Blog Yazarak Evden Para Kazanın (6 Eğitim)


$11.15$23.85

5,0
3 Ratings
6 student enrol recently.

  Course content

 • 28 Videos
 • 20 Live Class
 • 12 Document
 • 6 Quiz
 • 5 Homework
 • 12 Practice Exam Quiz

Upcoming Events

 • Amazon Eğitimi Başlıyor
  07-02-2022 20:30
Türkçe
Education Period: . Period

Blog Yazarak Evden Para Kazanın (6 Eğitim)

Evden para kazanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz?

Eğer öyleyseniz, blog yazmak bunu yapmanın en iyi yollarından biridir. Bu kurslarda size kendi blogunuzu nasıl kuracağınızı, hangi içerikleri oluşturacağınızı ve daha fazlasını göstereceğiz!

Blog yazmakla ilgili her şeyi tek bir yerden öğrenebilirsiniz. Size trafik çekmeyi, blogunuzdan para kazanmayı ve çok daha fazlasını öğreteceğiz! Daha önce hiç blog yazmamış olmanız veya zaten kurulmuş bir web siteniz olması önemli değil - kurslarımız çevrimiçi para kazanmak isteyen herkes için mükemmeldir. Bugün bize katılın ve neden bu kadar çok insanın kurslarımızı sevdiğini görün!

Blog yazarak para kazanma konulu bu kursa şimdi kaydolun!

Bu pakette hangi dersler var?

 1. Blog Yazarlığı Eğitimi
 2. İçerik Editörlüğü Eğitimi
 3. Microsoft Office Programları
 4. Yaratıcı Yazarlık Eğitimi
 5. WordPress Eğitimi
 6. Dijital Pazarlama Eğitimi

Blog Yazarlığı Eğitimi

Düşüncelerinizi, hayallerinizi, içinizden geçenleri binlerce insanla paylaşmak ve yeni insanlar tanımak ister misiniz? Ya da markanızın milyonlarca kişi tarafından tanınmasını ister miydiniz? Bunların hepsi doğru hedef kitle belirlemek ve dilin doğru kullanılması ile mümkün. Bunun için öğrenilmesi gereken bazı teknikler vardır. Blog Yazarlığı Eğitimi sayesinde bu teknikleri siz de öğrenebilir, hayallerinizi hayata geçirebilirsiniz.

Blog yazmak bir blog sitesi aracılığıyla ya da kendi blog sitenizi açarak yapabileceğiniz bir şeydir. Blog yazarken deneyimleri, bilgileri, fikirleri ve düşünceleri birçok kişiye ulaştırma amacını taşırız. Bu ticari ya da hobi olarak yapılabilir. Blog yazmak tıpkı kitap yazmaya benzer. Yazdığınız blog içeriğinin bir kitap gibi raflarda yerini almasını istiyorsanız doğru hedef kitleyi seçmeli ve doğru dili kullanmalısınız. Diğer deyişle kaliteli bir içerik oluşturmalısınız. Blog yazınızın binlerce kişi tarafından okunmasını istiyorsanız yapmanız gereken bazı basit ipuçları mevcuttur.

Blog yazarlığı uzaktan eğitim programında blog yazarken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilgileneceksiniz. Bir blog yazısında nelerin olması ve olmaması gerektiği konusu oldukça önemlidir ve dikkat edilmelidir. Ayrıca daha fazla kişiye organik yöntemlerle ulaşabilmek için arama motoru optimizasyonuna uygun içerik oluşturmayla ilgili ipuçları bulacaksınız.

İçerik Editörlüğü Eğitimi

Yeni bir iş modeli olarak karşımıza çıkan online içerik editörlüğü, oldukça ihtiyaç duyulan bir meslek haline geldi. Dijital dünyada etkin biçimde var olma yolundaki kilit nokta kaliteli içeriklerinizdir. Rakiplerinizle aranızda fark yaratacak olan şeyse, içeriklerinin sıra dışı olmasıdır. Kaliteli içerik üreten biri olduğunuzda çeşitli web sitelerinde, e-ticaret sitelerinde ya da kurumsal sitelerde içerik üretme için pek çok iş kapısını aralayabilirsiniz. Mevcut editörlük mesleğinizde kendinizi geliştirmek ya da bu alanda çalışmak istiyorsanız İçerik Editörlüğü Eğitimi alabilirsiniz.

Online içerik; e-ticaret siteleri, kurumsal web siteleri için online içerik ihtiyacı arama motorlarındaki rekabet sayesinde her geçen gün artıyor. Bugün, dünya çapında perakende e-ticaret hacmi 4,2 trilyon dolara yaklaşmış durumda. Söz konusu hacim online içerik yazarlığını yeni bir iş modeli olarak karşımıza çıkarıyor. Online içerik yazarlığı eğitiminin temel amacı; yeni bir iş modeli olarak yükselen online içerik yazarlığı alanına gençleri adapte etmek ve bu alanda başarılı işlere imza atmaları için temel bilgileri vermek. Öncelikle online içerik yazarlığı konusunda eğitim almalısınız. Buradan online ve ücretsiz olarak online içerik yazarlığı konusunda eğitim alabilir ve aşağıdaki başlıklarla ilgili bilgiler edinebilirsiniz.

Microsoft Office Programları

MS Office’i bilmesi ve aktif olarak kullanması kaçınılmaz. Çünkü, bildiğimiz üzere iş başvurularında MS Office bilgisinin aranıyor, eğitim alanında MS Office’in aktif şekilde kullanılması, kişisel hayatımızda ihtiyaç duymanız gibi pek çok nedenden dolayı MS Office’i aktif olarak kullanabilmek bizlere önemli bir katkı sağlayacaktır.

 • Word: MS Office paketinin her sürümünde yer alan kelime işlemci yazılımıdır. Word’ü kullanarak içerisi-ne grafikler ve tablolar da ekleyebileceğimiz profesyonel dokümanlar hazırlayabiliriz.
 • Outlook: MS Office içerisinde yer alan bir e-posta yardımcısıdır. Bu yazılım aracılığıyla e-posta hesaplarımızı tanımlayarak, e-posta gönderebilir ve e-postalarınızı okuyabiliriz.
 • PowerPoint: İş dünyasından, eğitim dünyasına en çok kullanılan MS Office yazılımlarından biri olan PowerPoint çeşitli slaytlarla, fotoğraflar ve videolar da ekleyebildiğimiz profesyonel sunumlar hazırlaya-bilmemizi sağlar.

Microsoft Office Programları online eğitim programında tez yazarken, özgeçmiş hazırlarken yapmanız gerekenleri, e-postalarınızı nasıl yöneteceğinizi, etkili sunumlar hazırlarken yapmanız gerekenler konusunda bilgileneceksiniz. Ayrıca daha fazla kişiye sizlere zaman kazandıracak ve öne çıkaracak birçok ipuçları bulacaksınız.

Yaratıcı Yazarlık Eğitimi

Yazmak bir düşünceyi, duyguyu, harfler aracılığıyla kâğıda dökmektir. Yaratıcı yazarlık ya da yaratıcı yazı ise duygu, düşünce ve hayalleri, özgürce ifade edebilmektir. Hayatın içinde yazı olduğuna göre Yaratıcı Yazarlık Eğitimi sadece yazar olmak isteyenlerin değil, yazmaktan, okumaktan keyif alanların, deneme, makale yazanların, raporlama, tez hazırlayanların da faydalanabileceği bir eğitimdir. Yeteneğin sanatın her dalına büyük bir artıyla başlanmasını sağladığını hepimiz biliyoruz ama bunun yanında çalışmak ve çok çalışmak gerekir. Bu online eğitim programında kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi öğreneceğiz, derslere aktif katılarak fikir alışverişi yapacağız.

Yeteneğin sanatın her dalına büyük bir artıyla başlanmasını sağladığını hepimiz biliyoruz ama bunun yanında çalışmak ve çok çalışmak gerekir. Bu online eğitim programında kendimizi nasıl geliştirebileceğimizi öğreneceğiz, derslere aktif katılarak fikir alışverişi yapacağız. Öğrenmenin sınırı yoktur ve her zaman farklı bakış açılarından faydalanmak gerekir. Nasıl ve ne yazabilirim ile başlayarak, fikir alışverişi yapmak, yazım tıkanıklığını aşmak için neler yapabiliriz, sorularına cevap bulabilirsiniz.

WordPress Eğitimi

Wordpress eğitimi ile beraber internet sitesi kurmak artık sizin için karmaşık bir yapıdan çıkacak. Kod bilmenize gerek olmadan alacağınız eğitim ile wordpress üzerinden istediğiniz sektörde ve alanda web sitesi oluşturabileceksiniz.

WordPress eğitiminin amacı; dünya çapında milyonlarca kullanıcısı bulunan Wordpress eğitimi ile bireylerin kendi sitelerini kolayca nasıl oluşturabileceklerini hem pratik hem de teorik açıdan kavramaları sağlanacaktır. Wordpress yazılımının temel amacı ise; herkesin kolay, güvenli ve yüksek performanslı özgürce paylaşım yapılabilen web sitesi oluşturabilmesidir.

Dijital Pazarlama Eğitimi

Bu eğitimde Google reklam modelleri, dijital pazarlama dinamiklerini, dijital pazarlamada kullanılan kavramlar ve bunların ne anlama geldiğini bilerek hangi stratejinin ne amaçla kullanılacağını anlayabileceksiniz. Görüntülü reklam ağı, metin reklamları, kalite puanları, alışveriş reklamları (Google Merchant, Gmail Reklamları vb.), Pazar yerlerinde bulunarak nasıl müşteriyi kendi sitenize çekeceğinizi, fiyatları kıyaslayan arama motorlarının nasıl çalışacağını ve nasıl sisteme dahil olabileceğinizi, ölçümleme ve doğru karar vererek optimizasyon yapmayı, sosyal medya araçlarında reklamcılık, native, masthead, youtube reklamları gibi davranış hedeflemeye dair uzmanlık kazandıracak ipuçları ve yollarını bulacaksınız.

What you will learn?

 1. Blog Yazarlığı Eğitimi
 2. İçerik Editörlüğü Eğitimi
 3. Microsoft Office Programları
 4. Yaratıcı Yazarlık Eğitimi
 5. WordPress Eğitimi
 6. Dijital Pazarlama Eğitimi
More
Certificate

Bu pakette yer alan eğitimlerin sınavlarına ayrı ayrı girmeniz gerekmektedir. Her eğitimin sınavında başarılı olduğunuzda ücretsiz sertifika kodu alabilirsiniz. İsteğe bağlı PDF veya resmi sertifika da alabilirsiniz. Başarı sertifikası özel ve resmi kurumlarda geçerlidir. Başarınızı ispatlamanın en kolay yolu!

Certificate
Comments(3)
Course Rating 5,0
Fatih Kurtcan
28 Aralık 2021
5.0

İçerik ve blog yazarlığı eğitimlerini incelerken bu paketi gördüm. Çok güzel bir eğitim paketi. Evden çalışmayı düşünen herkese tavsiye ederim.

Gülay Berfin Erikli
16 Aralık 2021
5.0

Evden çalışmanın giderek arttığı bu günlerde gerçekten bu eğitim paketi harika olmuş. Evde blog ve içerik yazarak para kazanmanın püf noktalarını öğrenebileceğimiz güzel bir eğitim paketi. Enstitü yine katılımcı odaklı bir çalışma yapmış emeği geçenlere teşekkürler.

Ayşenur Fazilet Can
15 Aralık 2021
5.0

Dijital dünyanın hayatımızdaki yeri önemini arttırırken evden çalışarak iş bulabilme konusunda hazırlanan bu kursun çok etkili olacağına inanıyorum. Blog ve içerik yazarak evden para kazanmak için bu paket çok faydalı olacaktır. Blog Yazarlığı, İçerik Editörlüğü, Yaratıca Yazarlık ve Dijital Pazarlama eğitimleri içerik konusunda güzel yazılar yazabilmemize destek olacaktır. Bu pakete WordPress ve Microsoft Office derslerinin eklenmesi de harika olmuş.