Ramina Aslanova

Eğitmen

1985 doğumluyum. Lise yıllarından beri Dilbilim ve Yabancı dillere çok ilgi duydum. Bu yüzden meslek seçimimi de bu yönde yaptım. 2007 yılında Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te Uluslararası Kültürel iletişim ve Dilbilim bölümünden mezun oldum. Daha okul yıllarında Rusça konuşanlara Türkçe, yabancılara ise Türkçe derslerini vermeye başladım. Mezun olduktan sonra eğitmenliğin yanı sıra Tercümanlıkta işimin bir parçası oldu. 2011 yılında Türkiye’ye geldikten sonra da özel kuruluşlarda Türkçe ve Rusça eğitim vermeye devam ettim. 

Dil öğrenmek isteyen her öğrencime bu konuda destek olabilmek eğitmenliğin en özel ve güzel unsurudur. Her farklı dil bir farklı kültür bir farklı insan demektir. Kişisel gelişim için çok önemli olduğuna inanıyorum. Öğrencilerimin bu konuda kendini geliştirmesini görebilmek benim için büyük bir mutluluktur.

Eğitim

  • Lise KNU Dilbilim Lisesi
  • KNU Uluslararası Kültürel İletişim ve Dilbilim (Eğitmen, Tercüman)
Evaluations(5)
Average Rating 5,0
Anıl Akın
06 Ekim 2021
5.0

Ramina hocam. Lütfen burada Rusçayı siz vermeye devam edin. Her kurunuzu tekrardan bıkmadan dinleyebilirim

soner karakoç
Soner Karakoç
02 Mayıs 2021
5.0

Böyle zor bir dili kendinden emin ve ''Merak etmeyin ben öğretirim.'' der gibi anlatışı insanda öğrenme hevesi artırıyordu. Spasiba.

Ayfer Yılmaz
Ayfer Yılmaz
21 Nisan 2021
5.0

Ramina hoca gerçekten neşeli ve güzel anlatıyor. Keşke b1 b2 de olsa ona da kayıt olurum.

Fatih Çam
06 Nisan 2021
5.0

Bu kadar güzel anlatan başka bir hoca bulamadım. Efsane bir anlatışı var ve çok memnunum.

Betül Dağ
Betül Dağ
27 Mart 2021
5.0

Ramina hocamızın dersleri oldukça eğlenceli ve öğreticiydi. Kendisine 5 yıldız bence az bile kalıyor. Öğrencileri ile ders esnasındaki iletişimi ve akıcı ders sunumuyla gayet başarılıydı. Yüreği de kendisi gibi güzel hocamıza çok teşekkür ederim her şey için.