Close
Mobil Menu Bars

Onur Tuğman

Marka ve Pazarlama Danışmanı

İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünden derece ile mezun oldu. Lisans öğrenimi sonrasında, Marmara Üniversitesi’nde Oyun Teorisi alanında Yüksek Lisans yaptı. Eğitimine yurt dışında devam ederek, Baruch College New York’da International Marketing eğitimini tamamlarken, dünyanın önde gelen medya networklerinin birinin New York ofisi ekibinde yer aldı. Öğrencilik hayatı boyunca farklı etkinlik ve halkla ilişkiler firmaları ile birçok ulusal ve uluslararası organizasyonda çalıştı, onlarca projede koordinatörlük ve yöneticilik yaptı.

Türkiye’ye dönüşünde muteber bir reklam ajansının Genel Müdür’ü olarak, onlarca önemli global markanın iletişim çalışmaları ile satış ve pazarlama yönetimlerinde etkin rol oynadı. 20 yıla yaklaşan profesyonel kariyerinde; Müşteri İlişkileri Yönetimi, Stratejik Planlama ve Yaratıcı departmanlarda farklı görevlerde bulunup üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılında kendi Tam Hizmet Reklam Ajansı ve Performans Pazarlama Ajanslarını kurucu ortak olarak hayata geçirdi. Bu süreçte Mercedes-Benz, Nestle, Pepsi, Unilever, Shell, Garanti Bankası, Türk Hava Yolları ve onlarca önemli markanın marka yönetimi ve reklam çalışmalarında etkin rol oynadı. Dünyanın en büyük reklam ajans networklerinden birinin Türkiye’deki yapılanmasında Ajans Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2016 yılında kurduğu Marka ve İletişim Danışmanlığı firması ile kurum ve kişilere; marka, pazarlama, reklam, iletişim ve yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

AC ve ICF Onaylı Profesyonel Koç olan Tuğman; deneyimlerini, mentörlük, koçluk ve eğitmenlik aracılığı ile yaşamında performansını artırmak isteyen kişilerle paylaşmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok sektörel yayın ve etkinliği takip etmekte, çeşitli sektörel dergi ve internet sitelerinde makaleler yazmakta, sektör etkinlikleri ve üniversitelerde konuşmacı olarak yer almakta, üniversiteler ve özel kurumlarda marka, pazarlama, iletişim ve yönetim eğitimleri vermektedir.

Altınbaş Üniversitesi İşletme Doktora Programında akademik kariyerine de devam eden Onur Tuğman, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Değerlendirmeler(67)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Merve Irem Gözütok
Merve Irem Gözütok
28 Eylül 2020
5.0

Hocamız beni bulması kolay bırakması zordur demişti o kadar haklı ki en eğlendiğim, hiç sıkılmadığım bir eğitim oldu. Anlatış şekli öyle akılda kalıcı ki unutmanıza imkan yok. Teşekkürler hocam :)

Senem Tural
28 Eylül 2020
5.0

Ya bayıldım çok güzel ve espirili ders anlatımı var, güncel örnekler ile süslüyor. Su gibi akıp geçiyor dersler.

Şara Kırıkoğlu
27 Eylül 2020
5.0

Eğlenceli dersleriyle hem öğrendim hem neşelendim mükemmel birisi :)

Taylan Akbıyık
Taylan Akbıyık
20 Eylül 2020
5.0

Katkılarınız için teşekkürler :)

Cemal Caner ÇELEBİ
11 Eylül 2020
5.0

Her ne kadar çikilatalarımızı alamasak da, harika bir eğitmen, muhteşem bir insan, inanılmaz bir marka kahramanı...

Ayşe Kalkavan
Ayşe Kalkavan
07 Eylül 2020
5.0

Eğlenerek öğrendiğim harika bir eğitimdi. Hocam yüreğinize sağlık.

Nuran Koçak
07 Eylül 2020
5.0

Onur hocanın anlatımı akıcı, muhteşem ve akılda kalıcı. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Sinem Özüş
06 Eylül 2020
5.0

Hangi eğitimi seçerseniz seçin (Onur Tuğman'dan) dersin bitmesini istemeyeceksiniz. Verdiği örneklerle daha kolay anlamanızı sağlıyor. Ezberci değildir yeter ki anlayın mantığında bir eğitmendir kendileri. Kesinlikle pişman olmazsınız. Dersten kopamazsınız, sıkılmazsınız ve öğretici bir ders geçirirsiniz.

Neslihan Yılmaz
05 Eylül 2020
5.0

Dersin nasıl geçtiğini ve bittiğini anlamayacaksınız, gerçekten bilgi dolu bir insan ve öğretmek için her şeyi yapıyor. Öğrenciyi çok güzel derse bağlıyor şiddetle tavsiye ederim, çok iyi bir eğitmen.

Halil Ibrahim Tunçer
04 Eylül 2020
5.0

Gözünüz kapalı bir şekilde eğitimlerine katılın derim çünkü işini bu kadar profesyonelce yapan bir eğitimci çok az gördüm Onur Tuğman bunlardan bir tanesi. Onur Tuğman ile zamanın nasıl geçtiğinizi anlamayacaksınız bile. Muhteşem bir eğitimci kendisi, alanında uzman bir kişilik.

Belgin Bilgin Uğur
23 Ağustos 2020
5.0

Şimdiye kadar dinlediğim en etkili konuşmacılardan biri, belki de en iyisi! En uykusuz halimle bile dinlerken beni derste tutan anlatımı, diğer eğitimlerine de katılma isteği uyandırdı bende. Beğendiğiniz yazarın tüm kitaplarını okumak istersiniz, işte öyle bir şey. Ne anlatsa dinlenir! Konuya ilginiz yoksa bile nasıl ders anlattığını görmek için eğitimi alın bence!

ŞAZİYE AŞCI
21 Ağustos 2020
5.0

İlk online eğitimim, bir bakar çıkarım demişken, ders bitmesine rağmen 10 dakika hala ekrana baktıran, fark yaratan usta öğretici. Ayrıcalıklı profesyonel bir eğitimci. Kısa sürede verdiği bilgiler o kadar kıymetli ki.. Bilgiyi aktarma yöntemleri dikkat çekici. Keşke eğitim sektöründe olan her kişi derslerine gözlem yapmak için bile olsa katılsalar. Saygılarımla..

Burak Yilkan
20 Ağustos 2020
5.0

Yalın ve akıcı bir dille, esprilerle süsleyerek inanılmaz güzel bir eğitim sunuyor. Tüm eğitimleri kaçırılmadan takip edilmeli.

Sevil Oğuz
10 Ağustos 2020
5.0

Çok karışık kavramları bile bu kadar basit anlatabilen nadir insanlardan. Yaptığı işin hakkını veriyor, emeğinize sağlık hocam

Didem Küçükköşker
27 Temmuz 2020
5.0

Konuyu anlatım tarzı çok başarılı. Dürükleyici bir film izler gibi takip ettim eğitimi.

Armita Safari
20 Temmuz 2020
5.0

Dersini o kadar keyifli ve komik anlatıyor ki oldukça keyifli dinledim hocamızı.

Hilal Taşcı
Hilal Taşcı
19 Temmuz 2020
5.0

Hafta içi canlı derslere katılamadım fakat iki gün içerisinde bütün videoları izledim. Çalıştığım kurumda bulunduğum pozisyonda hizmet ettiğim hedef kitleyi analiz etme anlamında fikir aldım. Onur Hoca dersi akılda kalıcı şekilde anlatmış. Sadece mesleki anlamda değil kendinizi tanıma anlamında da bu dersten bir şeyler öğreniyorsunuz.

Süheyla Görgülü
Süheyla Görgülü
15 Temmuz 2020
5.0

Samimi, enerjik,eğlenceli ve dolu dolu bir eğitim.... Eğitmen mi muh-te-şem. Teşekkürler Enstitü :)

Ecz. Ipek (Sabuncu)
Ecz. Ipek (Sabuncu)
13 Temmuz 2020
5.0

Konusunun uzmanı olması bir yana, en zorlu noktaları en basit şekilde, dikkat çekici örneklerle ve KAPSAMLI olarak anlatması Onur beyi ayrıcalıklı bir enstitü eğitimcisi yapıyor. eğer marka-pazarlama üzerine bir eğitim almayi düşünüyorsanız, almanız gereken tek eğitim bu diyebilirim. Onur beyin mükemmel aktarımı ile verilen ödevleri, izlenecek filmleri, okunacak kitapları sayesinde tam bir mikro master derecesi eğitim aldığım için çok şanslıyım.

Nuriye Ozpamir
12 Temmuz 2020
5.0

harika bir insan, harika bir eğitmen, dersinin bitmesini hiç istemeyeceğiniz bir hoca. Enstitüye de teşekkürler böyle bir eğitmenle bizi tanıştırdığı için.

Gülay özer
10 Temmuz 2020
5.0

Saatlerce bıkmadan usanmadan ders anlatabilen anlattığı dersin anlaşılabilir olması için çok emek sarf eden harika bir hoca. Hiç sıkılmadan en az 3 saat dinlersiniz ve ders ne çabuk bitti dersiniz.

Serdar Bahçivan
Serdar Bahçivan
06 Temmuz 2020
5.0

Düşündüğünüzden daha fazlası..Beynini kullan..!

Ayşegül özer
05 Temmuz 2020
5.0

Eğitimlerinin hepsini alın,samimi,enerjik,süpper,eğlenerek öğreniyorsunuz.Yeni eğitimleri de bekliyorum Onur Hocam :)

Berat Soykan
Berat Soykan
05 Temmuz 2020
5.0

Anlattıklarını uygulayan net bir öğretici. Kendisinin bildiği her şeyi karşı tarafa aktarabilen usta bir isim.

Vedat Kasimi
Vedat Kasimi
05 Temmuz 2020
5.0

Önce Güçlü marka oluşturma ardından Nöropazarlama eğitim aldıktan sonra kendisini 2 günde 1 görmem lazım diyerek YNMYRS eğitimini de aldım Kesinlikle ama kesinlikle bu eğitimi hayatınıza almalısınız. Emeğinize ve yüreğinize sağlık hocam sonsuz teşekkürlerimle

Göksel Özer
Göksel Özer
04 Temmuz 2020
5.0

Sadece 1 eğitimle başladım.Sonra 2 ve sonra 3.Sadece eğitim değil Onur hocadan eğitim almak bir ayrıcalık.

Engin Öğüt Gezer
03 Temmuz 2020
5.0

Kendisini daha önce duymamış olduğuma hayıflandığım insan.

Aytül Köktuna
Aytül Köktuna
01 Temmuz 2020
5.0

Onur Hoca=Marka... Nefis bir anlatım, interaktif ders, sürükleyici, merak uyandırcı, derslerini asla kaçırmak istemeyeceğıniz biridir Onur Tuğman. 100 tane ders verse yine katılırım. Emeğinize sağlık hocam. Sonsuz sevgiler.

Nahide Altındaş
22 Haziran 2020
5.0

Onur Hocamızın eğitimi anlatım,bilgi ,birikim,yaklaşım tek kelime ile muhteşemdi kesinlikle tanışmanız gereken bir eğitimci hayatımıza dokunduğunuz için teşekkürler:)

Filiz Yurttaşer
Filiz Yurttaşer
21 Haziran 2020
5.0

Onur Tuğman'ın anlatım tarzı, iletişimi, ajans deneyimi, sadece yabancı değil, başarılı Türk bilim adamlarının bilimsel çalışma ve konuşmalarını da paylaşması, farklı kaynakları karşılaştırmayı dahası konunun kolay anlaşılır olmasını sağlıyor. Her sektör temsilcisinin işine yarayacak, yakın geleceğin temel ve popüler konusu Nöropazarlama eğitimini kesinle tavsiye ederim.

Nur Bülbül
20 Haziran 2020
5.0

Enerjisi ve bilgi birikimi inanılmaz bir insan. Kesinlikle eğitimlerine katılmalısınız

Tuğba Değerli
Tuğba Değerli
20 Haziran 2020
5.0

Sanırım çok az insan hem bu kadar akıcı bir dil kullanıp eğlenceli olabilirken bir o kadar da öğretici olabilir. Onur hoca, eğitimini alan herkesin işe hatta hayata bakış açısında bir fark yaratmıştır.Eğitimine katıldığım için müthiş mutluyum. Çok tesekkürler Onur Tuğman, iyi ki yollarımız kesişti🤗🙏

Sedef Tekin
19 Haziran 2020
5.0

Onur Hocamızın eğitiminde geçireceğiniz 60 dakika size mutluluk,neşe,keyif katacak. Bir de üstüne paranız cebinizde kalacak ya da artacak.Çok teşekkür ederim hocam

Esra Çakmak
19 Haziran 2020
5.0

Onur Tuğman = "Paha biçilemez" bir eğitmen. Başka sözüm yok, teşekkürler Onur Hocam.

Ipek Nurlu
11 Haziran 2020
5.0

Ücretsiz bir eğitim aldım, hayatım değişti... Onur bey'in anlatacağı her şeyi zevkle dinlerim. Fırsatı kaçırmadan izleyin, eşe dosta da izlettirin. Söylediği kitapları, makaleleri okuyun.Çok teşekkürler Onur hocam!

Ipek çolak
Ipek çolak
10 Haziran 2020
5.0

Bugün belkide geleceğime yön verecek çok çok önemli bir görüşmeye girdim , görüşme esnasında şunu fark ettim Sn.Onur Tuğman'ın bana kısacık eğitim sürecinde kattıklarının o kadar çok faydasını görmüşüm ki.. Onur Hoca belki sadece reklam-marka- neuromarketing gibi başlıklar altında eğitimler veriyor gibi gözükse de , böyle 3 başlıkla sınırlanacak gibi değil , hayatımızın her evresine dokunuyor . Hayatımız bir elmas tarlası ise bu elmasları nasıl toplayacağımızı çok güzel öğretiyor..İyi ki varsınız Onur Hoca , iyi ki karşılaştık!

Serkan Aydın
Serkan Aydın
09 Haziran 2020
5.0

Onur beye en içten dileklerimle teşekkür ederim bana çok şey kattınız hem eğlenceli hem de çok iyi bir eğitim oldu teşekkürler.

Naz Ongun
08 Haziran 2020
5.0

Keyifli anlatımınızla, enerjinizle, hiç bilmediğimiz konuların tam ortasında ağzınızın içine bakarken buluveriyoruz kendimizi.. :) Emeğinize sağlık, yeni eğitimlerinizi dört gözle bekliyor olacağız.. İngiltere'den selamlar!

Buse Gürel
08 Haziran 2020
5.0

eğer ezber bilgiler öğrenmek yerine hap bilgiler ile bazı yetkinliklerin sahibi olmak istiyorsanız bu eğitimi tercih etmelisiniz. Aktif bir ders ve sizin her zaman sorularınızı cevaplayabileceğini düşündüğünüz bir eğitmen... Daha farklı bir açıdan bakmak ve nedenler üzerine odaklanmak kavrama için daha anlamlı olabilmekte. Ayrıca sadece ders dinleyerek değil makale okuyarak video izleyerek konuyu farklı noktalardan pekiştirmek de oldukça kıymetli. Kaçırılmayacak eğitimler kaçırılmayacak bir eğitmen ...

Neşe Büyükkalender
Neşe Büyükkalender
08 Haziran 2020
5.0

Daha eğitim sırasında sizi harekete geçiren bir tarzı olduğundan, alınan eğitimlerin asla teoride kalmayacağının garantisini verebilirim. Sektördeki üst seviye tecrübesi nedeniyle çıktığınız yolu patika olmaktan kurtarıp önemli işaretçilerle donatan, enstitüye değer katan bir profesyonel olduğunu düşünüyorum.

Zuhal Uzlasir
Zuhal Uzlaşir
07 Haziran 2020
5.0

Akıcılık, akılda kalıcılik ,değer katma,marka algısı ve birçok konuda ufku açan hocaların hocasi dersini alan şanslı şanslı kişilerden biriyim çok teşekkür ederim

Lale Çakar
Lale Çakar
07 Haziran 2020
5.0

5 saatte ufkumuzu genişleten Onur hocamıza sonsuz teşekkürler. Çok başarılı bir eğitimcisiniz, tebrikler. Emeğinize sağlık. Nöropazarlama dersi almak isteyenler hocamızın dersini kaçırmasın

Ira Ozkesen
07 Haziran 2020
5.0

Onur Hoca kurs boyunca hem bilgisini hem de motivasyonunu geçirdi bize. Katıldığıma çok sevindiğim bir eğitim oldu .Teşekkürler.

Sevde Dede
07 Haziran 2020
5.0

Harika bir eğitim, Onur Hocayla tanışmak mükemmel, verdiği diğer eğitimleri de almaya teşvik oluyorsunuz. Teşekkürler...

Osman Berk Karaoğlan
Osman Berk Karaoğlan
06 Haziran 2020
5.0

Nöropazarlama dersini aldıktan sonra ciddi anlamda hayata bakış açınızın değişeceğini söyleyebilirim. Uzun süredir bu kadar dikkat ve özenle dinlediğim bir şey hatırlamıyorum. Onur Hocanın anlatımı, diksiyonu, enerjisi ve dinleyiciyi sürekli aktif tutması eğitimi çok eğlenceli kılıyor. Aynı zamanda günlük hayatınızda olacak değişiklikleri bir kenara bırakırsak, satış, pazarlama, müşteri destek, vb. departmanınız ne olursa olsun çok ama çok önemli şeyler öğreniyorsunuz. Gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim.

Serap Türksoy
06 Haziran 2020
5.0

Çok keyifli bir eğitimdi, anlatımınız, heyecanınız somut bir sınıftaymış gibi hissettirdi, pür dikkat,daha neler duyacağım diye merakla dinledim.teşekkürler ve başarılar Onur Hocam

Faruk Kılınç
05 Haziran 2020
5.0

Hayattan güncel örneklemelerle akılda kalacak,ufku açacak,yön verecek şekilde aktarabilmek her uzmanın yapabileceği bir eğitim değildir. Emeğinize sağlık. Çok teşekkür ederim.

Devrim Aydınlı
Devrim Aydınlı
05 Haziran 2020
5.0

Nöropazarlama dersini aldım çok eğlenceli ve akılda kalıcı bilgiler edindim. Hocamın esprili anlatış tarzı olmasa sıkıcı bir ders olurdu.

Ozlem Kantarcıoğlu
Ozlem Kantarcıoğlu
04 Haziran 2020
5.0

Diksiyonu, anlatımı, verdiği örnekler ile muhteşem. İyi ki varsın Onur hoca.

Kübra Çağlar Erkal
21 Mayıs 2020
5.0

" Marka algıdır. " tüm detaylarıyla kafama kazıdığım bir dersti. Teşekkür ederiz hocam.

Adile Korumaz
20 Mayıs 2020
5.0

İlk dersinize katıldım Ve harika bir enerjiniz var, devamındaki derslerinize koşa koşa geldim! Neden? Çünkü ikna kabiliyeti, örnekli anlatımları, öğrenciyi derse katma şekli, içerik ve yorumu harika anlatan ve keyifle anlatımıyla hepimizi mest etti. Yıldızınız hep parlasın hocam! Enstitü’de daha nice dersleriniz olsun.

Tuğba Avşar
Tuğba Avşar
20 Mayıs 2020
5.0

Bazı dersler vardı, hocası öyle keyifli anlatır ki o dersi, kitap not ihtiyacın olmadan onlarca bilgiye sahip olursun dersin bitiminde.. İşte Onur Hoca da tam bu tanımın canlı örneği...Geçtiğimiz hafta aldığım Güçlü Marka Oluşturma Stratejisi eğitiminde tanıma fırsatım oldu kendisini.. Şimdi tüm derslerinin takipçisiyim:) Çok çok teşekkürler yeniden..

İpek Bolakça
İpek Bolakça
20 Mayıs 2020
5.0

Hocamızın gerek bilgisi gerek enerjisi ile dersimizi dolu dolun işledik. Keyifle tamamladığım bir eğitim oldu emekleriniz için çok teşekkür ederim değerli Hocam.

Simay Kurtçu
Simay Kurtçu
18 Mayıs 2020
5.0

Hocamızın enerjisi, keyifli anlatımı sayesinde dersler çok keyifli geçiyor. Bu eğitimler sayesinde kesinlikle vizyonunuz genişleyecektir.

Abdulmelik Yüceer
Abdulmelik Yüceer
17 Mayıs 2020
5.0

Tecrübenin yaşı olmaz, yılı olur. 22 yıllık tecrübe ve hala ağabey gibi sıcak bir anlatım. Akademik olarak yetkinlik, pratikteki tecrübeleriyle birleşince her dersi merakla bekliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Enstitüden İletişim eğitimi de talep ediyorum.

Serkan Kın
Serkan Kın
17 Mayıs 2020
5.0

Onur hocanın eğitiminde verilen ders anlatım şekli özellikle örneklendirilmesi gerçek hayattan baz alınması akılda kalıcı oluyor, teşekkürler hocam

Nazım Yüzbaş
Nazım Yüzbaş
17 Mayıs 2020
5.0

Satış yapmamış kişilerin pazarlama eğitimi vermelerine tepki gösteren ve bu eğitimleri değersiz, faydasız gören biriyim. Onur Hocamız hem alaylı hem mektepli. Ve tüm ayrıntıları aktarmak için canla başla emek veriyor. Artık sıkı takipçisiyim. Teşekkürler hocam.

Murat öztürkmen
Murat öztürkmen
17 Mayıs 2020
5.0

Çok güzel bir eğitimdi kesinlikle tavsiye ederim. Hocanın anlatımı ve tecrübesi ile kendinden kattığı gerçeklikler dersi sıkıcılıktan uzaklaştırıyor.

Dilek Dündar
17 Mayıs 2020
5.0

Eğitimler süperdi 1 saate asla bağlı kalmayan herkesin anlaması için çaba sarf eden eğitmen.

Gökay Gökdoğan
Gökay Gökdoğan
17 Mayıs 2020
5.0

Klasik ders metotları yerine tecrübesi,örnekleri,tavsiyeleri ve ders sonrası öğrenciler ile iletişime geçerek videolar,kitaplar ve sorduğunuz her soruya rahatlıkla cevap verebilmesi ile dersin daha anlaşılır ve öğrenilebilir olmasını sağlıyor. Vizyonu ile öğrencilere ayrı bir ufuk açıyor ve çeşitli kaynaklar ile onları destekliyor.

Gamze Nurduhan
Gamze Nurduhan
16 Mayıs 2020
5.0

Gerçekten Onur Hoca ile ders çok akıcı geçiyor.Canlı derslerine katılmanızı öneririm.Ders sohbet tadında geçiyor sevgiler gönderiyorum.

Büşra Küçük
16 Mayıs 2020
5.0

Eğitime başlarken beklentim yoktu. Hocamızı tanımıyordum. Fakat o kadar iyi anlatıyor ve ders sizi içinize çekiyor ki hiç aklımda yokken nöropazarlama eğitimi de alacağım umarım :) Kendisi harika bir öğretmen :)

Burak çimen
16 Mayıs 2020
5.0

Alanına son derece hakim anlatımı son derece güzel bir eğitmen

Nida Ecem Genç
16 Mayıs 2020
5.0

Harika bir eğitim hocamızı dinlerken çok keyif aldım. Gündelik örnekler ve anlaşılır dil ile daha anlamı sağladı. Anlatımı kusursuzdu ve eğitimden çok fayda gördüm. Emeğinize sağlık, teşekkürler..

Mehmet şeker
Mehmet şeker
15 Mayıs 2020
5.0

Hem teoride hem de pratikteki tecrübeleri ile konuya hakimiyeti, aktarımı, örnekleri ve tasvirleri, öneri kitap ve videoları v.b. gerçekten böyle bir platformda ulaşılması beklenenin çok çok üzerinde. Dersler hem çok keyifli hem de çok verimli geçiyor. Ders sonrası için yönlendirmeleri de cabası. Vizyonunuza oldukça anlamlı katkılar yapacağına, ilgili alanlarda pozitif yol almanızı sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Gülru Erdier
14 Mayıs 2020
5.0

Tek kelimeyle mükemmel bir Eğitmen.

Fatih Ustaoğlu
13 Mayıs 2020
5.0

Sahadan gelen,alanında hem pratik hem teorik uzmanlaşan ve bilgi ve becerilerini satma kabiliyeti yüksek bir eğitmen.

Tüm Yorumlar