AnasayfaBlogYeni Mezunlara En Çok Kazandıran Sertifikalar
Sertifika

Yeni Mezunlara En Çok Kazandıran Sertifikalar

09 Haziran 2021
Genç bir kadın mezuniyet kepi ve cübbesi içinde, elinde diplomasıyla gururla duruyor. Yüzünde sıcak bir ifade var, gözleri sevinçle parıldıyor. Siyah mezuniyet cübbesi vücudunu hafifçe saran pürüzsüz bir kumaştan yapılmış. Başında, başarının geleneksel sembolü olan beyaz süslemeli siyah püsküllü bir kep var. Diplomasını göğsüne yakın tutuyor, bu özel güne ulaşmak için harcadığı tüm sıkı çalışmanın bir simgesi. Arka planda, beyaz bir duvar onun koyu renk kıyafetleriyle keskin bir kontrast oluşturuyor. Etrafında başarı ve başarının kanıtı var.
SertifikaSertifika SüreciKazandırdıkları
Dijital Pazarlama SertifikasıDijital pazarlama eğitimi almak ve kuralları, yöntemleri öğrenmekİşe alımı kolaylaştırır, kişinin kazancını artırır, iş fırsatları yaratır
E-Ticaret SertifikasıE-ticaret hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve profesyonelleşmek için eğitimli olmakKendi işinin patronu olabilir, iş yeri çalışanının kazancını artırır, rekabet avantajı sağlar
Mali Tablo Analizi ve İstihbarat Kursu SertifikasıMali tablo analizi ve istihbarat eğitimini almak, risk hesaplama ve planlama becerisine sahip olmakŞirketlerde danışman pozisyonu, yüksek kazanç, işveren tarafından tercih edilme
Finansal Okuryazarlık SertifikasıFinansal okuryazarlık eğitimini almak, finansal kavramlara hakim olmak ve piyasayı takip etmekKendi işini yönetenlere yardımcı olur, danışmanlık yapma fırsatı, gelir-gider dengesi sağlama
PMP SertifikasıProje yönetimi ile ilgili eğitimlerden geçmek ve sınavı başarıyla tamamlamakYüksek maaşlı pozisyonlarda iş bulma, iş geleceği olan bir alanda uzmanlaşma, uluslararası tanınmışlık ve ağırlık

Hepimizin hayali üniversiteden mezun olur olmaz iş bulabilmektir. Şanslı olan az bir kesimimiz bulur da. Ancak genel olarak birkaç yıl beklemek ya da başka sektörlerde şansımızı denemek zorunda kalırız.

Bunun bir sebebi çoğu iş yerinin tecrübe kazanmamış kişileri bünyesine dahil etmek istememesidir. Üniversiteden mezun olup iş aramaya başladığımızda karşımıza pek çok sorun çıkar. Bunların en önemlisi işverenlerin bazı yetkinliklere sahip olmamızı beklemesidir. Bu da sadece diplomanın yeterli olmadığının kanıtıdır.

İş dünyasında en çok kabul gören ve gerek iş anlamında gerekse maddi olarak kazandıran sertifikalar bulunur. Bu sertifikalar çeşitli eğitimler yoluyla elde edilebilir. Sertifika programları kısa süreli ve az maliyetli programlardır.

Ancak sertifika alırken kurumun güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. Alanında uzman kişilerden alınan eğitimler sonucu sertifika elde edilmelidir. Sertifikanın uluslararası alanlarda geçerli olması önemlidir. İşte yeni mezunlara en çok kazandıran sertifikalar:

Yeni Mezunların Alması Gereken Sertifikalar

Sertifika programları üniversite eğitimlerine göre daha kısa süren programlardır. Bu nedenle çok fazla tercih edilirler. Yaptığınız işle ya da hobilerinizle ilgili eğitimlere katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

İş dünyasına adım attığınızda 1-0 önde başlamak için kendinizi geliştirebilirsiniz. Kendinize ek olarak yapabileceğiniz iş alanı yaratabilirsiniz. Bazı sertifikalar hem yüksek kazanç elde edilmesine yardımcı olur hem de çalışılan pozisyonun yükselmesini sağlar.

Yeni mezunlara en çok kazandıran sertifikalar şu şekilde sıralanabilir:

Dijital Pazarlama Sertifikası

Dijital dünya yediden yetmişe herkes tarafından kullanılmaktadır. Dijital hayatta yer alan işler daha az maliyetli ve daha çok kitleye hitap etmesi bakımından önemlidir. Kazancı da çok arttırdığı için birçok şirket de buna bağlı olarak işlerini dijital dünyaya taşımıştır.

Ancak bu işleri yapabilmek için dijital pazarlamanın kurallarını ve yöntemlerini bilmek gerekir. İşverenler de elemanını alıp yeniden yetiştirmek yerine dijital pazarlama eğitimi almış, sertifika sahibi bireylerle çalışmayı daha uygun görmektedir.

Siz de yeni bir iş kazanmak, iş değişikliği yapmak ya da kazancınızı arttırmak isterseniz bu eğitime katılabilirsiniz. Bu eğitimde müşteriyi siteye çekebilme yöntemlerini, reklamların nasıl kullanılması gerektiğini satış yapabilmek için gereken stratejileri öğrenirsiniz.

Cv’nizde bu sertifikaya sahip olduğunuzun yazması bile sizin için işveren karşısında açık kapı bırakacaktır.

E-Ticaret Sertifikası

Mezun olduğunuz bölüm uygunsa kendi işinizi kurmak isteyebilirsiniz. Ailenizin ya da çalıştığınız kurumun işini e-ticaret ile daha iyi noktalara taşımak isteyebilirsiniz. E-ticaret son dönemlerin gözdesi olan alanlardan biridir.

Rekabet çok fazla olduğu için e-ticaret hakkındaki her şeyi detaylı olarak bilmek gerekir. Ancak bunu yapabilmek için profesyonelleşmeniz ve eğitimli olmanız gerekir.

Bu sertifikaya sahip olmanız ister kendi işinizin patronu olun ister bir yere girip çalışın her durumda kazandıracaktır. Sitenizin fark edilmesini sağlayarak en çok nelere ihtiyaç duyulduğunu, insanların internetten ne aldığını ve nasıl ödediğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Tedarikçilerinizi nasıl bulabileceğinizi ve nasıl ürününüzü göndereceğinizi a’dan z’ye öğrenirsiniz. Size ve kariyerinize yetkinlik kazandıracak olan e- ticaret eğitimi sayesinde kariyerinizde ciddi bir yükseliş yakalayabilirsiniz.

Mali Tablo Analizi ve İstihbarat Kursu Sertifikası

Şirketler ve bankalar için mali tablolar ve bunların takibi olmazsa olmazlardandır. Bu tabloları analiz edebilmek de belli bir eğitim ve beceri ister. Mali tablo analizi ve istihbarat eğitimi alan kişilerin riskleri daha kolay hesaplayarak planları şekillendirebilir. Özel sektörde de böyle planlamalara çok ihtiyaç duyulur.

Bu ihtiyaç genellikle işe en yakın kişi tarafından karşılanır. Ancak bu sertifikaya sahip olan kişilerin bu işlerde bulunma olasılığı oldukça yüksektir. Öyle ki koca bir şirketin mali durumu size emanet edilebilir. Sektörüne göre değişmekle birlikte mali tablo sertifikasına sahip birini işveren kaçırmak istemez.

Eğitim sırasında orta seviyede mali tablo okuma ve yorumlama bilgileri edinilir. Bu sayede de daha etkili kararlar alınabilir.

Finansal Okuryazarlık Sertifikası

Parayı doğru değerlendirebilmek için finansal kavramlara hakim olmak ve piyasayı takip etmek gerekir. Özellikle kripto paraların hayatımıza bu kadar çok girdiği son dönemlerde finansal okuryazarlık daha da önem kazanmıştır.

Kendi işini yönetenler ya da parasını doğru değerlendirerek daha çok kazanç sağlamak isteyenler için olmazsa olmaz sertifikalardan biridir.

Bu sertifikaya sahip olduğunuz zaman danışmanlık da yapabilirsiniz. Gelir gider dengesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bütçe planlaması yapabilmek herkesin başarabileceği bir şey değildir. Finansla ilgili olsun ya da olmasın bütün işlerde bütçe planlaması yapılmak zorundadır.

Bu nedenle finansal okuryazarlık eğitimi özellikle iş bulma konusunda önünüzü açacaktır. Size yeni işler kazandırmanın yanında terfi etmenize de yardımcı olacaktır.

İleri Excel Sertifikası

Pek çok iş ilanında excel bilen ya da ileri excel bilen diye ibareler görürüz. Excel kayıt tutma, tablolama, raporlama gibi iş yerlerinde çok kullanılan işlemleri yapmaya yarar. Basit düzeyde excel eğitimi aldıysanız ya da önceden biliyorsanız bunu ileri düzeyle taçlandırabilirsiniz. Kendinizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Bu eğitimi aldığınızda aynı anda birden çok tablo ve sayfa üzerinde çalışabilirsiniz. Bu da zamandan tasarrufu ve pratikliği beraberinde getirir. İşinize özel tablo ve grafikleri oluşturabilirsiniz.

İleri excel eğitimi programına katılarak böyle bir sertifikaya sahip olmak da iş hayatına adım atmanız için önemlidir. İşlerinizi kolaylaştıracak olan bu programı profesyonel düzeyde bilmek kariyerinizde yükselmenize yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya Uzmanlığı Sertifikası

Sosyal medya kısa zamanda çok büyük kitleleri harekete geçirebilen bir platformdur. Sosyal medyayı günlük hayatımızda hemen hemen hepimiz kullanırız. Sosyal medyayı iyi yönetebiliyor olmak ve bununla ilgili bir eğitim almış olmak tüm işverenlerin dikkatini çeker.

Sosyal medya pek çok iş yeri için reklam verilen yerlerden biridir. Tanınma ve işi tanıtma, müşteri bulma ya da rekabet ortamını inceleme için sosyal medyayı etkin kullanmak gerekir. Daha kolay ulaşım sağlar. Bu eğitim sırasında sosyal medyayı kullanan insanların beklentileri, hedef kitle oluşturma, ağ oluşturma, içerik oluşturma ve bu içerikleri yönetme gibi detaylı bilgiler öğrenilir.

Bu sayede insanların nelerden hoşlandığı ve sizden ne beklediğini görerek işe yön vermek mümkündür.

Neyi ne kadar ve nasıl yapacağını bilmek de hem iş yükünü hem de şirketlerin maddi yükünü azaltır. Sosyal medyayı profesyonel olarak kullanabilmek ve sosyal medya uzmanlığı sertifikasına sahip olmak günümüzde çok aranan bir durumdur.

Bu sertifika sayesinde sosyal hayatınızda da yeni bir hobi edinebilir ya da bireysel iş modeli geliştirebilirsiniz.

İş İngilizcesi Sertifikası

​​​​​​​Büyük şirketlerde İngilizce bilmeden işe girebilmek maalesef mümkün değildir. Pek çok iş yeri artık bunu bir şart olarak bile sunmaz. Bilinen yabancı diller arttıkça İngilizceden de beklenti artmıştır. Yalnızca konuşmak yeterli gelmez.

Yazışmayı da bilmek gerekir. İşle ilgili kelime ve kavramlara hakim olmak önemlidir. En az B-1 seviyesinde İngilizce bilmek iş İngilizcesi sertifikası alabilmek için ön koşuldur. Bu eğitim sayesinde konuşurken daha kibar bir tavır takınabilirsiniz. Uluslararası bir kuruma ya da şirkete girmek isteyenler için oldukça faydalı bir sertifikadır.

Kendi işini yurt dışındaki kurumlarla bağlantılandırmak isteyenler için de önemli bir sertifikadır. Bulunulan pozisyonla ve yapılan işle ilgili kavramların İngilizcesine hakim olmak gerekir. Her sektöre göre bilinmesi gerekenler farklıdır.

Bu sertifikaya sahip olmak terfi ve yüksek maaşla eş değerdir denilebilir. Aynı zamanda bu sertifika kendi kendinize referans oluşturmaya da fayda sağlar.

Yönetim ve Organizasyon Sertifikası

Özellikle yöneticilik pozisyonunda çalışacak bireyler ya da insan kaynakları yönetimi, sağlık kurumları yöneticiliği, işletme yöneticiliği gibi yöneticilikle ilgili bölümlerden mezun olanlar için gerekli sertifikalardan biridir. Bir kurumu ya da kişileri yönetebilmek kolay değildir.

Organize olabilmek ve kalabalıkları belli bir uyum içine sokabilmek gerekir. Tabii bunların da birtakım yöntemleri bulunur. İş yerlerinin hedefine ulaşabilmesi yönetim ve organizasyon başarısıyla doğru orantılıdır. Hemen hemen bütün şirketler yönetim bilgi ve becerisine sahip, bunu uygulayabilen bireyleri bünyesine katmak ister.

Yönetim ve organizasyon eğitimi sertifikasına sahip olan bireyler bir anlamda işverenlere bu yöntemlere hakim olduklarını kanıtlamış olurlar. Sertifikanın bir diğer katkısı da yüksek pozisyonda bir yöneticilik ve maaştır.

Liderlik Sertifikası

Bir yerin ya da bir işin lideri olmayı herkes ister. Liderlik vasıflarına sahip olan insanlar bu alanla ilgilenirler de. Ancak bu vasfı belgelendirebilmek şirketler için önemlidir. İyi bir lider iş hayatının olmazsa olmazlarındandır. Üstelik aranan liderlik anlayışı günümüzde yalnızca işlerin yürümesine bağlanmaz.

Ekibin ve çalışanların motivasyonu da önemlidir. Kendi kendisinin farkında olan ve liderlik yönünü geliştirmeye çalışan kişiler özel hayatında da bunun faydasını görür. Çalışanı anlamak, ortaya çıkabilecek sorunlara çözüm üretmek liderlik vasfına sahip kimselerin yapabileceği şeylerdendir. Liderlik bir seçimdir ve kendine güveni ifade eder.

Bu da işverenlerin bünyelerine dahil etmek isteyebileceği en önemli özelliktir. Liderlik eğitimi sayesinde baskıcı değil etkili bir lider ve yönetici olmanın ipuçları öğrenilir.

İşe Alım ve Mülakat Teknikleri Sertifikası

İnsan Kaynakları alanında çalışanlar için oldukça önemli sertifikalardan biridir. Bu alanda çalışanlar işe nasıl alım yapılır, mülakatın incelikleri nelerdir bilmelidirler. Cv incelemenin ve referansları araştırmanın bazı kuralları vardır.

Adayın işe uygunluğu tespit edilmelidir. Herkes başvurduğu ilk işe alınmaz. Önce birtakım sorular sorulur ve başvuranın yetkinlikleri belirlenmeye çalışılır. Bunu da insan kaynakları birimi yapar. İşe alım uzmanları bir işyerinin en önemli elemanlarıdır demek yanlış olmaz.

İşin ve iş yerinin hedeflerine ulaşabilmesi için alanında uzman kişilerin işe alım yapması gerekir. Böylesine önemli bir konuda iş yerleri profesyonel kişilerle çalışmak ister. Bu nedenle işe alım ve mülakat teknikleri sertifikaya sahip olanları bünyelerine dahil ederler.

SEO Sertifikası

SEO arama motorlarının optimizasyonudur. SEO bilmek planlı ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlar. SEO eğitimi almış kişiler internet sitelerine organik trafik sağlamayı bilirler. Web sitesinin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayabilirler. Bu sayede siteye gelen ziyaretçi sayısı ciddi oranda artış gösterir.

SEO uzmanı olarak herhangi bir şirkette de çalışabilirsiniz. Bireysel web siteleri ya da blog sayfalarının da takibini yaparak siteleri iyi bir yere taşıyabilirsiniz. Bu sayede kazanç da sağlarsınız. Seo uzmanlığını ek ya da isteğe bağlı bir iş olarak da yürütebilirsiniz. Firmaların ve şirketlerin e-ticaret sitelerini firma bünyesine girmeden de yapabilirsiniz.

Bu sertifikaya sahip olduğunuzda dijital dünyaya adım atmış kurumsal iş yerlerinin yüksek ücretlerle sizi bünyesine dahil etmeye çalışmak isteyeceğinden şüpheniz olmasın.

Profesyonel Yaşam Koçluğu Sertifikası

İlgili eğitim: Yaşam Koçluğu Eğitimi

Koçluk günümüzde en çok ilgi çeken alanların başında gelir. Hatta son dönemde pek çok alanda koçluklar ortaya çıkmış ve bunlar meslek haline gelmiştir. Konuşma koçluğu, öğrenci koçluğu ve yaşam koçluğu en çok bilinen türlerindendir.

Temel koçluk eğitimini alan ve bu alanda öğrendiklerini uygulama olanağı bulanlar kendilerini geliştirmek ve daha fazla kitleye hitap edebilmek profesyonel yaşam koçluğunu alabilirler. Bu alanda eğitim aldıktan sonra çalışılmak istenen kategori seçilebilir. Yönetici koçu, kariyer koçu, zayıflama koçu, ilişki koçu ya da emeklilik koçu gibi alt dalları bulunur.

Bu eğitimlerde bireyin sorunlarına onun yerine çözüm bulunmaz. Çözüme nasıl ulaşacağı öğretilir. Kişi kendi kendine sorunlarla başa çıkma yöntemleri geliştirir. Etkili iletişim kurmayı öğretir. Bu sertifikaya sahip olmak birçok alanda iş bulabilmenize, yardımcı olur.

Öğrendiklerinizi hem kendi hayatınızda uygulayabilirsiniz hem de çalıştığınız kurumlarda ekip arkadaşlarınıza koçluk sağlayabilirsiniz.

Bilgisayar Programları Sertifikası

bilgisayarlar artık her iş alanında kullanılmaktadır. bilgisayar bilme de artık zorunluluk sayılmaktadır. bu nedenle işverenlerin çoğu elemanlarının ekstra bir program bilmesini ister. ancak yapılan işe göre bilinmesi gereken bilgisayar programları farklılık gösterir.

Örneğin mühendislik ve mimarlık gibi alanlarda grafik tasarım programları, autocad, netcad ya da çizim programları bilmek önemlidir. Bu programları bilen kişiler diğerlerinden daha donanımlı olduklarını kanıtlayabilirler. Bu alanlarla ilgili alınmış sertifikalar işverenlerin en çok dikkatini çeken sertifikalardır.

Ayrıca bu sertifikalara sahip olan bireyler herhangi bir iş yerine bağlı olmadan da proje bazlı çalışabilirler. Bazen bir program bilmek işe yararken bazen de birden çok programa hakim olmak işe alımı kolaylaştırabilir.

İlgili eğitim: Bilgisayar İşletmenliği Eğitimi

İçerik Uzmanlığı Sertifikası

İçerik internet dünyasında karşımıza çıkan görüntüler, sesler ya da yazılara denir. İnternette araştırdığımız her konu ile ilgili binlerce içerik bulunur. Bunları yazan kişiler de bu işte uzmanlaşmış kişilerdir.

Herhangi bir konuyla ilgili içerik yazabilmek herkesin yapabileceği bir şeydir. Ancak iyi bir içerik yazabilmek, bu içeriğin üst sıralarda olması ve geniş kitleler tarafından okunması yalnızca uzmanların yapabileceği bir iştir.

Bu sertifikaya sahip olan kimseler üniversiteden mezun olduklarında iş arama sürecinde çeşitli blog ve ajanslarda içerik yazarak gelir elde edebilirler. Ayrıca pek çok şirketin de günümüzde içerik uzmanı ilanı verdiği görülür. Yani içerik uzmanlığı sertifikası alan kişiler şirketlere bağlı da çalışabilir freelance olarak da çalışabilir. İyi ve düzenli içerikler üretildiğinde kazanç da oldukça fazladır.

Müşteri Odaklı Satış Teknikleri Sertifikası

Müşterilere göre satış planı hazırlayabilmek için müşterilerin penceresinden düşünmek gerekir. Empati yapabilmek insanların markaya ya da ürüne olumlu duygular beslemesine yardımcı olur. Bunu yapabilen şirketler rekabeti de başarıyı da üst seviyelere çıkarabilir.

ancak şirketlerin bu şekilde çalışabilmesi için de müşteriye göre satış teknikleri bilen personellere ihtiyaç duyulur. Müşteri odaklı satış teknikleri sertifikasına sahip olan bireyler mevcut verilerle hizmetleri müşterilerine göre değiştirmeyi ve düzenlemeyi öğrenirler.

Bunu da işlerinde uygularlar. Markaların insanlar üzerindeki etkilerini görerek onları iyi yönde etkileyebilmek yalnızca bu alanda eğitim uzmanların yapabileceği türden bir iştir. Bu sertifikaya sahip olursanız şirketler sizi kaçırmak istemeyecektir.

Dijital Girişimcilik Sertifikası

Girişimcilik ruhuna sahipseniz bu sertifikayı mutlaka edinmelisiniz. Dijital girişimcilik eğitiminde dijital dünyaya hangi fikirlerle nasıl atılmanız gerektiğini öğrenirsiniz. Başarısız olmuş girişim fikirlerinin üzerinde kafa yorarak kendi fikrinizi başarıya götürecek yol haritanızı çıkarabilirsiniz. Önce girişim fikirleri üretip artından dijital dünyaya taşıyabilirsiniz.

İyi uygulandığı zaman pek çok iş alanından fazla kazandıran dijital ortam maliyet açısından da oldukça uygun işler kurmanıza yardımcı olur. Bu sertifikaya sahip olduktan sonra etrafınızda fikri olan ama bu işlerden anlamayan kişilere de danışmanlık yapabilirsiniz.

Henüz dijital dünyaya adım atmamış olan iş yerlerini fikirleriniz sayesinde dönüştürebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Sertifikası, Dijital pazarlama eğitimi almak ve kuralları, yöntemleri öğrenmek, İşe alımı kolaylaştırır, kişinin kazancını artırır, iş fırsatları yaratır, E-Ticaret Sertifikası, E-ticaret hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve profesyonelleşmek için eğitimli olmak, Kendi işinin patronu olabilir, iş yeri çalışanının kazancını artırır, rekabet avantajı sağlar, Mali Tablo Analizi ve İstihbarat Kursu Sertifikası, Mali tablo analizi ve istihbarat eğitimini almak, risk hesaplama ve planlama becerisine sahip olmak, Şirketlerde danışman pozisyonu, yüksek kazanç, işveren tarafından tercih edilme, Finansal Okuryazarlık Sertifikası, Finansal okuryazarlık eğitimini almak, finansal kavramlara hakim olmak ve piyasayı takip etmek, Kendi işini yönetenlere yardımcı olur, danışmanlık yapma fırsatı, gelir-gider dengesi sağlama, PMP Sertifikası, Proje yönetimi ile ilgili eğitimlerden geçmek ve sınavı başarıyla tamamlamak, Yüksek maaşlı pozisyonlarda iş bulma, iş geleceği olan bir alanda uzmanlaşma, uluslararası tanınmışlık ve ağırlık
Yeni Mezunlara En Çok Kazandıran Sertifikalar Yeni Mezunların Alması Gereken Sertifikalar Yeni mezunlar için sertifika programları Yeni mezunlara sertifikalar
Kadın mavi bir arabanın yanında duruyor. Beyaz bir üst ve mavi bir kot pantolon giyiyor. Saçları uzun ve kahverengidir. Ciddi bir ifadeyle kameradan uzağa bakmaktadır. Kollarını önünde kavuşturmuş. Araba krom aksanlı ve alaşım jantlı dört kapılı bir sedan. Arka planda ağaçların olduğu asfalt bir yola park edilmiş. Güneş parlak bir şekilde parlıyor ve yerde gölgeler yaratıyor.
Seray Akyüz
Blog Yazarı

Selçuk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden 2015 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra çeşitli okullarda edebiyat öğretmeni olarak çalışan Akyüz, pandemi sürecinde İstanbul İşletme Enstitüsü'nde çeşitli eğitimler aldı. Aldığı bazı eğitimler sonucunda ajanslarda içerik üretmeye başladı. Edebiyat, eğitim, sağlık ve dekorasyon gibi konularda yazılar yazmakta.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Resimde muhtemelen bir CV görüşmesine hazırlanan takım elbiseli bir adam görülüyor. Gözlüklü, sakallı ve düğmeli gömleğiyle kendinden emin ve iyi giyimli görünüyor. Arka planda metal bir kutunun yakın çekimi, bir saat ve bir kol görülebiliyor. Bu görüntü, bir CV görüşmesine nasıl hazırlanılması gerektiğine dair mükemmel bir örnektir.
4.6
(50)

CV Hazırlama Eğitimi

6 Konu3 Saat
Bu online kurs, iç denetim eğitimi vermekte ve bu alanda mükemmelleşmenize yardımcı olacak içgörü ve anlayış sunmaktadır. Görsel, konunun önemine atıfta bulunarak takım elbise giyen ve kravat takan bir adamı tasvir etmektedir. Eğitim, kalite güvencesi, risk analizi ve yönetimi, süreç iyileştirmeleri ve mevzuata uygunluk gibi konularda detaylı bilgi ve rehberlik sağlamaktadır. Ayrıca iç denetimleri etkin bir şekilde planlamak ve yürütmek, riskleri belirlemek ve ele almak ve düzeltici eylem planları geliştirmek için stratejiler sunmaktadır. Bu eğitim sayesinde, iç denetim sürecini kapsamlı bir şekilde anlayacak ve bu süreci çeşitli bağlamlarda nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Kurumların verimliliğini ve etkinliğini değerlendirmek ve geliştirmek için gerekli becerileri öğrenecek ve bu alanda başarılı olmanıza yardımcı olacak gerekli bilgilerle donatılacaksınız.
5
(26)

İç Denetim Eğitimi

8 Konu5 Saat
Yakışıklı, iyi giyimli bir adam profesyonel bir pozda duruyor. İki parçalı siyah bir takım elbise ve bembeyaz bir gömlek giymiş, desenli koyu renk bir kravatla tamamlamış. Siyah ayakkabıları mükemmel bir şekilde parlatılmış ve saçları düzgünce şekillendirilmiş. Duruşu kendinden emin ve doğrudan kameraya bakıyor. Yirmili yaşlarının sonunda ya da otuzlu yaşlarının başında görünüyor.Serhat Can
12450
Şık, siyah takım elbiseli ve kravatlı bir adamın yakın plan görüntüsü. Gözlük takıyor ve gülümseyerek alnını ve çenesini ortaya çıkarıyor. Gömleği beyaz, kravatı siyah ve kravat çok detaylı bir şekilde görülebiliyor. Takım elbisesi iyi dikilmiş ve üzerine tam oturmuş. Profesyonel bir işadamı, muhtemelen beyaz yakalı bir işçi. Rolünde kendinden emin ve başarılı görünüyor. Bir CEO, yönetici veya başka bir kurumsal rolde olabilir. Kıyafetleri iş için iyi giyindiğini gösteriyor. Resmin arka planı koyu renktir ve sağ altta beyaz bir harf görünür.
5
(29)

İleri Muhasebe Eğitimi

10 Konu16 Saat