Umut Orhan Ecer

  Eğitmen ve Girişimci

  Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. İşletme Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı. Enerji sektöründe proje mühendisi olarak iş hayatına başladı ve çalıştığı sürede Mobil Abone Bilgilendirme Sistemi projesini geliştirerek, projenin hayata geçirilmesini sağladı. Buradaki görevinden ayrıldıktan sonra girişimcilik projelerinde çalışmaya başladı. Farklı sektörlerdeki girişimcilik projelerine iş fikri ve iş modeli geliştirme, iş planı hazırlama, proje dosyası hazırlama gibi konularda danışmanlık sağladı. İstanbul ve İzmir’deki çeşitli üniversitelerde girişimcilik ve yaratıcılık konularında seminerler düzenlemiştir. Yaratıcılık ve inovasyon konularına özel bir ilgisi olup bu konulardaki araştırmalar yapmaktadır. Uluslararası bir danışmanlık firmasında, Ar-Ge ve Tasarım Merkezlerinin kurulması konusunda uzman danışman olarak görevine devam etmektedir.

  Katıldığı Eğitimler ve Sertifikaları

  • Eğiticinin Eğitimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
  • Diksiyon Eğitimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
  • İç Denetim Eğitimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
  • PMI Proje Yönetim Metodolojisi ve MS Project - Oanda Proje Yönetimi
  • ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Standardı ve İç Denetçi Eğitimi - Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube
  • Enerji Yöneticisi Sertifikası - T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
  • Doğalgaz İç Tesisat Yetkilendirme Eğitimi - Makine Mühendisleri Odası İzmir Şube
  • Sorun Çözme Teknikleri - Elginkan Vakfı
  Değerlendirmeler(18)
  Ortalama Değerlendirme 4,9

  Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

  Merve Sefa çaka
  26 Şubat 2021
  5.0

  Umut Hoca'dan motivasyon eğitimi aldım. Konuya hakimiyeti güzeldi ve konuşması gayet akıcıydı. İlgiyle dinlediğim bir ders oldu. Eğitim boyunca birçok yeni şey öğrendim sayesinde bundan dolayı da teşekkür ediyorum.

  Emrah Utlu
  Emrah Utlu
  19 Şubat 2021
  5.0

  Umut Hoca’ın tüm eğitimlerine katıldım. Girişimci olmak isteyen, beyaz yaka, öğrenci, iş hayatında başarılı olmak isteyen herkeze şiddetle eğitimleri tavsiye ederim. Net bir anlatım tarzı ve sorulara verilen samimi ve tatminkar cevaplarla eğitimi içselleştirme konusunda Umut Hoca çok başarılı. Kendinize iyi bir yatırım yapmak için Umut tüm eğitimleri ideal. Hem Umut Hoca’ya hem de İstanbul İşletme enstitüsüne teşekkürler.

  Semin Ayral
  11 Ağustos 2020
  5.0

  Umut Hocamdan girişimcilik ve değer yaratma dersi alıyorum. Konusuna hakimiyeti, akıcı anlatımı ve güzel örnekleri için teşekkür ederim.

  Umut Erdoğan
  12 Temmuz 2020
  5.0

  Umut Hoca'dan Yaratıcı Düşünme Ve İnovasyon dersi aldım ve gerçekten başarılı anlatımı,anlatımındaki bol örnekleriyle dersi çok keyifli bir şekilde dinledim öğrettikleri, kattıkları kesinlikle hayatınızda işe yarayacaktır. Verilen eğitim için Eğitmen Umut Orhan Ecer hocama ve İstanbul İşletme Enstitüsüne teşekkür ediyorum. Düşünmeden kayıt yapabilirsiniz arkadaşlar, düşününce yine kayıt yapmış olacaksınız zaten :) bırakın Umut hoca size yaratıcı düşündürsün :)

  Bahadır Poyraz
  Bahadir Poyraz
  10 Temmuz 2020
  5.0

  Yaratıcı düşünme teknikleri ve inovasyon eğitimin Umut hocamdan aldım.İlk defa duyduğum ilginç bilgiler edindim.Hocamızın bir özelliği de anlatacağı konuya olan odaklanmasını ve hakimiyetini kaybetmeden hemen hemen herkesin sorusuna ve yorumuna anlık cevap vermesidir.