Close
Mobil Menu Bars

Yurtdışında Eğitim

21 Eylül 2018, 1880 defa okundu.
Yurtdışında Eğitim
Yurtdışında Eğitim

Üniversite deneyiminin en heyecan verici kısmı yurtdışında okumaktır. Ancak dünyanın dört bir yanı gidilecek yerler ile doluyken seçeneklerinizi nasıl daraltacaksınız? İdeal üniversite hayatınızda yurtdışında eğitim alırken ne istersiniz? Sanat galerini gezmek, yağmur ormanlarında yürüyüş ya da kumsalda kahvenizi yudumlarken bir fotoğraf karesi…

Yurtdışında Okumak İçin En İyi Yerler Listesi

gezi, planlama, yurtdışı, eğitim, tatil

Floransa, Italya

Floransa tamamen yürüyerek keşfedilecek küçük bir şehirdir. Yolunuzu hızlıca öğrendikten sonra sabah kahvesini günlük rutinlerinize eklemeniz çok zamanınızı almayacaktır.

Bilgi: Sanat tarihi. Rönesans’ın doğum yeri olan Floransa sanat koruma ustasıdır. Derslerinizi slaytlar yerine Uffizi ve Accademia gibi galerilerde orijinal sanat eserleri ile yakından öğrenebilirsiniz.

Keşfet: Terracotta çatıları parlak bir kırmızıyla alev alınca Piazzale Michelangelo’ya yürüyün ve gün doğumunda Floransa siluetine dahil olun.

Seyahat İpucu: Daha otantik bir İtalya deneyimi için mahalleleri keşfetmeyi unutmayın.

Melbourne, Avustralya

Zengin kahve dükkanları ve göz kamaştırıcı sokak sanatı ile Melbourne’da çalışmalarınıza aramı vermek istiyorsunuz? Avustralya’nın en güzel plajlarından birinde bir saatten daha kısa bir sürede sörf dersi alın.

Uluslararası öğrencilerin bulunduğu Melbourne’da dünyanın dört bir yanından gelen, farklı kültürlere sahip birçok arkadaş edineceksiniz.

Bilgi: Biyoloji. Avustralya dünyanın en çeşitli manzara ve ekosistemlerine ev sahipliği yapar. Biyoloji derslerinde Great Barrier Reed ve Gondwana Yağmur Ormanı araştırma ve keşif için sizi sınıftan çıkaracak.

Keşfet: Prince Phillip adasında kanguru, koala, emu ve wombatlarla tanışın ve güneşin batışında penguenlerin nasıl evlerine döndüklerini izleyin.

Seyahat İpucu: Soğuk bir iklimde okula giderseniz stratejik olun ve Avustralya’nın yaz aylarında yurtdışı seyahatlerinizi planlayın.

Londra, Ingiltere

İçinde kırkın üzerinde üniversite bulunduran Londra’yı popüler hale getiren elbette İngilizce’dir. Ücretsiz kültürel etkinlikleri, piknik yapmaya uygun parkları ve mahalle pub kültürü de burayı öğrenci dostu bir şehir haline getirir.

Bilgi: İngiliz Edebiyatı. Dünyanın herhangi bir yerinde kitap okuyabilirsiniz ama Virginia Woolf tarafından betimlenen sokaklarda yürüyemezsiniz. Romeo ve Juliet’in sahnelerini Shakespeare’s Globe Theatre’de incelemek eşsiz bir deneyim olacaktır.

Keşfet: Londra’nın mahalle pazarlarında alışveriş yapın ve lezzetli yemekler yiyin. Bir Pazar günü Columbia Road Çiçek Pazarını ziyaret etmek harika olacaktır.

Seyahat İpucu: Toplu taşımada öğrenci kartı edinin ve çift katlı otobüslerin üst katında ön sıradaki koltukta yerinizi alın.

Şangay, Çin

Tipik üniversite hayatında tempo değişimi isteyen öğrenciler için uygun olan Şangay koşuşturmacanın tanımıdır. Gökdelenler arasına sıkışmış tarihi binaları gördükten sonra Çin’in geri kalanını keşfetmek için iyi bir başlangıç noktasıdır.

Bilgi: işletme. Şangay küresel ekonomiyi incelemek için mükemmel bir yerdir. Yurtdışında bu alanda öğrenim gören öğrenciler sömestr dönemlerinde Şangay’da staj yaparlar.

Keşfet: Dünya’nın en hızlı treni ile saatte 270 mil ile seyahat edecek ve hareket ettiğinizi bile anlamayacaksınız.

Seyahat İpucu: Çince dil becerilerinizden emin değilseniz el yazısını Çince karakterlere çeviren Pleco’yu indirin ve yemek siparişlerini dilediğiniz gibi verin.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Kocaeli Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olmuştur. İstanbul İşletme Enstitüsünde Eğitim Operasyon Uzmanı olarak görev almaktadır.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yunus Uygun
28 Eylül 2018
5.0

Keşke gitme imkanı bulask da gidebilsek