Close
Mobil Menu Bars

Onur Tuğman

Marka ve Pazarlama Danışmanı

İstanbul Üniversitesi Ekonometri bölümünden derece ile mezun oldu. Lisans öğrenimi sonrasında, Marmara Üniversitesi’nde Oyun Teorisi alanında Yüksek Lisans yaptı. Eğitimine yurt dışında devam ederek, Baruch College New York’da International Marketing eğitimini tamamlarken, dünyanın önde gelen medya networklerinin birinin New York ofisi ekibinde yer aldı. Öğrencilik hayatı boyunca farklı etkinlik ve halkla ilişkiler firmaları ile birçok ulusal ve uluslararası organizasyonda çalıştı, onlarca projede koordinatörlük ve yöneticilik yaptı.

Türkiye’ye dönüşünde muteber bir reklam ajansının Genel Müdür’ü olarak, onlarca önemli global markanın iletişim çalışmaları ile satış ve pazarlama yönetimlerinde etkin rol oynadı. 20 yıla yaklaşan profesyonel kariyerinde; Müşteri İlişkileri Yönetimi, Stratejik Planlama ve Yaratıcı departmanlarda farklı görevlerde bulunup üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 2012 yılında kendi Tam Hizmet Reklam Ajansı ve Performans Pazarlama Ajanslarını kurucu ortak olarak hayata geçirdi. Bu süreçte Mercedes-Benz, Nestle, Pepsi, Unilever, Shell, Garanti Bankası, Türk Hava Yolları ve onlarca önemli markanın marka yönetimi ve reklam çalışmalarında etkin rol oynadı. Dünyanın en büyük reklam ajans networklerinden birinin Türkiye’deki yapılanmasında Ajans Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2016 yılında kurduğu Marka ve İletişim Danışmanlığı firması ile kurum ve kişilere; marka, pazarlama, reklam, iletişim ve yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir.

AC ve ICF Onaylı Profesyonel Koç olan Tuğman; deneyimlerini, mentörlük, koçluk ve eğitmenlik aracılığı ile yaşamında performansını artırmak isteyen kişilerle paylaşmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışındaki birçok sektörel yayın ve etkinliği takip etmekte, çeşitli sektörel dergi ve internet sitelerinde makaleler yazmakta, sektör etkinlikleri ve üniversitelerde konuşmacı olarak yer almakta, üniversiteler ve özel kurumlarda marka, pazarlama, iletişim ve yönetim eğitimleri vermektedir.

Altınbaş Üniversitesi İşletme Doktora Programında akademik kariyerine de devam eden Onur Tuğman, evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

Değerlendirmeler(18)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Kübra Çağlar Erkal
21 Mayıs 2020
5.0

" Marka algıdır. " tüm detaylarıyla kafama kazıdığım bir dersti. Teşekkür ederiz hocam.

Adile Korumaz
20 Mayıs 2020
5.0

İlk dersinize katıldım Ve harika bir enerjiniz var, devamındaki derslerinize koşa koşa geldim! Neden? Çünkü ikna kabiliyeti, örnekli anlatımları, öğrenciyi derse katma şekli, içerik ve yorumu harika anlatan ve keyifle anlatımıyla hepimizi mest etti. Yıldızınız hep parlasın hocam! Enstitü’de daha nice dersleriniz olsun.

Tuğba Avşar
Tuğba Avşar
20 Mayıs 2020
5.0

Bazı dersler vardı, hocası öyle keyifli anlatır ki o dersi, kitap not ihtiyacın olmadan onlarca bilgiye sahip olursun dersin bitiminde.. İşte Onur Hoca da tam bu tanımın canlı örneği...Geçtiğimiz hafta aldığım Güçlü Marka Oluşturma Stratejisi eğitiminde tanıma fırsatım oldu kendisini.. Şimdi tüm derslerinin takipçisiyim:) Çok çok teşekkürler yeniden..

İpek Bolakça
İpek Bolakça
20 Mayıs 2020
5.0

Hocamızın gerek bilgisi gerek enerjisi ile dersimizi dolu dolun işledik. Keyifle tamamladığım bir eğitim oldu emekleriniz için çok teşekkür ederim değerli Hocam.

Simay Kurtçu
Simay Kurtçu
18 Mayıs 2020
5.0

Hocamızın enerjisi, keyifli anlatımı sayesinde dersler çok keyifli geçiyor. Bu eğitimler sayesinde kesinlikle vizyonunuz genişleyecektir.

Abdulmelik Yüceer
Abdulmelik Yüceer
17 Mayıs 2020
5.0

Tecrübenin yaşı olmaz, yılı olur. 22 yıllık tecrübe ve hala ağabey gibi sıcak bir anlatım. Akademik olarak yetkinlik, pratikteki tecrübeleriyle birleşince her dersi merakla bekliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. Enstitüden İletişim eğitimi de talep ediyorum.

Serkan Kın
Serkan Kın
17 Mayıs 2020
5.0

Onur hocanın eğitiminde verilen ders anlatım şekli özellikle örneklendirilmesi gerçek hayattan baz alınması akılda kalıcı oluyor, teşekkürler hocam

Nazım Yüzbaş
Nazım Yüzbaş
17 Mayıs 2020
5.0

Satış yapmamış kişilerin pazarlama eğitimi vermelerine tepki gösteren ve bu eğitimleri değersiz, faydasız gören biriyim. Onur Hocamız hem alaylı hem mektepli. Ve tüm ayrıntıları aktarmak için canla başla emek veriyor. Artık sıkı takipçisiyim. Teşekkürler hocam.

Murat öztürkmen
Murat öztürkmen
17 Mayıs 2020
5.0

Çok güzel bir eğitimdi kesinlikle tavsiye ederim. Hocanın anlatımı ve tecrübesi ile kendinden kattığı gerçeklikler dersi sıkıcılıktan uzaklaştırıyor.

Dilek Dündar
17 Mayıs 2020
5.0

Eğitimler süperdi 1 saate asla bağlı kalmayan herkesin anlaması için çaba sarf eden eğitmen.

Gökay Gökdoğan
Gökay Gökdoğan
17 Mayıs 2020
5.0

Klasik ders metotları yerine tecrübesi,örnekleri,tavsiyeleri ve ders sonrası öğrenciler ile iletişime geçerek videolar,kitaplar ve sorduğunuz her soruya rahatlıkla cevap verebilmesi ile dersin daha anlaşılır ve öğrenilebilir olmasını sağlıyor. Vizyonu ile öğrencilere ayrı bir ufuk açıyor ve çeşitli kaynaklar ile onları destekliyor.

Gamze Nurduhan
Gamze Nurduhan
16 Mayıs 2020
5.0

Gerçekten Onur Hoca ile ders çok akıcı geçiyor.Canlı derslerine katılmanızı öneririm.Ders sohbet tadında geçiyor sevgiler gönderiyorum.

Büşra Küçük
16 Mayıs 2020
5.0

Eğitime başlarken beklentim yoktu. Hocamızı tanımıyordum. Fakat o kadar iyi anlatıyor ve ders sizi içinize çekiyor ki hiç aklımda yokken nöropazarlama eğitimi de alacağım umarım :) Kendisi harika bir öğretmen :)

Burak çimen
16 Mayıs 2020
5.0

Alanına son derece hakim anlatımı son derece güzel bir eğitmen

Nida Ecem Genç
16 Mayıs 2020
5.0

Harika bir eğitim hocamızı dinlerken çok keyif aldım. Gündelik örnekler ve anlaşılır dil ile daha anlamı sağladı. Anlatımı kusursuzdu ve eğitimden çok fayda gördüm. Emeğinize sağlık, teşekkürler..

Mehmet şeker
Mehmet şeker
15 Mayıs 2020
5.0

Hem teoride hem de pratikteki tecrübeleri ile konuya hakimiyeti, aktarımı, örnekleri ve tasvirleri, öneri kitap ve videoları v.b. gerçekten böyle bir platformda ulaşılması beklenenin çok çok üzerinde. Dersler hem çok keyifli hem de çok verimli geçiyor. Ders sonrası için yönlendirmeleri de cabası. Vizyonunuza oldukça anlamlı katkılar yapacağına, ilgili alanlarda pozitif yol almanızı sağlayacağına emin olabilirsiniz.

Gülru Erdier
14 Mayıs 2020
5.0

Tek kelimeyle mükemmel bir Eğitmen.

Fatih Ustaoğlu
13 Mayıs 2020
5.0

Sahadan gelen,alanında hem pratik hem teorik uzmanlaşan ve bilgi ve becerilerini satma kabiliyeti yüksek bir eğitmen.

Tüm Yorumlar