Ekrem Saygın

Uzman Psikolog

İstanbul doğumlu olan Ekrem Saygın, İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Üniversite öğrenimi sırasında Üsküdar Belediyesi Altunizade Kültür Merkezi’nde öğrencilere yönelik Öğrenmeyi Öğrenme Programı dahilinde Hafıza Teknikleri, Hızlı Okuma, Zihinsel Matematik, Düşünce Haritaları gibi konularda eğitimler verdi. Öğrencilerle okul başarısını artırma, verimli ders çalışma, sınav kaygısı, vb. konular üzerine çalışmalar yapmıştır. Sonrasında ise İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programını tam burslu olarak tamamlayarak uzman psikolog ünvanı almıştır.

Mezun olduktan sonra da alanıyla ilgili çok sayıda eğitim almış olup, öğrencilerle bireysel ve grup çalışmalarına devam etmesinin yanı sıra, yetişkinlere yönelik psikolojik danışmanlık ve koçluk çalışmaları yapmıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği üyesidir ve çalışmalarında Bilişsel-Davranışçı Terapi tekniklerini kullanmaktadır.

Çeşitli futbol ve basketbol takımlarında mentor/psikolog olarak görev almış olup, masa tenisinde Türkiye dereceleri olan bir sporcu ve antrenördür.

Evaluations(1)
Average Rating 5,0
Gökçe Genç Nağas
Gökçe Genç Nağas
12 Nisan 2021
5.0

Deneyim ve tecrübesi ile o kadar güzel bilgiler sunuyor ki hocamız kendinizi bir adım önde görebiliyorsunuz. Bir eğitimci olarak şahsen kendime çok şey kattığımı düşünüyorum. Bu işi yapmak isteyenlerin dışında öğretmen ve ebeveynlerin de kesinlikle alması gereken bir eğitim. Tekrardan Ekrem Saygın ve Oğuz Saygın hocamıza teşekkür ediyorum.