Close
Mobil Menu Bars

WordPress Eğitimi Nedir?

05 Kasım 2019, 2143 defa okundu.
WordPress Eğitimi Nedir?
WordPress Eğitimi Nedir?

WordPress Nedir? WordPress açık kaynak kodlu ücretsiz ister kurumsal ya da tanıtım sitesi kurabileceğiniz, blog sayfası oluşturarak bilgilerinizi aktarabileceğiniz ve yazılarınızı yazabileceğiniz bir yazılım sitesidir. Oldukça maliyetsiz bir yapısı, kolay kullanımı, dünyanın her yerinden kullanabilme olanağı ile WordPress, bütün ülkelerde kullanılan oldukça popüler bir platformdur. 

Sürekli güncelleniyor olması da içerik üreticilerinin ilgisini fazlası ile çekmektedir. İster ücretli, isterseniz de ücretsiz tema eklentileri ile yazılım bilmeden hızlı ve pratik bir şekilde açıklamalarını, yazılarınızı, günlüklerinizi, blog içerik olarak üretip WordPress platformunda yayınlama olanağınız bulunmaktadır. Wordpress Eğitimi alarak siz de kişisel markanızı yaratabilir ya da dilediğiniz alanda blog içeriklerinizi üretmeye başlayabilirsiniz.

WordPress Eğitimi ile Neler Öğreneceğiz?

  • WordPress sistemini nasıl kurulum yapabileceğinize dair detaylı bilgi alacaksınız.
  • WordPress panelinde nasıl görsel ve yazılı (resim veya video) çalışmalar eklenir bu konuda bilgi sahibi olursunuz.
  • Sitedeki kategorileri, sayfaları ve bağlantıları nasıl oluşturabileceğinizi öğrenirsiniz.
  • WordPress panelinde hangi kullanıcılara hangi yetkide olacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin bir blog sayfası oluşturdunuz ve 3 tane yazar ve 2 editör var diyelim. Hangilerinin editör, hangilerinin yazar olduğunu belirtebilirsiniz.
  • Sitede kullanabileceğiniz, güvenli eklentiler ve bu eklentileri nasıl ve neden kullanmanız gerektiğini öğreneceksiniz.
  • Sitede tema konusunda nasıl kurulacağı ve nasıl düzenleme yapılacağına dair bilgi alabileceksiniz.
  • Sitedeki SEO yapısı ve yazıların daha iyi kullanılabileceği SEO temaları hakkında bilgi alabileceksiniz.
  • WordPress sitenizin alan adı hakkında nelere dikkat etmeniz gerektiği ile ilgili bilgi alabileceksiniz.

WordPress Yapısı Güvenli Mi?

WordPress yapısı güvenlik açısından çok başarılı bir yapıdır. Sitenizde kullandığınız eklentiler güvenilir ve herkes tarafından kullanılan eklentiler olursa sitenize hiçbir şekilde virüs veya benzeri güvenlik kaynaklı sorun ile karşılaşmazsınız. Çünkü WordPress yapısı güncellemeleri sitenize kendisi gönderdiği için sitenizde güncellemeleri aktif olarak yaparsınız, kesinlikle güvenlik açığı oluşturmazsınız.

WordPress eklentileri ile birçok ihtiyacınızı ücretsiz ve kolay bir kurulum ile sağlayacağınız için kesinlikle sitenizi çok kısa bir sürede aktif hale getirebileceksiniz. Kitlenize veya okurunuza çok hızlı bir şekilde hitap edebilecek, geri dönüşler alabileceksiniz.

E-Ticaret Olanağı

WordPress’in diğer bir ayrıcalığı da kendi bünyesinde E-ticaret olanağının da bulunması. İsterseniz WordPress yapısı ile e-ticaret yapabilir ve ürettiğiniz ürünlerinizi kolaylıkla satışını sağlayabilirsiniz. E-ticaret sitenizde kategoriler ve ürünler oluşturabilir hatta kampanyalar yayınlayabilirsiniz. Gelen siparişlerinizi takip edebilir, ürünler için belli dönemlere ait fırsat kuponları oluşturabilirsiniz. Örnek; anneler günü, babalar günü, sevgililer günü, gibi özel günlere farklı indirimler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca farkındalıklar oluşturarak kitlenize özel ilgi gösterebilir ve satışlarınızı da arttırabilirsiniz.

WordPress Eğitimini Nereden Nasıl Alabilirsiniz?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından ücretsiz verilen online eğitimler ile kariyeriniz ya da kişisel gelişiminiz için yeni bir beceri kazanabilirsiniz. Enstitüden aldığınız eğitimler ile birlikte dersin pekişmesi için deneme sınavları ve ödevleri de başarılı bir şekilde hazırlamanız ve zamanında teslim etmeniz gerekmektedir. Eğitim sonunda başarılı olduğunuz takdirde sertifika almaya hak kazanırsınız. 

Ayrıca sizinle birlikte derse katılan öğrenciler ile tartışma ve sorular sorma imkanına da ulaşabilirsiniz. Canlı dersleri kaçırmanız durumunda dersin videoları sitede yayınlanır ve tekrar izleme ya da dinleme şansına sahip olabilirsiniz. Dersler ile ilgili ayrıca notları da siteden indirip arşivleyebilir, çalışabilirsiniz. Sitede motivasyonunuzu güçlendirmek için her aşamada puanlamalar bulunmakta ve puanlamalar ile kaçıncı olduğunuzu görebilirsiniz. WordPress eğitimi almak için hemen tıklayın, bilgiden mahrum kalmayın.

Yazar: Mehmet Aydın
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!