AnasayfaBlogYazılımcılar İçin Online Eğitimler
Bilişim

Yazılımcılar İçin Online Eğitimler

20 Ocak 2022
Yazılımcılar İçin Online Eğitimler

Dünyada durdurulamaz bir şekilde gelişen teknoloji, var olan bazı mesleklerin de dinamik bir yapıya kavuşmasını sağlar. Bunların başında gelen ve bilişim sektörünün temel yapı taşlarından biri olan yazılım, son dönemlerde üniversite öğrencileri tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Geleceğin parlayan yıldızı olan bu alan, ülkeler arası rekabetin de bir parçası olmaktadır. İstihdamı artıran yazılım sektörü, elektronik aletlerden mobil uygulamalara kadar her alanda önemli bir yere sahiptir. Bugün elimizin altında her an kullandığımız alışveriş uygulamaları, çocuklarımızın severek takip ettiği oyunlar, ev ya da iş yerlerimizde kullandığımız beyaz eşyalar, merakla okuduğumuz e-dergi çeşitleri gibi saymakla bitmeyen uygulama ve eşyaların mimarıdır.

Geniş bir uzmanlık alanına sahiptir. Yazılım alanında çalışan ya da çalışmak isteyen bireyler, zaman içerisinde meraklarına göre uzmanlaşır. Siber güvenlik, savunma, oyun ya da eğitim gibi alanlarda kodlama yaparak program yaratabilirler. Yazılımcılar çeşitli eğitimler alarak kendilerini geliştirir. İstanbul İşletme Enstitüsü, çeşitli alanlarda sunduğu programlar ile her mesleği destekler. Sizi iş hayatınızda bir adım öne taşıyan bu eğitimler önemli avantajlar sunar. Uzmanlık alanlarına katkıda bulunan programlar sayesinde hem kendilerini kanıtlayabilir hem de rekabetin yoğun olduğu bir ortamda fark edilirler. Peki, yazılımcılar hangi ücretli ve ücretsiz eğitimler ile mesleki gelişimlerine katkıda bulunur sizce?

Yazılımcılar İçin Online Eğitimler

Yazılım ve bilişim kursları pek çok kurum tarafından verilir. Teknolojinin geliştiği alanlara bağlı olarak bu eğitimler farklılık gösterir. İstanbul İşletme Enstitüsü'nün uzaktan ve online verdiği ücretli ve ücretsiz eğitimler, yazılım alanı ile ilgilenen herkese hitap eder. Şimdi, size bu eğitimlerden bahsedeceğim.

Pygame İle 2D Oyun Programlama

Yazılımcı olmak isteyen herkesin ilk aklına gelen alanlardan biri oyun programlamadır. Meslek lisesi ya da üniversitelerde başlayan bu süreç, kişinin kendini geliştirmek istemesine bağlı olarak farklı programlama dilleri ile renklenir. Pygame, Python kütüphanelerinin içerisinde bulunur. Açık kaynak kodlu ve bir kütüphane olup multimedya uygulamaları için geliştirilmiştir. Kullanıcıların grafiksel arabirimler tasarlamasına destek olması, görsel dosyaları göstermesi, ses dosyalarını çalıştırması ve çizim yapması gibi işlevlere sahiptir. Yazılım ve Bilişim Eğitimleri ve Python Eğitimleri arasında yer alan Pygame ile 2D oyun programlama, oyun dünyasına giriş yapmak isteyenler için oldukça idealdir. Bu eğitim, Pygame kavramının tanımlanması ile başlar. Sonrasında, çalışma yapacağınız tuvali tanıtıp fontlar ile yazı yazma, Draw fonksiyonu ile çizim yapma, dışarıdan resim ve ses gibi dosyaları dahil etme, klavye ile fare kullanımı, nesneleri hareket ettirme ile devam eder. Örnek oyun projesini gerçekleştirmeniz ile son bulan bu eğitimler içerisinde bulunan kurs, temel seviye Python bilgisi gerektirir.

Marvelous Designer Eğitimi

Marvelous Designer eğitimi, moda ve mobilya sektöründe maliyetleri azaltmak amacıyla kullanılır. Kumaş, malzeme ve kıyafet giydirmek için tercih edilir. Görselleme programı olarak kullanılır. Mimar ve iç mimarlar, stilistler, kostüm tasarımcılarının sıklıkla başvurduğu bir uygulamadır. Bu programın kapsamı; Marvelous Designer'ın arayüzü ve araçları, kısa yolları ve ekran menüleri, çizim yapma, kalıp oluşturma, görselleme teknikleri, kumaş ve kaplama oluşturma, simülasyon yaratma gibi başlıklardan meydana gelir. Bu eğitim sonrasında, çocukluğunuzdan beri hayalini kurduğunuz oyun karakterini yaratabilir ya da evinizi dekore edebilirsiniz. Enstitü'nün yazılım eğitimlerden biri olan Marvelous Designer ile yenilikçi bir bakış açısı kazanabilir, mesleki deneyiminizi katbekat artırabilirsiniz.

Vray Render Kursu

Yazılım ve bilişim sektöründe çalışmak isteyenlerin öğrenebileceği eğitimlerden biridir. Nesnelerin gerçekçi bir şekilde görselleştirilmesini sağlar. Mimari alanda sıklıkla kullanılan Vray Render 3B sahnelerin doğru ışıklandırılması, ışık önbelleği, foton haritalama ve doğrudan hesaplama ile dolaylı aydınlatma yöntemlerini kullanır. Bu eğitimi almak için bilgisayarınızda 3DS Max, Maya, SketchUp, Rhino ve Revit gibi programlara ihtiyaç duyulur. Tekstil tasarımcıları, mimar ve mühendisler, grafik sanatçıları, televizyon sektöründe çalışanlar ile oyun tasarımcılarının katılabileceği eğitimlerden biridir. Yazılımın çalışma tekniği, arayüz özellikleri, malzeme, ışık ve kamera oluşturma, post prodüksiyon, render detayları gibi pek çok konu başlığını öğrenmenize imkan tanır.

Adobe Lightroom

Fotoğraflarınızı teknik anlamda iyileştirebileceğiniz bir düzenleme programıdır. İstanbul İşletme Enstitüsü'nün eğtimleri arasında bulabilir ve e-ticaret ya da sosyal medya hesaplarınıza etkileyici görselleri yaratabilirsiniz. Adobe Lightroom RAW formatında çekilen fotoğrafların baskıya hazır hale getirir. Programın temelini oluşturan fotoğrafların içeri alınması, editlenmesi ve dışa aktarılması, panel ve menüler, Library ekranının kullanımı, Develop modülü ile fotoğraf işleme, albüm oluşturma, Slideshow yapımı, baskı alınması gibi konu başlıklarını öğretir. Bu eğitime progamı ilk defa kullanacaklar, amatör ve profesyonel fotoğrafçılar ile sosyal medya paylaşımlarını daha iyi hale getirmek isteyenler katılır. Adobe Lightroom eğitimine katıldıktan sonra kataloglarınız etkileyici bir dönüşüm geçirir.

C# Eğitimi

Microsoft platformunda web uygulamaları tasarlamanızı sağlar. Yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz bu programlama dili, yoğunlukla masaüstü uygulamalar ile oyun geliştirmelerinde kullanılır. C# eğitimi, temel seviye algoritma bilgisine sahip olan kişilere hitap eder. Nesne tabanlı programlama yapan kişiler yetiştirmeyi amaç edinen bir eğitimdir. Konsol, ASP.NET, mobil ve Windows uygulaması geliştirme ile web servisleri yazma gibi sayısız deneyim kazandırır. Bu eğitim ile C# programlama dilinin kullanım alanlarını, komutların temel mantığını ve kullanılan editörü öğrenebilirsiniz. Konu başlıkları arasında; değişkenler, operatörler, diziler, karar yapıları ve döngüler de yer alır. Bu yazılım dili geniş bir kullanım alanına ve eğitim içeriğine sahiptir. Birçok alanda tercih edilen C#, bu dünyaya hızlı bir giriş yapmanıza destek olur. Popülerliğini yıllardır koruyarak meraklılarını her zaman dinamik tutan bir programlama dilidir.              

Temel Programlamaya Giriş

Bilişim dünyasının temelini oluşturan programcılık, dijital çağın önemli bir parçasıdır. Kodlama öğrenerek başlayabileceğiniz bu süreç sayesinde hayalini kurduğunuz programları yazabilirsiniz. Temel Programlamaya Giriş eğitimi, bilişsel düşünme ve neden-sonuç ilişkisi kurma gibi yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlar. Kodlamada öğreneceğiniz pratik düşünme becerisini yaşantınızın diğer alanlarına da yansıtabilirsiniz. Bu eğitim, kod ve kodlama kavramlarının tanımı ile önemini öğreterek başlar. Algoritma teknikleri, programlama terimleri ve akış diyagramları ile devam eder. Bilgi işlemsel düşünmenin önemi, böl ve yönet metodu, yaşadığımız bu çağda gerekli olan becerileri öğreterek son bulur. Temel Programlamaya Giriş eğitimi ile yazılım dünyasına bebek adımları atabilirsiniz. Temelinizi sağlam bir şekilde oluşturduktan sonra ilginize göre kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yazılımcılar İçin Online Eğitimlerpygameyazılım eğitimleri yazılım yazılım online eğitim
Hazal Beken
Hazal Beken
Blog Yazarı

1990 yılında Bakırköy'de doğdu. Lisede Bilgisayar bölümünü bitirdikten sonra sınava 1 ay kala bölüm değişikliği yaptı, üniversitede radyo ve tv programcılığı okudu. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'ne devam ederken iş hayatına girmeye başladı. Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali'nde koordinatör olarak yer aldı. Yazarak üretmenin heyecanını yaşıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Bootstrap Eğitimi
5
(3)

Bootstrap Eğitimi

40 Konu10 Saat
Volkan AsildeveciVolkan Asildeveci
550209
WordPress Eğitimi
5
(486)

WordPress Eğitimi

14 Konu5 Saat