Ali Kayacan

Ali Kayacan

Eğitmen

Deka Eğitim ve Danışmanlık şirketinin kurucusu, satış eğitmeni, eğitmen ve danışmandır.  Ali Kayacan Satış Ansiklopedisi, Satış Reçeteleri adlı satış kitaplarının yazarıdır. Ali Kayacan Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun belgelendirdiği meslekler grubunda yer alan emlak danışmanlığı alanında sınav yapıcı ve sınav değerlendiricidir.

Ankara’da doğdu. İlkokulu Çankaya İlkokulunda okudu. Ortaokul  ve lise öğrenimini Bahçelievler Deneme Lisesinde yaptı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Newport International University (USA) Türkiye Temsilciliği İstanbul Kadıköy kampüsünde Psikoloji fark derslerini tamamlayarak “Davranış Bilimleri” alanında yaptı. Yüksek lisans bitirme tezinde, “İletişim ve Beden Dili” üzerinde çalıştı ve tamamladı. Kişisel gelişimine katkıda bulunması için; The Open University’de iş idaresi  ve  pazarlama yönetimi eğitimleri aldı.

Çocukluk dönemi ve  ilk gençlik yıllarında öykü ve karikatür  ile uğraştı. Çalışma hayatına Ankara Vakko Mağazasında Satış Elemanı olarak başladı. Devam eden yıllarda "Aşka Zaman Yok" isimli romantik komedi filminde rol aldı. 1990-1991 yılları arasında Pelka İmalat AŞ de Üretim Planlama bölümünde üretimde malzeme hareketleri ve maliyet muhasebesi üzerine çalıştı. 1991-1993 yıllarında Ankara'da T.N.T Express Worldwide ve United Parcel Service‘de Satış Temsilciği yaptı. 1993-1996 yıllarında Mersin'de Koçak İlaç Pazarlama A.Ş. ve Bilim İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.‘de Tıbbi Satış Temsilciliği görevlerini yerine getirdi.

Uzun yıllar görev yaptığı ilaç sektöründe 1997-2012 yılları arasında  bölge satış ekiplerini yönetti. Bilim İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.’de Ankara Bölge Müdürü, Sanovel İlaç Sanayi Ticaret A.Ş’de Ankara Bölge Müdürü, Sandoz İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.’de İstanbul Bölge Tanıtım Müdürü  ve Ankara Bölge Tanıtım Müdürü, Avis İlaç San.Tic.AŞ de İç Anadolu  Bölge Müdürü  olarak çalıştı.

2011 tarihinden itibaren Deka Eğitim ve Danışmanlık firmasında çalışmalarına devam etmektedir. Ali Kayacan,  satış yönetimini sistematik bir yaklaşımla ele alıp  başvuru kaynağı haline getirdiği ve yayınladığı satış yönetimi kitapları "Satış Ansiklopedisi" ve “Satış Reçeteleri” kitaplarının da yazarıdır. Yazar kimliğini pekiştiren edebiyat alanındaki diğer çalışmaları da Pertavsız, Martha Kohen, Ömer'in Hikayesi, Merhaba Genç Adam, Pandispanya ile Paşa Çayı Şarapnel, Şa la la la la Hu hu hu, Koşmak Geldi İçimden, Duman Ağacı adlı, roman, öykü ve anı portre türündeki kitaplarıdır.

Ankara'da  yaşamakta, kurucusu olduğu Deka Eğitim ve Danışmanlık firmasında  satış eğitmeni ve danışman olarak görev yapmaktadır.

Devamını göster