanda iş sahibi olma hedefiniz var ise ücretsiz online eğitimler sertifika programlarımıza katılabilirsiniz.

Ücretsiz Online Eğitimler

Online eğitim anlamına gelen uzaktan eğitim kapsamında online sertifika programları düzenlenir. Birçok alanda verilen eğitimler sayesinde değişen yeniliklerde geri kalmayacaksınız. Ayrıca bu programlar ücretsiz online kurslar olarak verildiği için eğitime herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ücretli olan bazı eğitimler de vardır. Ancak bu eğitimler online olarak değil, bir sınıf ya da konferans salonunda verilmektedir.

Birçok farklı alanda online sertifika almanızı sağlayan online eğitimler ile mevcut işinizde kendinizi çok daha kolay yükseltebilirsiniz. Çoğu eğitim siteleri tarafından düzenlenen bu fırsatlar ile çalıştığınız alanda gerçekleşen değişimlere en iyi şekilde ayak uydurabilirsiniz. Bu da çalıştığınız şirkette sizi özel bir konuma getirir.

Ücretsiz Sertifika Veren Kurslar

Eğer sizler de e eğitim programlarına katılıp sertifika sahibi olmak istiyorsanız, hangi alanda kendinizi geliştirmek istiyorsanız o eğitime başvuru yapmanız gerekmektedir. Öncelikle ilgi alanlarınızı belirlemeli ve buna göre hangi alanda ilerlemeyi düşünüyorsanız o alanda sunulan eğitimleri incelemelisiniz. Düzenlenen online eğitim kursları için deneyim veya bilgi şartı aranmamaktadır. Sadece eğitim almak istemeniz yeterli oluyor.

Sizlere en iyi şekilde internetten ders veren eğitmenler o alanda sizi donanımlı hale getirmektedir. Bu nedenle mevcut işinize yönelik bir eğitim programı da tercih edebilirsiniz. Katılacağınız eğitim alanını belirledikten sonra online üniversite sayılan eğitim kurumunun internet adresine girerek başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra eğitimin verildiği gün ve saatlerin bilgisi sizlere iletilir.

Katıldığınız online sertifika programları kapsamındaki eğitim saatleri sizlere uygun değil ise üzülmenize hiç gerek yok. Çünkü kaçırdığınız eğitimler sisteme kaydedilmektedir. Online kurslar kapsamında hangi eğitimi kaçırdıysanız o eğitime yeniden katılabileceksiniz. Eğitim kaydedildiği için istediğiniz zaman istediğiniz kadar tekrar yapabilirsiniz.

Eğitim sonunda online sertifika verilen eğitimler için materyaller ve testler de sisteme yüklenmektedir. Bu materyaller sayesinde konuları tekrar ederek bilgilerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Bu konuda başarılı çalışmalar yapan eğitim siteleri farkı ile istediğiniz donanıma kısa sürede sahip olacaksınız. Eğitimler tamamen profesyonel olan uzman kişiler tarafından verilmektedir. Eğitim sonrasında küçük bir sınav düzenlenir. Sınavda başarılı olursanız e eğitim sertifikası verilir. Bu sertifikayı özel kurumlarda olduğu gibi resmi kurumlarda da kullanabilirsiniz. Günümüz koşullarında oldukça popüler olan ve son dönemlerde hemen herkesin başvurduğu eğitim sisteminin başında online eğitim sertifika programları gelmektedir. Eğitim konusunda kendini sürekli geliştirmek isteyen, icra ettiği meslek dalında yükselmek isteyen ve ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan kişiler için online eğitim çok büyük bir fırsattır. Online eğitim sertifika programlarına kaydolduğunuzda eğitimler online olarak bilgisayar üzerinden sunulmaktadır. Canlı ya da kaydedilmiş videolar ile eğitmenler tarafından gerekli bütün bilgiler aktarılır. Sertifika programları sonrasında yetkinliklerinizi belirlemek için bir sınav düzenlenir ve sınavda başarılı olan kişilere sertifika verilir. Verilen bu sertifika resmi ve özel kurumlarda kullanılabilen soğuk damgalı bir belgedir. Bu belge ile sertifika programına katıldığınızı ve bu programı başarı ile bitirdiğinizi gösterebilirsiniz. Bu da kendi alanınızda ilerlemenizi kolaylaştırır.

İstanbul İşletme Enstitüsü bu konuda kendini kanıtlamış olarak 2012 yılından bu yana sertifika programları düzenlemektedir. Her eğitim için kendi alanında uzman olan eğitmenler tercih edilmiştir. Düzenlenen online eğitim programı kapsamında gerekli materyaller ve testler öğrencilere verilmektedir. Bilgisayara indirilebilen bu materyallere istediğiniz zaman çalışabilirsiniz. Online eğitim için yalnızca internet bağlantısı yeterli olmaktadır. Bilgisayar, tablet ya da telefon aracılığı ile eğitimlere katılabilir, kaçırdığınız eğitimleri kaydedilen videolar üzerinden izleyebilirsiniz. Online eğitim programı ile eğitim internete dayalı olarak verilmektedir. Bu eğitimler sayesinde çalışan ya da hedeflediği bir işi kurmak isteyen kişiler bu alanda rekabet gücünü artırarak bilgi ve becerilerini sertifika programları ile kazanacaktır.

Son dönemlerde sertifikalı online eğitim kapsamında birçok kişi amaçlarına ulaşarak hedeflediği yerlere gelmiştir. Normal eğitim almaya maddi imkânı olmayan ve okula gidemeyen kişiler için büyük bir fırsat olan online eğitim, kişileri meslek sahibi yapmaktadır. Ya da elinde bulundurduğu meslekte ilerlemesini sağlamaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından düzenlenen sertifika programlarının içeriği her bölüme göre ayrı düzenlenmektedir. Verilen kapsamlı eğitim sonrasında yapılan sınavda başarılı olursanız, ücretsiz sertifika kodunu ya da başarı sertifikanızı alabilirsiniz. Ücretsiz online eğitim programları neden bu kadar ilgi görmektedir? Aklında belirli bir alanda sertifika sahibi olmak yatan ancak online eğitim ile yeterli bilgiyi alamayacağını düşünen kişilerin yönelttiği soruların başında bu soru gelmektedir. Bu programların ilgisinin farkına varan herkes bu alana yönelerek kendini kolay bir şekilde geliştirmek istemektedir.

Ücretsiz Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

Bu programların en büyük avantajlarından biri ücretsiz olmasıdır. Günümüzde maddi olanakları el vermeyen birçok kişi okumaktan mahrum kalmaktadır. Okula gidemeyen ancak kendini geliştirmek isteyen birçok kişiye fırsat sunan online eğitim sertifika programları sayesinde artık herkes meslek sahibi olabilecek. Bu eğitimin en büyük avantajı budur. Online eğitim programı kapsamında sunulan eğitimler öğretim görevlileri ve eğitim alınan bölümde profesyonelleşmiş kişiler tarafından verilmektedir. Bu sayede bu kişilerin deneyimlerinden yararlanarak bu alandaki gelişme ve trendleri öğrenebiliyorsunuz. Verilen eğitimler teoriden çok pratik eğitimler olmaktadır. Bu da sertifikalı online eğitim sürecinde kendinizi o konuda daha iyi geliştirmenizi sağlıyor. Bu eğitimler sayesinde iş yaşamında karşınıza çıkabilecek sorunları önceden tanıyabiliyorsunuz. Ayrıca problemleri en iyi şekilde analiz ederek alternatif çözüm yolları arasından en iyi çözüm yolunu bulabilmeyi öğreniyorsunuz.

Seçmiş olduğunuz alanda aldığınız ücretsiz eğitim sayesinde hızlı bir eğitim almanın avantajını kullanarak yeni bir iş bulma, mevcut işinizde yükselme ve kariyer basamaklarını hızlı çıkma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Son günlerin popüler işlemlerinden biri olan sertifika programlarına katılabilmek için şehir değiştirmenize gerek kalmıyor. Eğitim için şehir değiştirenlerin aksine bulunduğunuz şehirde ve hatta evinizde eğitim alma şansı elde ediyorsunuz. Örgün eğitim sistemi genelde mesai saatlerinde yapılır ve fiziki olarak okula ya da binaya giderek derste bulunmanız gerekir. Bunun aksine online eğitim programı sürecinde herhangi bir yere gitmenize gerek yoktur. Evinizden, işyerinizden veya istediğiniz her yerden eğitime katılabilirsiniz. Eğitimler bilgisayar üzerinden verildiği gibi sertifikalı online eğitim programına kayıt işlemlerinizi de bilgisayar üzerinden yapabiliyorsunuz. Ayrıca düzenlenecek olan sınavlara girmek için de bir yere gitmenize gerek yok. Bilgisayara yüklenen sınava dâhil olarak başarı sağlamanız halinde sertifikanıza yine internet üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Online Eğitim Sertifika Programlarına Kimler Katılabilir?

Günümüzde sürekli gelişen ve güncellenen dünyada, yeni şeyler öğrenmenin değeri paha biçilmezdir. Öğrenilen bu bilgiler ile yaşama daha farklı bir bakış açısından bakabilmek, yeni mesleklere sahip olmak ve teknoloji ile ilerleyen dünyayı doğru algılayabilmek mümkündür. İstanbul İşletme Enstitüsü bu ihtiyacı karşılayabilmek adına başlattığı çalışmalarında her biri kendi alanında uzman olan akademisyen ve eğitmenler aracılığı ile tamamen ücretsiz sertifika programları düzenlemektedir. Sizler de bu eğitimlere katılarak, zamanın nabzını yakalayabilirsiniz. Online eğitim ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de budur. Online eğitim alabilmek için belirli kriterler olup olmadığı konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin sayısı bir hayli fazladır. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından düzenlenen ücretsiz Online eğitim programları için bilgi ya da deneyim şartı yoktur. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alan ile ilgili bilgi sahibi olmasanız da ya da o alanda iş deneyiminiz olmasa da düzenlenen programa katılabilirsiniz. Online eğitim programının en önemli özelliği de budur. Bunun dışında Online eğitimlere katılabilecek kişiler şu şekildedir:

 • Çalışma hayatı ile henüz tanışmamış, hedefinde belirli bir meslek sahibi olmak yatan lise mezunları ya da eğitimin herhangi seviyesinden mezun olanlar,
 • Belirli bir mesleği olan ancak o meslekte bilgi ve yetkinliklerini geliştirerek kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde çıkmak isteyen çalışanlar,
 • Daha yüksek verimlilik elde etmek için kalite ve organizasyon alanında beceri kazanmak isteyen yöneticiler ve işyeri sahipleri,
 • Belirli bir alana ilgisi olan ve o alanda kendini geliştirmek isteyen kişiler.

Online eğitim programlarına görüldüğü gibi herkes katılabilmektedir. Yeni bir meslek edinmek isteyen ya da mesleğinde ilerlemek isteyen kişiler için büyük bir fırsat olan online eğitim kişilere istedikleri yetkinlikleri kazandırıyor. Peki, hangi alanlarda eğitim verilmektedir?

Ücretsiz Eğitimlere Nasıl Başlarım?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan ücretsiz kurslar konusunda her aşama internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu eğitimlere katılmak için önce siteyi inceleyerek, eğitimler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ve hangi eğitimi alacağınıza karar verebilirsiniz. Sonrasında sisteme kayıt olmak, bu eğitimlere katılmak için yeterli bir işlemdir. Sonrasında iki haftada bir başlatılan ücretsiz kurslar arasında istediğiniz herhangi birine katılabilirsiniz. Ancak bir eğitim devam ederken aynı anda ikinci bir eğitime katılmak mümkün değildir. İkinci eğitim için almakta olduğunuz eğitimin bitmesini beklemeniz gerekecektir. Eğitimin sonunda yapılacak olan bir sınav ile bu eğitimi yeterli seviyede alıp almadığınız ölçülecek ve sonrasında da sertifika veya sertifika kodu almaya hak kazanacaksınız. Günümüzdeki eğitim siteleri içerisinde en geniş kapsamlı ve yararlı eğitimleri sizlerle buluşturan İstanbul İşletme Enstitüsünün sertifika programları sıklıkla yenilenerek, geliştirilmektedir. Bu eğitimler günümüzün ihtiyaçlarına cevap veren, çağımızın çalışma hayatında sizleri bir adım öne çıkaracak nitelikteki eğitimlerdir. Dilerseniz sisteme e posta yoluyla abone olarak tüm yeni eğitimlerden anında haberdar olabilir, katılmak istediğiniz tüm eğitimleri kaçırmadan alabilirsiniz. Online eğitimlerin tamamen ücretsiz olarak verilmesinin sebebi, bu türde verilen bir eğitimin maliyet giderlerinin yüksek olmamasıdır. İstanbul İşletme Enstitüsünde sunulan eğitimler, gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bu siteme benzer online eğitim siteleri günümüzde dünyanın en büyük üniversitelerinden Harvard ve Berkeley gibi kurumların bünyesinde de mevcuttur.

Online Eğitim Sertifika Programları Hangileridir?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online eğitimlerde sınır yoktur. Birbirinden farklı birçok alanda sertifika programları düzenleniyor. Online eğitim sürecinde en önemli aşamalardan biri de hangi alanda eğitim alınacağına karar verilme aşamasıdır.  İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen tüm online eğitimlere katılmak ücretsizdir. 2007 yılından bu yana verilmekte olan sertifika programları eğitimlerinin tümü ücretsiz olarak sunulmuştur ve bundan sondaki dönemlerde de ücretsiz olarak eğitim verilmeye devam edilecektir. İstanbul İşletme Enstitüsünün amacı, toplumu profesyonel anlamda bazı konularda eğitmek ve doğru yönlendirmektir. Bu amaçla açılan eğimlerde sunulan online sertifika online sertifika programları günümüzde son derece eğlenceli ve popüler bulunan blog yazarlığı hakkındaki eğitimler, etkili sunum teknikleri, etkili iletişim stratejileri ve beden dili, yaşadığımız zamanda iş görüşmeleri için ana kriter olan CV'lerin nasıl etkili bir şekilde hazırlanıp sunulacağı ve iş görüşmesinde size artı kazandıracak davranış biçimlerinin incelendiği CV hazırlama ve İş Görüşmesine Hazırlık eğitimi türündeki eğitimler yer almaktadır.

Bu eğitimlerin haricinde online sertifika online sertifika programları arasında, Bordro ve Bordro uygulamaları eğitimleri, İnsan Kaynakları Yönetimi, Yabancı Dil eğitimi, İşletme ve İş Hayatı, Kişisel Gelişim başlıkları altında çok sayıda eğitim sunulmakta ve bu eğitimler sürekli olarak yenilenerek geliştirilmektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen tüm online eğitimler ücretsiz olmakla beraber, yalnızca örgün eğitim programlarına katılmak ücretlidir.

Seçilecek olan programın kişinin ihtiyaçlarını karşılaması gerekmektedir. Buna bağlı olarak öncelikle kişinin ne istediğine ve bu programdan neler beklediğine karar vermesi gerekmektedir. Bu aşamada ilgi duyduğunuz ve kendinizi geliştirmek istediğiniz alanları belirlemeniz önemli. Mesleğinize uygun ve sizi daha da geliştirerek ilerletecek bir eğitim seçmeniz, kariyer hayatınız için önemli bir adımdır. Bu nedenle eğitimi seçmeden önce çok iyi analizler yapmanız ve buna göre seçiminizi belirlemeniz gerekir.

Birçok alanda eğitim veren İstanbul İşletme Enstitüsü’nün online eğitim programları kapsamında verdiği eğitimlerin bölümleri şu şekildedir:

 1. İşletme
 2. İş hayatı
 3. Satış ve Pazarlama
 4. İnsan Kaynakları Yönetimi
 5. Kişisel Gelişim
 6. Yabancı Dil
 7. Finans ve Muhasebe
 8. İletişim

Görüldüğü gibi farklı kategorilerde eğitimler düzenlenmektedir. Bu kategoriler altında çeşitli eğitimler verilmektedir. Mevcut işinize uygun olan ya da hedefleriniz doğrultusunda katılacağınız program sonrasında İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından Uluslararası standartlarda bir sertifika verilmektedir. Bu sertifika resmi ve özel kurumlarda da geçerlidir. Bu da size kariyer alanında büyük bir artı sağlar.

Sertifika

Katıldığınız tüm ücretsiz sertifika programları sonucunda sizlere verilen sertifikalar ve sertifika kodları, sizin o alanda aldığınız eğitimi belgeleyen bir unsurdur. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen eğitimler sonrasında size bir ücretsiz sertifika kodu verilecektir. Eğitime katılan ve sınavda başarılı olan tüm öğrencilere verilecek olan bu sertifika kodu, akademinin veri tabanına kaydedilmektedir.

Tarafınıza bildirilen bu kod, CV'nize eklenebilir. İş görüşmesine gittiğinizde işverenler dilerse bu kodu akademi üzerinden sorgulayabilirler. Ayrıca dijital özelliklere sahip olan bu kodu, Linkedin profili ve kariyer.net gibi platformlara ekleyebilir, buralardan direk olarak görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Sizlere sunulan programlar sonunda eğer bir ücretsiz sertifika kodu değil de sertifika belgesine sahip olmak isterseniz, bu mümkündür. Ücrete tabi olarak verilen sertifikalar, bu belgelerde sıklıkla karşılaşılan sahteciliği engellemek adına üzerinde soğuk mühür ile birlikte hazırlanmaktadır. Bu sertifikayı bizzat Maltepe'deki ofise gelerek, elden teslim alabilirsiniz. Bu sertifika, bazı resmi kurumlarda belgelenmek adına önemli olabilir. Ancak sertifika değil, sertifika kodu almak da aynı işleve sahiptir. Dilediğiniz her an sertifika kodunu sistem üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Sertifika Nasıl Alınır?

Bu eğitim sertifikaları eğitimleri tamamlayan herkese verilmektedir. Ancak öncelikle seçtiğiniz eğitimi başarıyla tamamlamanız gerekmektedir. Bunun için eğitim tamamlandıktan sonra size bir sınav uygulanacaktır. Uygulanacak olan bu sınav da tıpkı eğitim sürecinde olduğu gibi online olarak sistem üzerinden yapılmaktadır. Sınavda sorulan sorular ile bu eğitimden yeterli bilgileri edindiğini kanıtlayan herkes eğitim sertifikaları almaya hak kazanacaktır. Bu eğitim sertifikaları sizin isteğinize göre sertifika kodu olarak tamamen ücretsiz veya İstanbul Maltepe'deki ofise gelerek, belli bir ücret karşılığında elden alınabilir.

Verilecek olan bu sertifikada İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından hazırlanan soğuk mühür ve gereken imzalar bulunmaktadır. Bu sayede sertifika konusunda yapılan sahtekarlıkların engellenmesi hedeflenmektedir.

Micro Master Sertifika Programlarına Göz Atın

Micro Master programları üniversitelerde ve diğer eğitim salonlarında yapılan eğitim yöntemidir. Uzaktan eğitim yöntemiyle değil, öğrenciyle eğitmenin bir sınıfta etkileşimli bir öğrenme ortamında olmasıdır. Micro Master programları alanında uzman kişiler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Bu sertifika programlarında öğrenci etkili bir stratejiyle eğitim alır ve mümkün olan en kısa sürede ve en az maliyetle eğitimi tamamlar.

Eğitim yarın yapılacak iyi bir şey değildir! Hemen yapılacak iyi bir şeydir.

MICROMASTER PROGRAMS