Emlak Danışmanlığı Kursu Comments

Back to Training Page
Comment(8)
Course Rating 4,8
Murat Demirci
06 Aralık 2021
5.0

Yüzyüze sınav merkezleri diğer illerde de olabilecek mi. Sadece İstanbul olmasa daha iyi olmaz mı. Bu konu hakkında başvuru yada talep var mı

Support team

Evet Ankara ve İzmir için planlıyoruz.

Feray Arkiş
27 Ekim 2021
5.0

KURSUN SÜREİ NEKADAR MEB ONAYLI SINAV İSTANBULDAMI YAPILACAK TEŞEKKÜRLER

Support team

Merhaba, sınav yüzyüze yapılacaktır. Eğitim süresi 180 saattir.

Güngör Karataş
Güngör Karataş
27 Ekim 2021
5.0

Sayın hocamın bu eğitimi veriyor olmasına inanın çok sevindim. Harika bir eğitmendir. Kendisini çok sevdiğim ve değer verdiğim bir eğitmendir. Bu eğitimi alan bir arkadaşımız Emlak Danışmanlığı sertifikasını alıp, iş yeri açtığını beyan etmiş. Ben şu anda İzmir'de kurumsal bir firmada 5'inci seviye Sorumlu Emlak Danışmanlığı eğitimi alıyorum. Öyle basit bir eğitim değil. Sınavlarını da MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) yapar. Arkadaş muhtemelen 4'üncü seviye emlakçı eğitimi almış. 4'üncü seviye emlakçı sertifikasına sahip olanlar işyeri açamazlar. Sorumlu Emlak Danışmanı (5'inci seviye) altında çalışırlar. Ayrıca MYK sınavları kameralar eşliğinde iki etap halinde yapar. Yazılı sınav geçme notu 70'tir. İkinci etap mülakat aşamasıdır. Mülakat aşamasında MYK uygulayıcısı sizi 45-60 dakika aralığında çalıştığınız ofise gelir ve yerinde yine kameralar karşısında uygulamalı sınav yapar. Bu sınavda kritik adımlar vardır. Bu adımlardan her hangi birini geçemediğiniz takdirde yazılı sınavda 99 bile alsanız (100 diye bir not yok) kalırsınız. Ayrıca bu da yeterli değil. Aynı zamanda sahibinden akademide 100 saatlik eğitime iştirak etmeniz gerekiyor. O klasik halk eğitim merkezinde birkaç gün katılımla, formalite bir sınavla emlakçı falan olamazsınız. Her şey artık MYK ile yapılıyor. Bilginize.

Support team

Merhaba, 

Enstitü'de yer alan Emlak Danışmanlığı kursuna katılan ve yüzyüze yapılan sınavdan başarılı olarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerler sertifikayla danışmanlık yapabilirler. 5. seviye (MYK kolu yani ustalık yerine geçiyor) bir yetkinliğe sahip oluyorlar. Emlak danışmanlığı yapabilecekleri şekilde bir yer açabilirler. Ancak yer açabilmeleri için İşkur tabanlı bir çalışma yapmaları gerekiyor. Danışmanlık ve yer açma ile ilgili bu belge ile belediyeye giderse, belediye bir şey yapamaz. İşkur'a başvurmalı. 

Murat Şengönül
Murat Şengönül
29 Eylül 2021
3.0

MEB sınavı nerde yapıyor acaba.Türkiye’nin belli illerindeki sınav yapılabiliyordu?

Support team

Merhaba,

İstanbul'da yapılacaktır.

Hamza Çelebi
21 Mayıs 2021
5.0

Emlak Danışmanlığı Kursu'na katılıp aldığım sertifika ile dükkanımı açabildim. Deneyim kazanıp kendinizi geliştirebileceğiniz ve her alanda faydasını göreceğiniz bir eğitim. Sektörde çalışmakta olan ve ilgilenen herkese tavsiye ederim. Her şey için çok teşekkürler.

Doğuş Şahin
21 Mayıs 2021
5.0

Bir süredir emlak danışmanı olarak çalışıyordum. Emlak Danışmanlığı Kursu'nda edindiğim mesleki bilgi, deneyim ve aldığım belge kendi işimi kurmama ve hedeflerime ulaşmama vesile oldu. İstanbul İşletme Enstitüsü'ne ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. 

Berrin Köklü
21 Mayıs 2021
5.0

Sektörde çalışmak isteyen ve nereden başlayacağını bilmeyenler için harika bir fırsat. Emlak Danışmanlığı Kursu sayesinde iş hayatına atıldım ve ilgilenen herkesin mutlaka katılması gereken bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Eğitmenimiz Burcu Hanım'a katkılarından dolayı teşekkürler. 

Abdülkadir Karaca
21 Mayıs 2021
5.0

Emlak Danışmanlığı Kursu'ndan sonra aldığım belge sayesinde dükkanımı açabildim. Faydasını gördüğüm verimli geçen bir eğitim süreciydi. Tavsiye ederim.