AnasayfaOnline Eğitimlerİçerik Editörlüğü
550 Online
885.785 Öğrenci

İçerik Editörlüğü

Okuyucuların ilgisini çeken ve dönüşüm oranlarını artıran metinleri nasıl yazacağınızı öğrenin! Online içerik yazarlığı eğitimine bugün başlayın.
5
(1377)

Yeni bir iş modeli olarak karşımıza çıkan online içerik editörlüğü, oldukça ihtiyaç duyulan bir meslek haline geldi. Dijital dünyada etkin biçimde var olma yolundaki kilit nokta kaliteli içeriklerinizdir. Rakiplerinizle aranızda fark yaratacak olan şeyse, içeriklerinin sıra dışı olmasıdır.

Kaliteli içerik üreten biri olduğunuzda çeşitli web sitelerinde, e-ticaret sitelerinde ya da kurumsal sitelerde içerik üretme için pek çok iş kapısını aralayabilirsiniz. Mevcut editörlük mesleğinizde kendinizi geliştirmek ya da bu alanda çalışmak istiyorsanız bu eğitime mutlaka katılın.

Online içerik; e-ticaret siteleri, kurumsal web siteleri için online içerik ihtiyacı arama motorlarındaki rekabet sayesinde her geçen gün artıyor. Bugün, dünya çapında perakende e-ticaret hacmi 4,2 trilyon dolara yaklaşmış durumda. Söz konusu hacim online içerik yazarlığı yeni bir iş modeli olarak karşımıza çıkarıyor.

Online içerik yazarlığı eğitiminin temel amacı; yeni bir iş modeli olarak yükselen online içerik yazarlığı alanına gençleri adapte etmek ve bu alanda başarılı işlere imza atmaları için temel bilgileri vermek. Öncelikle online içerik yazarlığı konusunda eğitim almalısınız. Buradan online ve ücretsiz olarak online içerik yazarlığı konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Bu eğitime katılan öğrencilerden en az 5 kişi "iş garantisi" kapsamında işe yerleştirme tavsiyesi yapılacaktır.

İçerik yazarı olarak başarılı olabilmeniz için güncel trendleri takip etmeniz gerekir. Yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, içerik yazarlığı alanında dünya genelinde talep gören beceriler sosyal medya, SEO, strateji ve sorun çözme yer alıyor. Ayrıca analitik, e-posta pazarlama ve yazılı iletişim de aranan beceriler arasında. Bunların birçoğunu kendi kendinize elde edebilecekken, SEO, içerik düzenleme, Google araçları, metrikler, blog yazabilme ve araştırma gibi konuları sadece eğitime katılarak halledebilirsiniz.

Bu eğitimin önemi de burada ortaya çıkıyor. Bu derste aşağıdaki tabloda yer alan dünyaca kabul görmüş neredeyse birçok beceride uzmanlaşacaksınız.

YetkinlikOran
Sosyal medya49
Liderlik becerileri49
Son teslim tarihlerine uymak44
SEO44
Strateji42
Problem çözme42
Analitik27
E-posta pazarlama27
Yazılı iletişim27
Düzenleme27
Öz motivasyon27
Araştırma19
Blog yazma17
Metrikler16
Google araçları9

Kaynak: Semrush

Online içerik yazarlığı eğitimine kimler katılmalıdır?

Kendine ait blog, e-ticaret sitesi ya da kurumsal web sitesi olan ya da olmayan herkes bu eğitime katılabilir. Online içerik eğitimi; özellikle homeworking şekilde çalışmak isteyen (ev hanımları, öğrenciler, ek gelir kazanmak isteyen profesyoneller) herkes için yeni bir iş modeli oluşturur. Online içerik yazarlığı; okumayı seven, yeni şeyler araştırmaktan hoşlanan, yazmaktan zevk alan herkes için harikulade bir deneyimdir.

Devamını göster
İçerik yazarlığı, içerik editörlüğü kursu. Sertaç dalgalıdere
209750
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları1
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
08/04/2023
Sertifika Sınavı
25/03/2023
Sertifika Sınavı
01/04/2023

İçerik yazarlığı yeteneklerinizi geliştirmek için bu eğitimlere de katılın.

İçerik ajanslarında veya işletmelerin içerik departmanlarında çalışan öğrencilerimiz bu eğitimle birlikte aşağıdaki eğitimlere de katıldı. İçerik alanında kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu kurslara mutlaka katılın.
Blog Yazarlığı Eğitimi
4.5
(87)

Blog Yazarlığı Eğitimi

9 Konu5 Saat
Bilal ŞentürkBilal Şentürk
755229
Dijital Pazarlama Eğitimi
4.9
(331)

Dijital Pazarlama Eğitimi

15 Konu5 Saat
EğitmenSedat Ateş
775259
Web sitenizin trafiğini ve arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak için SEO konusunda uzmanlaşın. SEO kursumuz temel bilgilerden ileri düzey tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır, sitenizi nasıl optimize edeceğinizi öğreneceksiniz.
4.9
(28)

SEO Eğitimi

11 Konu5 Saat
Yemliha TokerYemliha Toker
550209