Ayça Törün

Program Sunucusu - Eğitmen

Ankara Üniversitesi Antropoloji bölümü mezunu olan Ayça Törün, uzun yıllar Ankara’da bir eğitim sektöründe Halkla İlişkiler departmanında çalıştı. Bu süre içinde lise yıllarından beri arzu ettiği sunuculuk mesleğini hiçbir zaman içinden söküp atmadı. 2005 yılında memleketi Mersin’e tekrar yerleşti.  Yerel bir televizyon kanalında program sunuculuğu yapmaya başladı. Bu sırada TRT spikerlerinden eğitim alıp, sürekli kendini yenileyerek geliştirdi. Bugüne kadar birçok önemli organizasyonda sunuculuk yapan Törün, 2015 yılında evlenerek İstanbul’a yerleşti.

İletişimde başarıya etki eden en önemli faktörün ‘İknanın Gücü’ olduğunu düşünerek bu konuda birçok araştırma yapıp eğitimler aldı. Bir yandan sunuculuk mesleğine devam eden Törün, bir yandan da İletişimde İkna Teknikleri, Topluluk Önünde Konuşma, Etkili Konuşmanın Püf Noktaları, Beden Dili Kullanımı ve Renklerle Kişisel İmaj konularında seminerler vermektedir. Üniversite yıllarında tiyatro ile ilgilenerek tiyatro topluluklarıyla beraber çalıştı.

Çocukluk yıllarında baba mesleği olan fotoğraf sanatıyla karanlık odanın büyülü atmosferinde tanışarak küçük yaşlardan itibaren fotoğraf çekmeyi her zaman ilginç buldu. Fotoğrafçılık üzerine eğitimler alarak fotoğraf sanatına profesyonel olarak adım attı.Türkiye’nin çeşitli illerini dolaşan 4 karma sergide fotoğrafları yer aldı. Ulusal fotoğraf yarışmalarında dereceler elde etti. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu ve Fotoğraf Sanatı Uluslararası Federasyonu’ndan FİAP fotoğrafçı kimlik kartı mevcuttur. Sporu yaşam felsefesi haline getirerek halen aktif olarak yüzme, bisiklet ve salon sporuyla yakın ilgilenmektedir. Ayrıca 1. Kademe Vücut Geliştirme ve Fitness Antrenörüdür.

Türkiye’nin en seçkin konuşmacı ve sunucu ajansı Speaker Agency ile çalışan Törün, İstanbul Medya Akademisi’nde Sahne Sunumları dersi vermektedir.

Değerlendirmeler
Yasin Taşcı
14.Temmuz.2019

Harika bir eğitim haftasıydı... "İkna teknikleri eğitimi" almamın sonrasında; geçmişimde olumsuz sonuçlanan görüşme ve ikili ilişkilerimi sorgulayıp ciddi dersler almamın yanı sıra gelecekte kendine daha çok güvenen biri olarak davranabileceğimi hissediyorum. Teşekkürler İst. İşletme enstitüsü ve teşekkürler Ayça Hocam... İmkanınız varsa aynı konuda bir üst düzey eğitim daha açılmasını talep ediyorum...

Kübra Arslan
12.Mayıs.2019

Ses tonu ve pozitif enerjisiyle harika bir eğitmen. İkna teknikleri eğitiminde birçok şeyin farkına vardım ve bilincinde olduğum konuları pekiştirdim. Ayça hocayla ders çok keyifli ve akıcıydı. Kendisine, emeğinden ötürü teşekkür ederim.

Furkan Yasin Keskin
13.Nisan.2019

çok iyi anlatımı olsun ilgisi olsun 10/10 bize kattığı herşey için teşekkürler