AnasayfaOnline Eğitimlerİçerik Uzmanlığı Eğitimi
100 Online
5.597 Öğrenci

İçerik Uzmanlığı Eğitimi

İçerik Uzmanlığı eğitimi, homeworking yapılabilecek yeni nesil bir iştir. İçerik Uzmanlığı eğitimiyle yeni nesil iş modelinde siz de yerinizi alın.
4.8
(32)

Online içerik; sahip olduğu dinamikleri sayesinde tüm dünyada homeworking bir iş modeli olarak adından söz ettiriyor. İnternet üzerinde yayınlanıyor olması onu, geleneksel metinlerden çok daha fazla etkileşimli kılıyor. Dünya nüfusunun yüzde 57’si bugün internet kullanıyor ve yüzde 50’si sosyal medya kullanıyor. Avrupa kıtasında yaşayan insanların ise yüzde 87’si internet erişimine sahip. İnternetin bu derece yüksek oranda kullanılıyor olması yaşam biçimlerini de değiştiriyor. Tüketim alışkanlıkları dijital platformlara doğru kayıyor. Bugün dünya çapında e-ticaret hacmi 4,2 trilyon dolar. Bahsi konu büyümeler ise doğrudan online içerik editörlerine ve yazarlarına ihtiyacı arttırıyor.

Çünkü e-ticaret siteleri, kurumsal web siteleri, internet haber siteleri de dahil olmak üzere tüm dijital platformlar; arama motoru optimizasyonuna (SEO) uyumlu kaliteli online içeriklere ihtiyaç duyuyor. İçerik uzmanlığı kursu ise bu alanda çalışmak isteyenlere tüm aşamalarıyla online içeriği detaylarıyla öğretmeyi amaçlıyor. Online İçerik Uzmanlığı alanında alacağınız eğitim, hem kendi projelerinizi daha iyi noktalara taşımak hem de bu alandaki iş fırsatlarını yakalamanız için uygulamalı biçimde sunuluyor.

İşin teorik kısmı yanında ders içinde yapılacak uygulamalarla pratik anlamda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca, ders kapsamında hazırlayacağınız ödevleriniz değerlendirmeye alınarak, Türkiye’de ve dünyada bu alanda faaliyet gösteren Online İçerik Ajanslarında freelance biçimde çalışmak için yönlendirmeler de yapılacak. Ders kapsamında hazırlanan tüm ödevler; değerlendirmeye alınacak ve eksiklerinizi görmeniz adına eğitmen yorumlarıyla notlandırılacaktır. Buradan online olarak uzman online içerik editörlüğü konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

İçerik Uzmanlığı eğitimine kimler katılmalıdır?

Günümüzde bazı meslekler popülerliklerini kaybederken bazı meslekler de yükselişe geçmiştir. Gelişen teknoloji ve bireylerin ihtiyaçları günümüzde yeni meslek gruplarının oluşmasını sağlamıştır. Günümüzdeki yeni mesleklerden biri de içerik uzmanı olmaktır. Günümüzde internetin kullanım oranının tüm dünyada artması, sosyal medya kullanım oranlarının artması, e-ticaret hacminin her geçen gün büyümesi gibi nedenler içerik uzmanı mesleğinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. İnternetin ve sosyal medyanın yaygınlaşması ile birlikte online içerik kavramı yaşamlarımıza girmiştir. Online içerik kavramı tüm dünyada adından söz ettirmektedir.

Online içeriklerin internet üzerinden yayınlanması onu, klasik metinlere oranla daha fazla etkileşim almasını sağlamaktadır. Bunun nedenleri de internet kullanımının çok fazla artış göstermesidir. Bireylerin her geçen gün dijital platformlara yönelmesi online içeriklerin klasik metinlere oranla daha fazla etkileşim almasını sağlamıştır. İnternet kullanımının yaygınlaşması, tüketim alışkanlıklarının dijital platformlara yönelmesi ve sektörlerin e-ticaret sitesi vb. her geçen büyütmesi gibi nedenlerden dolayı başta içerik editörlüğü ve içerik yazarı olanlara ihtiyacı zorunlu kılmaktadır.

İnternet dünyasında varlık göstermek isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Blog, e-ticaret sitesi, kurumsal web sitesi, internet haber sitesi gibi farklı türden web projelerini arama motorunda üst sıralara taşımak ve daha fazla etkileşim almayı hedefleyen herkes bu dersten yararlanabilir. Ayrıca özellikle homeworking bir çalışma biçimi sunması açısından; ev hanımları, öğrenciler, ek gelir kazanmak isteyen profesyoneller için ders, ideal bir yol sunuyor. Özetle; okumayı, yazmayı ve araştırmayı seven herkes bu dersten faydalanabilir. 

Devamını göster
İçerik Uzmanlığı Eğitimi
269855
Video15
Sınav1
Ödev3
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
İçerik yazarlığı, içerik editörlüğü kursu. Sertaç dalgalıdere
5
(1377)

İçerik Editörlüğü

10 Konu5 Saat
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
550209
Blog Yazarlığı Eğitimi
4.5
(87)

Blog Yazarlığı Eğitimi

9 Konu5 Saat
Bilal ŞentürkBilal Şentürk
755229
Sosyal medya becerilerinizi geliştirmek mi istiyorsunuz? Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimimize göz atın. Bu kapsamlı eğitim, kitlenizin ilgisini çeken içerikler oluşturmaktan stratejinizi yönlendirmek için verileri Insights'ta kullanmaya kadar sosyal medyada ustalaşmak için bilmeniz gereken her şeyi öğretecek. Bu eğitimin sonunda bir sosyal medya uzmanı olacaksınız!
EğitmenSedat Ateş
775259