Close
Mobil Menu Bars

Wordpress ile Kendi Siteni Kur

11 Eylül 2019, 1379 defa okundu.
Wordpress ile Kendi Siteni Kur
wordpress, eğitim, online eğitim, dijital içerik

Dijital içerik üretimi, tüm dünyada hızla yükselen trendler arasında. Dijital içerik üretmenin çeşitli yolları vardır. Blog yazarak, web sitesi kurarak, içerik editörlüğü yaparak siz de dijital platformlarda var olabilirsiniz. Web sitesi kurarken en çok başvurulan sitelerin başında hiç şüphesiz Wordpress gelmektedir. Peki Wordpress nedir? Wordpress kullanım alanları, Wordpress’i nasıl öğrenebilirim? gibi noktalara yazımızda sizin için değindik. 

Dijital İçerik Üretmek Neden Önemli?

Geleneksel yayıncılığın yeni medyaya evrilmesi sonucunda bu alanda yeni bir pazar doğmuştur. Teknolojiye olan ilgi ve teknolojinin hayatımızda daha fazla yer edinmesi, online içeriğe olan arz ve talebi beraberinde getirmiştir. Bunun sonucunda da çeşitli dijital içerik platformları hayatımıza girmiştir. Instagram, Twitter, Facebook gibi popüler sosyal medya sitelerinin yanında e-ticaret sitelerinde bile yer alan blog sayfaları ile karşılaşmaktayız. Blog sayfaları arasında ve web sitelerinin temelini atmada en çok tercih edilen sitelerden biri Wordpress’dir. 

Wordpress Nedir?

Wordpress, kolay, güvenilir, yüksek hız ve performans ile dilediğimiz gibi paylaşımlar yapabileceğimiz, içerik üretebileceğimiz bir web sitesidir. 

Aktif internet erişiminin bulunduğu her yerden bilgisayarınız üzerinden paylaşım yapmanız mümkün. Kullanıcı dostu arayüzü sayesinde çalışmalarınızı kolaylıkla yürütebilirsiniz. Kendinize ait kişisel bir web sayfası açabileceğiniz gibi, işiniz gereği kurumsal bir sayfa da oluşturabilirsiniz. Wordpress, temel kullanıcılar için ücretsiz olup, açık kaynak kodlu bir sistemdir.

wordpress, eğitim, online eğitim, dijital içerik

Wordpress’in Kullanım Alanları Neler?

Wordpress’in açık kaynaklı bir sistem olması dolayısıyla sitenizi dilediğiniz gibi şekillendirmeniz mümkün. Kullanım kolaylığı ve kişiselleştirilebilir esnek seçenekleri sayesinde dilediğiniz konuda web sitesi kurabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; haber siteleri, oyun ve video siteleri, e-ticaret siteleri, kurumsal firma siteleri, kişisel site, marka tanıtım amaçlı web sitesi, deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi paylaşabileceğiniz blog siteleri bunlardan başlıcaları.

Wordpress Eğitimini Nereden Alabilirim?

Wordpress Eğitimi alarak siz de kişisel markanızı yaratabilir, ya da dilediğiniz alanda dijital içerikler üretmeye başlayabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından ücretsiz verilen online eğitimler ile kariyeriniz ya da kişisel gelişiminiz için yeni bir beceri kazanabilirsiniz. Eğitim sonunda başarılı olduğunuz takdirde sertifika almaya hak kazanırsınız. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
İlgili Eğitim
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!