Close
Mobil Menu Bars

Ali Kayacan

Satış ve Pazarlama Uzmanı - Eğitmen

Ankara’da doğdu. İlkokulu Çankaya İlkokulunda okudu. Ortaokul ve lise öğrenimini Bahçelievler Deneme Lisesinde yaptı. Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümünde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Newport International University (USA) Türkiye Temsilciliği İstanbul Kadıköy kampüsünde Psikoloji fark derslerini tamamlayarak “Davranış Bilimleri” alanında yaptı. Yüksek lisans bitirme tezinde, ‘’İletişim ve Beden Dili’’ üzerinde çalıştı ve tamamladı. 

Kişisel gelişimine katkıda bulunması için; The Open University (United Kingdom ) Distance Learning Courses and Adult Education'da Retail Marketing, Workplace Learning With Coaching And Mentoring Marketing in the 21st Century ,Creativity and Innovation konularında iş idaresi ve pazarlama yönetimi eğitimi aldı. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarında karikatür ile uğraştı.Çalışma hayatına Ankara Vakko Mağazasında Satış Elemanı olarak başladı.Devam eden yıllarda "Aşka Zaman Yok" isimli romantik komedi filminde rol aldı. 1990-1991 yılları arasında Pelka İmalat AŞ de Üretim Planlama bölümünde üretimde malzeme hareketleri ve maliyet muhasebesi üzerine çalıştı.

1991-1993 yıllarında Ankara'da T.N.T Express Worldwide ve United Parcel Service ‘de Satış Temsilciği yaptı. 1993-1996 yıllarında Mersin'de Koçak İlaç Pazarlama A.Ş. ve Bilim İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.‘de Tıbbi Satış Temsilciliği görevlerini yerine getirdi. 1997-2012 yılları arasında ilaç sektöründe bölge satış ekiplerini yönetti. Bilim İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.’de Ankara Bölge Müdürü , Sanovel İlaç Sanayi Ticaret A.Ş' de Ankara Bölge Müdürü, Sandoz İlaç Sanayi Ticaret A.Ş.’de İstanbul Bölge Tanıtım Müdürü ve Ankara Bölge Tanıtım Müdürü, Avis İlaç San.Tic.AŞ de İç Anadolu Bölge Müdürü olarak çalıştı. Uzun yıllar devam ettirdiği yöneticilik deneyiminde daima ekiplerinin lider yönetici koçu oldu. Analitik düşünme yeteneği sayesinde yöneticisi olduğu satış ekiplerini hedeflerine ulaştırmada her zaman iddialıydı.

Satış, pazarlama, eğitim konularında etik,ilgili ve duyarlı çalışmalarıyla tanındı. Sürekli kendini geliştiren, yenileyen bakış açısıyla, satış birinciliklerine sahip, başarılı satış temsilciliği ve bölge yöneticiliği unvanlarıyla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ilaç sektörüne yönelik pazar araştırması, kalite bilinci projeleri EFQM mükemmellik modeli ve müşteri memnuniyetini arttırma çalışma gruplarında proje lideri ve proje hissedarı görevlerinde bulundu. Yöneticisi olduğu bölgesel ekipleriyle birlikte sayısız eşsiz projeler geliştirdi. Başarılı müşteri aktiviteleri ve toplantıları düzenledi Ayrıca insan kaynakları öneri ödülü, bölge yöneticisi medikal pazarlama sınav derecesi gibi ödüllere layık görüldü. Ellinin üzerinde mesleki eğitim ve kişisel gelişim programına katıldı. İşini, planlı, empati temelli yapma eğiliminde olan Ali Kayacan, gerek özel, gerekse iş yaşamında en iyi ortak olma vizyonunu, eğitim ve danışmanlık alanında da sürdürmektedir.

Ali Kayacan 2012 yılının bitimiyle birlikte 23 yıllık kurumsal çalışma hayatını sonlandırarak özgürce üretip uygulayabileceği çalışma anlayışı içerisinde olmayı tercih etti. 3 Kasım 2011 tarihinde kuruluşunu gerçekleştirdiği Deka Eğitim ve Danışmanlık firmasında çalışmalarına satış eğitmeni olarak aynı yıl başladı. Halen faaliyetlerine ilk günkü heyecanıyla devam etmektedir. Satış yönetimi ve pazarlama ile ilgili eğitim ve danışmanlık içeriklerini de kendi kaleme almakta ; teorik ve pratik ilişkisi içerisinde olan yazı denemeleriyle de bu çalışmalarını renklendirmektedir. Ali Kayacan satış yönetimini sistematik bir yaklaşımla ele alıp tarafsız bir başvuru kaynağı haline getirdiği ve 19 Kasım 2018 tarihinde yayınladığı satış yönetimi kitabı "Satış Ansiklopedisi’nin de yazarıdır.

Eğitim, Kurs ve Sertifika Programları 

 • 2018 Creativity and Innovation (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses )
 • 2018 Developing Your Skills As An HR Professional (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2017 Tıbbi Cihaz Satış ve Tanıtım Elemanı Eğitimi (Sakarya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Programı)
 • 2017 Workplace Learning With Coaching And Mentoring (The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2017 Marketing in the 21st Century- The Open University(UK) Distance Learning Free Courses
 • 2016 Retail Marketing-The Open University (United Kingdom) Distance Learning Free Courses
 • 2016 Zor Müşterilerle Başa Çıkma -İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2016 Müşteri İlişkileri Yönetimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2015 İş Yazışma Teknikleri ve Zaman Yönetimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2015 Stratejik Yönetim – İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2015 İnsan Kaynakları Yönetimi - İstanbul İşletme Enstitüsü
 • 2013 E-Ticaret Uzmanlık Eğitimi (E-Learning) Bemar Kariyer Okulu
 • 2012 Peki Nedir Bu İnnovasyon ? (E-Learning) Bilge Adam Akademisi
 • 2010-2011 Genel İngilizce - Turkish American Assocation (In 18 months Upper Intermediate Level finished )
 • 2011 Dinamik Koçluk Eğitimi- Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2011 Bölge Yönetim Çalıştayı-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2011 Sandoz Satış Teknikleri Eğitimi-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2010 Sunum Becerileri ve Grup Aktivitesi Eğitimi-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2010 Hedefe Yönelik Seçim ve Mülakat Teknikleri-DDI Danışmanlık Hizmetleri
 • 2010 Targeting,Profiling,Segmentation-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2009 Mıntıka Yönetimi-Sandoz İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2008 Koçluk Becerileri Eğitimi-Dost Can Deniz Eğitim & Danışmanlık
 • 2008 Etkili İnsanların Yedi Alışkanlığı-Franklin Covey Eğitim & Danışmanlık
 • 2007 Ekiple Hedefe Odaklanmak (Outdoor)Sinerji Eğitim & Danışmanlık
 • 2007 Kazanan Ekip (Outdoor ) - Sinerji Eğitim & Danışmanlık
 • 2007 Problem Çözme ve Karar Verme -Case Learning
 • 2007 Sosyal Stiller Eğitimi-Sanovel İlaç Sanayi Ticaret AŞ
 • 2007 Stratejik Planlama ve Alan Yönetimi-Sanovel İlaç Sanayi Ticaret AŞ
Değerlendirmeler(17)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Seher şafak
08 Haziran 2020
5.0

Açıkçası deneme amaçlı olarak satış koçluğu eğitimini aldım. Hocamızın alanı üzerindeki hakimiyeti, profesyonelliği her halinden belli oluyordu. Derste hiç sıkılmadım, zaman su gibi akıp gitti adeta.Ders esnasında Ali hocamız gerek konunun herkes tarafından anlaşılması gerek akla takılan tüm soruların cevaplanması için üstün özen gösterdi. Kısacası çok güzeldi. Ben memnun kaldım. Diğer eğitimine de katılıp Ali hocamızın bilgi birikimi ve deneyimlerinden yararlanmayı ümit ediyorum.

Beyza Ünlü
Beyza Ünlü
08 Haziran 2020
5.0

Tam bir profesyonel. Dersini izlerken keşke üniversite de hocam olsaydı dediğim hocam :) Bilgi birikimi ve karşıya aktarımı tam anlamıyla dört dörtlük. Her şey için teşekkürler Ali hocam. Satış Yönetimi Eğitimini tamamladım. Bana çok şey kattığını söylemem gerek. Satış Koçluğu eğitimini de alacağım sırf siz anlatıyorsunuz diye...

Pınar özdemir
06 Haziran 2020
5.0

Satış yönetimi eğitimi ile Ali hocanın anlatımı sayesinde hem keyifli hem de dolu dolu geçti. Satış yönetimi hakkında aklımda hiçbir soru işareti kalmadan artık iş hayatında başarılı bir satışçı olabileceğime kesinlikle eminim. Teşekkür ederiz Ali hocam.

Yeliz üstel Aydın
22 Mayıs 2020
5.0

Alanında uzman, anlatımı ve ders notları sınav sorularıyla örtüşen, gereksiz uzatmalar yapmadan dersi işleyen zaman yönetimini iyi yapabilen bir hocamız. Ali Kaycan Hocamıza teşekkürlerimle...

Meral özcan
Meral özcan
18 Mayıs 2020
5.0

Ali Hocam anlatımı ve örneklemeleri ders notları ile örtüşen bir dille anlatıyor. Canlı bağlantı kuramasam da izlediğim videolarda derse girişte zaman kaybı yapmadan ve kendi ile uğraşmadan ilgimizi dağıtmadan bilgilendirdi.Teşekkürler Hocam.

çiğdem Batır
17 Mayıs 2020
5.0

Satış yönetimi eğitim aldım Ali hocadan ve çok memnun kaldım. Dersi sadece teorik işlemeyerek örneklerle gündelik hayattan gitmesi, nasıl işleve geçirebileceğimi anlatması ve verdiği ödevler çok şey kattı. Çok teşekkür ederim

Faruk Kılınç
16 Mayıs 2020
5.0

Sayın Ali Kayacan hocamızdan Satış Koçluğu eğitimini aldım. Çok faydalı bir eğtim oldu. İş hayatında uyguladığımız fakat isimlendiremediğimiz konuları öğrenmiş oldum. Bazı doğru bildiklerimin de yanlış olduğunu öğrenmiş oldum. Bu eğitim çok değerli bilgiler kattı. Ders anlatımı çok akıcı ve anlaşılır şekilde. En son akademik eğitimimi 25 yıl önce aldım. Bunca yıl aradan sonra tekrar akademik eğitime katılmış oldum. Uzun yıllar yöneticiliğin ardından öğrenci moduna geçmek Sayın Hocamızın sayesinde hiç zor olmadı. Gerek anlatın tarzı gerekse vermiş olduğu güncel ve akılda kalıcı örnekler çok faydalıydı. Çok teşekkür ederim verdiğiniz eğitim için. İyi ki dersinize katılmışım.

Birol Yilmaz
03 Mayıs 2020
5.0

Satış Yönetimi ve Satış Koçluğu eğitimlerin çok fazla yararlandım. Çok keyifli ve verimli dersler aldım. Teşekkür ederiz.

Murat Minteş
Murat Minteş
12 Nisan 2020
5.0

Çok profesyonel, tüm konulara derinlemesine sahip bir eğitmen, çok verimli bir eğitimdi. Daha çok orta düzey profesyonellere yönelik bir eğitim.

Melek ünal
09 Nisan 2020
5.0

Ali Bey, gerçekten zamanı çok aktif bir şekilde kullanan dersin her dakikasında bilgi vermeye çalışan, katılımcıların sorularına bilgilendirici cevaplar veren iyi bir eğitimciydi. Bu dersi almayı herkese tavsiye ediyorum.

Burçin Semiz
05 Nisan 2020
5.0

ders anlatımı, ders işleyişi, konulara hakim olmasıyla çok verimli bir hafta geçirdik teşekkürler :)

Elif Altıparmak
Elif Altıparmak
05 Nisan 2020
5.0

Çok keyifli ve verimli bir eğitimdi. Ders anlatımınız o kadar net ve anlaşılır ki hiç zorlanmadan tamamladığım bir eğitimdi. Sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Her şey için teşekkürler :)

Buse Uslu
12 Ocak 2020
5.0

Ali hocam iyiki dersinizi almışım sizi tandığıma da cok memnun oldum

Buse Uslu
12 Ocak 2020
5.0

Ders anlatım tekniğini,efendiliği,ögrencilerine karşı kibar oluşu ile çok severek ders aldığım bir eğitimcidir.

Serra çoruhlu
11 Ocak 2020
5.0

Teşekkürler çok verimli bir ders işledim. Tecrübelerinizi bizimle paylaştıınız için ayrıca teşekkür ederim.

Devrim Ozgur Ozcan
02 Ekim 2019
5.0

dersleri cok güzel anlatıgı için soru sorma ihtiyacı hissetmedim

Ayşe Karaman EL
28 Mayıs 2019
5.0

Ali Hocam, kısa zamanda cok sey öğrendim katıldığım dersinizden. Özveriniz icin cok ama cok teşekkür ediyorum. Başka derslerinize de katılmak dileğiyle Selamlar

Tüm Yorumlar