Burak Ertan

E-Ticaret Yöneticisi

1986 yılında İstanbul Bakırköy’de dünyaya geldim. İstanbul Aydın Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim.

İlk iş hayatıma ortak olduğum (ofline ve online) danışmanlık firmamızı açarak başladım ve E-ticaret ile tanışmam başlamış oldu. Danışmanlık firmamızda birçok projenin başında bulunarak tecrübelerimi geliştirdim. Sonrasında aldığım teklif sonucunda Aral İthalat firmasında Satış ve Pazarlama alanında sahada yöneticilik yaptım. E-ticaret sektöründe kariyerime devam etmek istemem sebebiyle Start Up bir proje olan Türkiye’nin alanında en büyük mağaza zincirlerinden biri olan Happy Center (Altun Gıda) firmasında E-ticaret kategori yöneticiliği, sosyal medya planlama ve reklam yöneticiliği pozisyonlarında görev aldım. Daha sonra Türkiye’nin en eski ve köklü E-ticaret sitelerinden biri olan Webdenal (Fgg Makine) firmasında E-ticaret kategori yöneticiliği, reklam ve kampanya yöneticiliği ve satınalma pozisyonlarında bulundum. Şu anda da iş hayatıma mobilya sektöründe İstanbullun en geniş ve büyük mağazası olan İrfan Home’da E-ticaret müdürü olarak görev yapmaktayım. Birimime bağlı görevler olan (ofline ve online Satış, Sosyal Medya yönetimi, Sosyal Medya ve adwords reklam yönetimi ve planlaması, mağaza görsel ve tasarım yönetimi, E-ticaret sitesinin yönetimi) gerçekleştirmekteyim.

Benim için bir tutku olan E-ticaret sektöründe dijital dünyada birçok projede görev almak bilgi birikimlerimi aktarmaktan her zaman keyif almaktayım. Her zaman iletişim gücüne inanmış biri olarak bilgi birikimimi insanlara aktarmaktan, hayatımın her anında öğrenmekten ve öğretmekten geri kalmadım. Eğlenceli girişken bir yapıya sahibim gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi, yeni insanlar tanımayı ve paylaşımı seven biriyim. Hayattaki en büyük felsefem insan her koşulda her zaman kendini geliştirmeli ve yeni şeyler öğrenmekten vazgeçmemeli. Unutmayalım ki insanın yapamayacağı, istediği zaman başaramayacağı hiçbir şey yok ve nefes aldığımız sürece hayatta pes etmek yok. Her zaman hayallerimiz büyük ve diri olmalı, bu hayatta fark yaratmalıyız.

Uzmanlık Alanlarım

 • A-Z’ye E-ticaret Yönetimi
 • Sosyal Medya Yönetimi 
 • Facebook Ve İnstagram Reklam Yönetimi
 • Adwords Reklam Yönetimi
 • Dijital Pazarlama
 • Marka Yönetimi
 • Görsel ve Tasarım Yönetimi

Deneyim

 • Manager/ E-Commerce / Digital Marketing  - İrfan Home
 • E-Commerce/ Crm Manager/ Category Manager - Happy Center
 • Sales Manager - Aral Game
 • Ve diğerleri...

Eğitim

Anadolu Üniversitesi - İşletme ve Yönetim

İstanbul Aydın Üniversitesi - Halkla İlişkiler

Evaluations(44)
Average Rating 5,0
Elif Nur Baştiryaki
Elif Nur Baştiryaki
26 Mart 2021
5.0

Çok şey öğrendim kendisinden, emeğinize sağlık. Çok yararlıydı. Teşekkürler.

Hayri Özsaraç
11 Aralık 2020
5.0

Bilgisini aktarmadaki mahareti hepimizi etkilemiştir.Kendisine hem teşekkür eder hem başarılarının devamını dileriz.

Osman Akkuş
28 Kasım 2020
5.0

Burak hocam ben 60yaşında, emekli iki üniversite öğrencisi babasıyım. Genel kültürümü artıra bilmek için katıldığım eğitim programınıza katıldığım için memnunum. Ders anlatım şekliniz gayet güzel ve akıcı. Bahsettiğiniz program excel den daha kolay olduğunu düşünüyorum. İstanbul İşletme Enstitü yöneticilerine ve size çok teşekkür ederim.

Irem Keskin
15 Kasım 2020
5.0

Çok güzel, akıcı ve akılda kalıcı bir şekilde ders işliyor Burak hocamız. Çok memnun kaldım. Çok teşekkürler. Başka bir eğitiminizde görüşmek üzere.

Döne Yalçın
16 Ekim 2020
5.0

Burak hocanın sizi de derse aktif olarak dahil eden ,oldukça dinamik bir ders işleyiş tarzı var, derslerin her dakikası dolu dolu geçiyor, sorularınıza anında cevap geliyor. Ben "Facebook ve İnstagram Reklamcılığı" eğitimine katıldım ve çok memnun kaldım, hemen diğer derse de kayıt oldum " İnstagram'da Etkili Satış Yapma Teknikleri ". İlgilenenlere tavsiye ederim. Çok teşekkürler.