Oğuz Saygın

Kişisel Gelişim / NLP Uzmanı

INLPTA üyesi ve uluslararası yetkili eğitmenidir. Ayrıca Master Trainer Robert Smith ve Debra Wylde ile çalışmalar yapmıştır. 1996′dan beri çeşitli radyo ve televizyon programlarına katılmış, gazete ve dergilerde makaleleri yayınlanmış, yüzlerce kurum ve şirkete seminerler verip danışmanlık yapmıştır.

Akdeniz, Dokuz Eylül, Ege, Gazi, İstanbul, İstanbul Teknik, Maltepe, Marmara, Okan, Uludağ Üniversiteleri yanında yetmişin üzerinde ilde; Almanya, Avusturya, İsviçre, Arnavutluk, Kırgızistan gibi Avrupa ve Orta Asya ülkelerinde eğitimler vermiştir.

Seminerleri ve eğitimleri arasında NLP, Profesyonel Koçluk, Hedef Belirleme ve Sonuç Alma, Etkili Takım Çalışması, Etkin Yöneticilik ve Liderlik, Akıllı Hafıza Teknikleri, Zaman Yönetimi, İşyerinde Yüksek Motivasyon ve NLP İlkeleri ile Satış sayılabilir.

Manisa Şehzadeler Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirilen çocuk üniversiteleri projesinin kurucu danışmanlığını yapmaktadır. Anaokulu, ilkokul ve ortaokulları kapsayan bu proje 24 okul ve 2200 öğrenci ile devam etmektedir.

Kitaplarında teoriden çok yaşanmış olaylara ve pratik çözümlere yer veren Oğuz Saygın’ın 1998 yılında yazmış olduğu ilk kitabı Negatif Limanlardan Pozitif Sulara bugüne kadar 98 baskı yapmıştır. Renklerle İnsanları Tanıma Kılavuzu ve A’dan Z’ye Liderlik isimli kitapları yazmıştır.

Evaluations(3)
Average Rating 5,0
Aylin Altıntop
Aylin Altıntop
02 Haziran 2021
5.0

Oğuz hocamla bu eğitimleri almak muhteşem. Bize rehberlik ettiği bu yolda her gün yeniden heyecanla derslerine katılıyor, günlük hayatımızda uygulayacağımız harika katkılar alıyorum. Nasıl böyle şanslı oldum? Umarım ben de birgün Oğuz hocamın yetiştirdiği eğitmenlerden ve koçlardan olurum. Daha başka neler mümkün? Enstitü'ye Oğuz hocam ile bizi buluşturduğu için ayrıca teşekkür ederim. 

Esra Bilgin
11 Ocak 2021
5.0

Hocaya bakmadan eğitimi seçmiştim. Oguz Saygın gibi gerçekten saygın bir insandan bu eğitimi alıyor olmam gurur verici. ayrıca 1 haftalık diye düşünmüştüm. 1 ay sürecekmiş. Öncelikle hocamıza sonra bizi buluşturan Enstitü'ye çok teşekkür ederim.

Fatma DONAT
Fatma Donat
13 Aralık 2020
5.0

Öncelikle size çok ama çok teşekkür ediyorum değerli Oğuz SAYGIN hocam. Buraya ilk yorumu yapıyor olmak bile benim için çok büyük bir mutluluk:) Hocam sizi burada görmek beni çok ama çok mutlu etti. Ben sizin kitaplarınız sayesinde var oldum. Şu an bütün öğrencilerime de sizin kitaplarınızı öneriyorum, her yaş ve her kesimi hitap eden çok ama çok değerli bilgilerinizi bizim ile paylaştığınız için çok teşekkür ediyorum. Allah size sağlık, huzur ve uzun ömür nasip etsin. Allah'a da binlerce defa şükrediyorum sizi karşıma çıkarttığı için.