AnasayfaOnline EğitimlerAlmanca Eğitimi (B1-B2)
85 Online
265.172 Öğrenci

Almanca Eğitimi (B1-B2)

Yurtdışı işlemleri için gerekli olan sertifika sınavına hazırlanın. 1 haftada B1 seviyesine gelebilirsiniz. Evinizden Almanca kursuna katılın.
5
(16)

Almanca dilini öğrenmek demek, başarılı bir kariyerin kapısını aralamak demek. Farklı ülkelerde gezerken sizi muhakkak anlayacak birilerinin olması demek! Almanca kursu ile bu yolda bir adım atabileceksiniz. Bu eğitim sayesinde siz de kendine uzun vadeli yatırım yapabileceksiniz. Almanca kursu uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilmekte, ders sayfasında canlı dersler, videolar, ders notları ve ilgili dokümanlar ye almakta. 

Almanca Eğitim Programının Amacı Nedir?

Neden Almanca? Almanca öğrenmek için bir çok sebep saymak mümkün. Öncelikle belirtmek gerekirse; Almanca bütün dünyada 100 milyon kişinin ana dilidir. Almanya, Avusturya, İsviçre, Lüksemburg, Liechtenstein, Belçikanın bazı yerleşim yerleri, Kuzey İtalya ve Doğu Fransa’da 100 milyondan fazla insan bu dili konuşmaktadır. Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan dil Almanca’dır. Bilimsel çalışmalarda Alman bilim adamlarının bilim dünyasına kattıkları çalışmalar yadsınacak gibi değildir. 

Almanca bilmek, birinci sınıf bir yüksek öğrenime açılan kapıdır. Alman toplumunun bilim dünyasında bu kadar iyi olmasının nedenlerinden biri, Almanya'daki üniversitelerin mükemmel bir uluslararası üne sahip olmasıdır. 2011 yılında ülke, yurtdışından dörtte bir milyondan fazla yabancı Alman okullarına kayıtlı olan öğrenciler için dördüncü en popüler yerdir. Alman yüksek öğrenim sistemi ücretsiz öğrenim seçenekleriyle bir çok üniversiteye sahiptir. Almanya ekonomik bir güçtür. Almanca sadece akademisyenler için ilginç bir seçenek değil, aynı zamanda iş dünyasında çalışanlar içinde bir seçenektir.  Almanya, Avrupa Birliği içinde ve dünyanın dördüncü büyük en büyük ekonomisidir. Çok sayıda uluslararası şirkete ve yeni teknolojilerin ön saflarına ev sahipliği yapmaktadır.

Almanya çok sayıda ekonomik küresel oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Siemens, Volkswagen, Adidas ve Lufthansa dünyaca tanınmış marka ve kurumlardır. Ülke ayrıca, dünyanın en büyük bilgi teknolojileri fuarı CeBIT ve tüketici elektroniği için IFA ticaret fuarı da dahil olmak üzere en büyük uluslararası ticaret fuarlarına ev sahipliği yapıyor. Bu arada, Almanya'nın başkenti Berlin, yenilikçi girişimler için bir merkez haline geliyor. Bazıları bunu "Avrupa'nın Silikon Vadisi" olarak nitelendirecek kadar ileri gitti. Aynı zamanda Almanca bilmek, 15 milyondan fazla web sitesine erişmenizi sağlar.

İş dünyasında Türkiye’nin en büyük ticaret partneri olan Almanya'da yaklaşık 3 buçuk milyon vatandaşımız yaşamaktadır. Eğitim imkanları açısından da yabancı öğrencilere kapıları açan bu ülkede özellikle mühendislik ve sağlık alanlarında önemli eğitim hizmetleri verilmekte. Her yıl binlerce öğrenciye eğitim kapılarını açan Almanya’da özellikle sağlık sektöründe eleman ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. İkinci bir dili başarılı bir şekilde öğrenmek için, ne kadar kararlı olduğunuzu ve öğrenirken, hedeflerinizin ne kadar net olduğuna bağlıdır. Almanca, Batı Germanic dilleri grubunun bir parçası olduğu için, İngilizce ile çok benzerlikler paylaşmaktadır. Bu da, benzer İngilizce kelime bilgisiyle ilişkilendirdiğinizde Almanca kelimeleri ezberlemenin daha kolay olacağı anlamına gelir. Doğru dil öğrenme araçlarını kullanmanın tüm süreci kolaylaştırdığını da unutmayın.

Almanca B1-B2 Eğitimine Kimler Katılabilir?

  • Almanca A1-A2 seviye dil yeterliliğine sahip olanlar,

  • Mesleki hayatında Almanca diline ihtiyaç duyanlar,

  • Lisans ya da Lisanüstü eğitimini Almanya ya da Almanca konuşulan bir ülkede yapanlar ya da yapacak olanlar,

  • Özellikle Mühendislik ve Sağlık sektöründe çalışanlar,

  • Almanya’ya çalışmak amacıyla giden ya da gidecek olanlar,

  • Almanya’ya Aile Birleşim sınavıyla, evlilik nedeniyle gidecek olanlar,

  • Almanca konuşulan bir ülkeye turist olarak gidecek olanlar,

  • Yeni bir dil öğrenmek isteyenler.

Devamını göster
Almanca kursu (B1-B2)
259850
Video5
Sınav1
Ödev1
Ders Notları30
Eğitim DiliTürkçe
SertifikaEvet
Abonelik Süresi365 Gün
Yaklaşan Etkinlikler
Sertifika Sınavı
25/02/2023
Sertifika Sınavı
11/02/2023
Sertifika Sınavı
18/02/2023

Benzer Kurslar

Diğer öğrenciler bu online kursları da inceledi. Daha fazlasını öğrenmek için bu eğitimle birlikte bunlara da kayıt olun.
Almanca Kursu (A1-A2)
4.8
(189)

Almanca Kursu (A1-A2)

4 Konu5 Saat
Ders EğitmeniDers Eğitmeni
750299
İngilizce A1-A2 Eğitimi, İngilizce dil becerilerini geliştirmek isteyenler için mükemmel bir kurstur.
4.7
(424)

İngilizce Eğitimi (A1-A2)

23 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
775239
İngilizce becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız, B1-B2 kursumuza bugün göz atın!
4.9
(261)

İngilizce Eğitimi (B1-B2)

6 Konu5 Saat
Dr. Mustafa CeylanDr. Mustafa Ceylan
500259
İspanyolca Kursu (A1)
5
(23)

İspanyolca Kursu (A1)

12 Konu5 Saat
Çağla AlperÇağla Alper
755219