Hakan Acar

Eğitmen, Yalın Dönüşüm Koordinatörü

2005 yılında Uzel Otomotiv Sistemleri A.Ş’de çalışan Acar, Stoeger Silah Sanayi A.Ş’de kariyerine devam ediyor. Kariyerinin temelini Toyota Üretim Sistemi ve Altı Sigma faaliyetleri ile ilgili yaptığı çalışmalar oluşturmakta. Kariyerinde farklı endüstri ve kültürlerde üst düzey yönetici olarak rol aldı. Kriz yönetimi,  finansal operasyon yönetimi ve organizasyonel gelişim alanlarında sağladığı yüksek deneyim kazanımları sayesinde 2012 yılında kendi şirketi Vıalpha Muhendıslık Dıs Tıcaret Ltd.Ştı.’yi kurdu. Şirketi ile farklı alanlarda başarılar elde etti. 2015 yılına kadar kriz yönetimi, finansal yönetim vb. çeşitli alanlarda yurtiçi ve yurtdışı şirketlere danışmanlık hizmetleri verdi.

Kriz yönetiminde hem bireysel olarak kendine hem de çalıştığı kurumlara yüksek katkılar üreten başarılı süreçlerin içinde bulunma fırsatı yakaladı. Kendi kariyeri için de farklı bir adımı başarılı bir şekilde deneyimleme fırsatı yakalamış oldu. Bununla beraber bu dönemde Türkiye'de yatırım yapan, farklı sektörlerde bulunan (inşaat endüstrisi, gıda endüstrisi, enerji vb.) şirketlerin iş geliştirme projelerine destek sağladı. Kurumsal dönüşüm alanında da üst yönetime danışmanlık hizmetleri verdi. 2016 yılı Rözmaş Çelik Otomotiv Yay San. A.Ş ve 2017 yılından bu yana da Friterm Termik Cihazlar San. A.Ş.’de  yalın dönüşüm, operasyonel mükemmellik, tedarik zinciri yönetimi konularında derinlemesine uzmanlık kazandığı bir sürece halen değer üretmekte.

2000 yılından sonra ITU Mezunları Derneği’nde üniversite öğrencisi genç arkadaşlarına gönüllü mentorluk yapmaya başladı. Başlattığı bu süreci bugün Türkiye’nin farklı üniversitelerinden 200’e yakın öğrenci arkadaşıyla ortak platformlar üzerinden yürütmekte. Üniversiteler ve ortak çalışmalar yürüttüğü firmaların davetlerine katılarak dönüşüm sürecinde kişilerin, kurumların ve toplumların üstlenmesi gereken misyonları kendi deneyimleri ile harmanlayarak aktarmaya gayret göstermekte. 2012 yılından bu yana Samsun Sivil Toplum Kuruluşlari Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi - Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmekte. Bunun yanında TEMA, LÖSEV gibi topluluklarda yer alarak gönüllü hizmet verme misyonunu da gerçekleştirmekte.

My courses

Evaluations(1)
Average Rating 5,0
Eyyup Cellek
21 Ekim 2020
5.0

Çok faydalı ve eğlenceli bir eğitim. Mutlaka herkes katılmalı