Metin Sınmaz

İnsan Kaynakları Uzmanı - İK Danışmanı

1988 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinden mezun oldum. 1990 yılında Osman Bankası’nda önce Taksim Şubesinde Dış Ticaret Uzmanı olarak daha sonra  Levent şubesinde  Operasyon Yöneticisi ve son olarak 2000 yılına kadar Genel Müdürlük’te Proje ekibinde Proje Yöneticisi olarak görev yaptım. Osmanlı Bankası – Garanti Bankası birleşmesinde, Yeniden Yapılanma BPR –  ( Business process reengineering  ) projesinde yer aldım.  Tüm şubelerin belirlenen standartlarda hizmet yapmasını sağlamak amacıyla oluşturulan proje ekibinde, tüm süreçlerinin yeniden dizayn edilmesi, iş akışlarının oluşturulması, görev tanımlarının hazırlanması ve işe alım süreçlerini yürüttüm.

Yapı Kredi Bankası – Koç Bank birleşmesi sonrası, bankanın Gebze Bankacılık Üssü’nde Çek-Senet Bölüm Yöneticiliği görevinde bulundum. ING Bank’ın Mecidiyeköy Merkez Şubesinin  – Oyak Bank-Yaşar Bank – Ege Bank – Sümer Bank ile birleşme sürecinde görev yaptım.

Gencallar Giyim Mağazalarında 10 yıl  İş Geliştirme ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptım. Görev yaptığım süre boyunca, aile şirketinin profesyonel yapıya geçmesi, iş süreçlerinin yeniden dizayn edilmesi ve tüm insan kaynakları süreçlerinin yürütülmesi görevlerini yerine getirdim.  

Gıda perakende sektöründe ise ; Kim Marketler Zincirinde tüm insan kaynakları süreçlerinden sorumlu olarak İnsan Kaynakları ve Kalite Müdürlüğü görevinde bulundum.

Değerlendirmeler
Leyla Özdemir
17.Eylül.2018

süper gerçekten.