Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri


$4.54$13.85

4,9
97 Ratings
10 student enrol recently.

  Course content

 • 4 Videos
 • 4 Live Class
 • 6 Document
 • 1 Quiz
 • 1 Practice Exam Quiz
 • Group Chat
 • Discussions
Türkçe
Subscription Duration: 365 Days

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Uzaktan Eğitim

Konuşmaktan daha önemli bir şey varsa o da doğru konuşabilmektir. Günlük hayattan iş hayatına her alanda kendini doğru ifade edebilmek herkes için önemlidir. Siz de konuşmanızla insanları etki altına almak istiyorsanız doğru ve etkili konuşma eğitimine katılın. 

Etkili Konuşma online eğitim programında iletişim ve diksiyon üzerine eğitim verilmektedir. İnsan, sosyal bir varlıktır. Toplumun bir parçasıdır ve toplumla daima etkileşim halindedir. Bu etkileşimde birey kendini ifade etmek mecburiyetindedir ve bunun en kolay ve verimli yolu da dildir. Dili nasıl kullandığımız yani nasıl konuştuğumuz, kuşkusuz bizi doğrudan etkiler. 

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitiminde dili doğru kullanmanın, konuşmayı etkili hale getirmenin ve iletişimdeki verimi arttırmanın püf noktalarını sizlerle paylaşmayı amaçlıyoruz. Buradan online ve ücretsiz olarak doğru ve etkili konuşma konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitimi Online Eğitim Programı

Etkili konuşma eğitiminin süresi bir haftadır. Bu süre içerisinde kursiyerler kurs materyallerine sınırsız ulaşım hakkı elde edilebilecektir. Kurs tüm kişilerin takip edebileceği şekilde online eğitim şeklinde verilmektedir. Kurs devamında online derslerin etkili bir şekilde devamı ve istenen etkileşim online eğitim sayesinde olmaktadır.

Etkili Konuşmanın Önemi Nedir?

Toplum içerisinde etkili konuşma yapan kişiler toplum tarafından saygı ile karşılanmaktadır. Etkili konuşma eğitimi alan kişiler hitabet sanatının inceliklerini ulaşmıştır. Hitabet konusunda iyi olan kişiler etrafındakileri yönlendirebilmekte, onlardan istedikleri onayları almaktadır. Etkili konuşan kişiler dinleyicileri ikna edebilir. Süslenen konuşma toplum üzerinde istediğiniz etkiyi yaratacaktır. Tarihte yeri olan kişilerin birinci özelliği etkili konuşma yapabilmiş olmalıdır. 

Etkili Konuşma Eğitiminin Yararları Nelerdir?

Etkili konuşan kişiler bu yeteneği doğuştan taşıyabilirler. Fakat bu çok az kişide bulunabilecek bir özelliktir. Etkili konuşma yeteneği kişilere iyi derece de eğitim veren kurumlar tarafından kolaylıkla kazandırabilmektedir. Bu yeteneği kazanan kişiler bu özelliklerini hayatın her alanında başarılı bir şekilde kullanarak iş ve sosyal hayatta istedikleri yerlere gelmelerini sağlayabileceklerdir. Etkili konuşma konusunda eğitim alan kişilerin bu eğitimi aynı zamanda sadece konuşmalarına değil yazılarının etkililiğine de destek olacaktır. Böylelikle toplum içerisinde hem konuşurken, hem de yazı yazarken herhangi bir şekilde yanlış anlamaya maruz kalınmayacaktır. Kursumuzda bu eğitimi alan kişiler bu yararlardan en üst düzeyde fayda sağlayacaktır.


Online Eğitim İçin İhtiyacınız Olanlar

 • Akıllı telefon, tablet ya da bilgisayar,
 • Aktif internet bağlantısı.

Online Eğitim Programına Kimler Katılmalıdır?

 • Profesyonel iş yaşamında olan bireyler,
 • Yöneticiler, öğretmenler, memurlar,
 • Öğrenciler,
 • Türkçeyi doğru ve etkili konuşmanın temellerini öğrenmek isteyip bu alana ilgi duyanlar.
   

What you will learn?

Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitiminde, doğru nefes almayı, bedenen ve zihnen gevşemeyi, harflerin ve sözcüklerin doğru telaffuzunu, konuşmada vurgu ve tonlamayı, beden dilini etkin kullanma yöntemlerini ve konuşmayı etkili hale getirmenin yollarını öğreneceksiniz.

Topics of Education

 • Diksiyon Nedir?
 • Sesin Özellikleri
 • Doğru Nefes Alma Teknikleri
 • Vurgu ve Tonlama
 • Örnek Okuma Parçası
 • Tekerlemeler
 • Yanlış Kullanılan Sözcükler
 • Temel Beden Dili Hareketleri
 • İş Hayatında ve Sosyal Yaşamda İmaj
   

FAQs About Education

Doğru ve Etkili Konuşma Size Ne Kazandırır?

Toplumumuzun büyük kesimi, doğru ve etkili konuşmanın doğuştan gelen bir yetenek olduğunu düşünmektedir. Halbuki kekemelik, pelteklik gibi konuşma bozuklukları bile eğitimle düzeltilebilir. Sophokles' in de dediği gibi; çok konuşmak başka, iyi konuşmaksa bambaşka bir şeydir.

Toplum önünde konuşma korkusunun birçok kişi için örümcek, yükseklik hatta ölüm korkusundan bile önce geldiğini biliyor muydunuz? Topluluk önünde konuşmak, deneyimli ya da deneyimsiz birçok kişinin korkulu rüyasıdır. Diksiyonu düzgün olan bir kişi, toplum içerisinde konuşurken kendini daha rahat ve güvende hisseder.

İnsanlar doğdukları andan itibaren etraflarında duydukları seslerden etkilenir ve zamanla o sesleri taklit etmeye başlarlar. Bu sebeple, farklı şehirlerde doğan kişiler farklı ağızlarla konuşmaktadırlar.

Doğru ve Etkili Konuşma Eğitiminin Yararları

 • Bir konuşma bozukluğunuz olduğunu düşünüyor fakat nedenini bilmiyorsanız bunu farketmenizi ve çeşitli egzersizler ile düzeltmenizi sağlar.
 • Etkili konuşmanın temelllerini öğretir.
 • Etkili bir iletişimde anlatım, vurgu, tonlama, jest ve mimikler büyük önem taşır. Bir konuya çok hakim olsanız bile bu unsurları dikkate almazsanız dinleyicileriniz yaptığınız konuşmadan hiç etkilenmeyebilirler. Kendinizi doğru ifade edebilmek için etkili konuşmayı öğrenmelisiniz.
 • Seslerin doğru çıkışlarını öğrenirsiniz.
 • Sesleri doğru telaffuz ediyor musunuz?
 • Günlük hayatta mutlaka sesleri yanlış telaffuz eden insanları duyup dikkatinizi çektiği olmuştur. Bunu çok bariz fark edebildiğimiz kelimeler olduğu gibi edemediklerimiz de vardır. Doğru ve etkili konuşma eğitimi ile bu kelimeleri öğrenip daha etkili konuşmaya başlayabilirsiniz.
 • Anlam bilgisi hakkında daha detaylı bilgiye sahip olursunuz.

Bir konuşma yapacağımız zaman seçeceğimiz kelimeleri hitap edeceğimiz kitleye göre seçmemiz büyük önem taşır. Aksi takdirde yaptığımız konuşmanın dinleyici üzerinde bir tesir yaratmasını bekleyemeyiz. Ayrıca, günlük hayatta çoğunlukla yanlış kullanılan kelimeler vardır. Bunların kullanımı o kadar yaygındır ki neredeyse doğrusunun o olduğunu zannederiz. Bu eğitim bunları fark edip düzeltmenizi sağlar.

Doğru nefes almayı öğrenin

Bebekleri uyurken izlerseniz nefes alırken özellikle karın bölgesindeki iniş kalkışları gözlemleyebilirsiniz. Aslında her insan bebekken doğru nefes alarak doğar ancak yıllar geçtikçe yaşanılan travmalar, edinilen korkular, kızgınlıklar ve bastırılmışlıklar ile doğru nefes alma becerisi %75 oranında kaybedilir. Doğru olan nefes alma şekli diyafram nefesidir. Doğru nefes alan insan sesini en iyi şekilde kullanma yetisine sahip olur. Doğru nefes almak, konuşurken bize sağlayacağı avantajlar yanında, daha sağlıklı, mutlu, huzurlu bir yaşam sürmemize de yardımcı olur.

Online Doğru ve Etkili Konuşma Eğitimi

En değerli kaynağın zaman haline geldiği, yollarda saatlerin geçtiği günümüzde online eğitimler çok popüler hale gelmiştir. Dışarı çıkıp yollarda zaman harcayıp bir kursa gitmektense nerede isterseniz eğitiminizi orada alabilirsiniz. Evinizin konforunda doğru ve etkili konuşma eğitimini alabilir, sertifikaya sahip olabilirsiniz. Sistem üzerinde ihtiyacınız olan tüm kaynaklar, ders videoları mevcuttur. İstediğiniz zaman ders kayıtlarına ulaşabilir, anlamadığınız veya tekrar etmek istediğiniz yerler olursa tekrar tekrar izleyebilirsiniz.

Doğru ve etkili konuşma eğitimiyle, doğru nefes almayı, etkili iletişim kurmayı, sesleri düzgün kullanmayı, anlatımınızı geliştirmeyi, doğru vurgu ve tonlamaları, jest ve mimikleri nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Hangi işi yapıyor olursanız olun insanlarla daha etkili konuşabilmek size büyük avantajlar sağlayacaktır. Kendinizi doğru ifade edebildiğinizde daha öz güvenli olursunuz. Daha sağlam ilişkiler kurabilirsiniz. İletişim kurmak en temel ihtiyaçlarımızdan biriyken neden bunu geliştirmeyelimki? 

More
Certificate

Eğitimin sonunda, eğitim süresince edinmiş olduğunuz bilgiler ve örnek olaylar ışığında sınava tabi tutulursunuz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

 • Soğuk damgalı,
 • Uluslararası, özel ve resmi kurumlarda geçerli.
Certificate
Comments All (97)
Course Rating 4,9
Umay Seçil
30 Aralık 2021
5.0

Etkili konuşma konusunda bilgilendirici bir eğitim. Hocanın anlatımı çok iyi. Teşekkürler Enstitü.

Sümeyye Yazar
20 Mayıs 2021
5.0

Eğitmenimiz Sibel Hanım'a katkılarından dolayı teşekkür ederim. Başarılı olup sertifikamı da aldım. Verimli geçen bir eğitim süreciydi. Online Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitimi'ni herkese tavsiye edebilirim. Her alanda mutlaka faydasını göreceksiniz.

Batuhan Eren Koyuncu
20 Nisan 2021
5.0

Öncelikle Sibel hocamıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum. Online eğitim olduğu için tereddüt etmiştim ama bağlantı problemi olmadan eğitimi tamamlayıp sertifikamı aldım. Doğru ve Etkili Konuşmanın Temelleri Eğitimi'nin herkesin katılması gereken ve farkındalık sağlayan bir kişisel gelişim eğitimi olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen tüm eğitmen ve çalışanlara teşekkürler. Artık tek online eğitim adresim İİENSTİTU.