Close
Mobil Menu Bars

Uzmanlık Sertifika Programları

27 Kasım 2014, 2951 defa okundu.
Uzmanlık Sertifika Programları
Uzmanlık Sertifika Programları

İş hayatının içine girdiğimizde ya sıradan bir personel oluruz ya da iş verenin alanımızda yaşadığı sorunları çözebilecek kadar donanımlı. Rekabet içinde olduğumuz çalışma hayatımızda tabi ki problemlerin içinden çakabilen, alanıyla ilgili konularda bilgisine danışılan bir çalışan olmak her zaman avantajdır. Bu tarz insanlar işten çıkartılmak istenen en son insanlardır. Kimse problemleri çözen konuyla gerçekten bilgi sahibi insanları işten çıkartmak istemez. Böyle bir davranış kendi kuyusunu kazmak gibi olacaktır.

Sertifika Programları Nedir?

Üniversitelerde ön lisans ve lisans düzeyinde verilen eğitim meslekle alakalı genel bilgileri vermek dışında çok bir şey katmıyor artık okuyana. Sistem biraz yavaş ve hantal olduğu için güncelliğini yitirmiş ve artık piyasada kullanılan sistemlerden çok uzak şeyleri öğretmek üzerine kurulmuş. Tabi ki temeli almak adına önemli ama yeterli değil. Artık çalışma hayatı bu bilgilerle yetinmeyip daha derinlere inenleri tercih etmekte. Günümüzde bilgisayarların gelişmesi, daha kolay kullanımı olan bilgisayar programlarının çıkması ve internet sayesinde tüm dünyada ki bilgilerin elimizin altına gelmesiyle çoğu iş kolaylaşmış ve yapabilecek kişi sayısı da bu doğrultuda artmıştır. Bu nedenle de çoğu iş daha kolay halledilebilir olmuştur. Örnek vermek gerekirse eskiden tüm mimarlık projeleri günlerce uğraşılarak elle kâğıtlara çizilirdi. Şimdi ise kullanılan bilgisayar programları sayesinden sadece komut verilerek çiziliyor. Çok daha hızlı ve pratik şekilde aynı işi yapabiliyoruz.

Fakat makinaların yetemediği özel durumlar da göz ardı edilemez. Belki bu sorunların sıklığı azaldı ama çıkan sorunların boyutu büyüdü. Bu sorunları çözebilmek için de alanında kendini yetiştirmiş uzman kişilere ihtiyaç duyulmakta. Eskiden sadece master yapma seçeneği varken uzmanlık sertifika programlarımız sayesinde artık bir alternatifiniz daha var. Daha az zaman ayırarak daha pratik şekilde istediğiniz konularda uzmanlaşabilir başarı merdivenlerini daha hızlı çıkabilirsiniz.

Uzmanlık Sertifika Programları ile meslek konusunda gereken yazılım ve programların öğrenilmesi ve mesleki donanımın artırılması sağlanıyor. Örnek vermek gerekirse, bilgisayar ortamında kullanılan mimarlık programlarına hakim olamayan, kendini bu konuda geliştirmeyen bir mimarın mesleki başarı edinme ihtimali düşük olacaktır.

Uzmanlık Sertifika Programlarıyla Hayata Atılın

Çok iyi bir mimar olunsa dahi, ilgili yazılımları kullanarak proje sunmadığı takdirde kendini doğru ifade edemeyecektir. İşte bu aşamada, teorik olarak verilen üniversite eğitiminin sonrasında pratik olarak verilecek uzmanlık sertifika programlarına ihtiyaç vardır. Ücretsiz sertifika programlarını tamamlayarak, kişi tarafından ihtiyaç duyulan teknik bilgiler edinilir, eksik olunan alanlarda bilgi eksikliğinin giderilmesi sağlanır. 

Uzmanlık Sertifika Programlarının Amacı Nedir?

Gelişen imkanlar ve internet sayesinde, artık e-sertifika eğitimleri verilmekte ve mesleği olmayanlar kısa sürede meslek sahibi olmaktadır. Sertifika alma şartları, derslerde gösterilen başarıya ve kişisel beceriye göre değişebilmektedir. Uzmanlık Sertifika Programlarında diğer sertifika programlarına göre daha geniş kapsamlı dersler bulunur. Uzaktan eğitimle verilen uzmanlık dersleri ile kısa sürede teorik ve teknik bilgi sahibi olunabilmektedir.

Online eğitim aracılığı ile eğitim videolarını dilediğiniz zamanda ve dilediğiniz yerde izleyebilir, dersleri kendi ajandanıza göre ayarlayabilirsiniz. Uzmanlık Sertifika Programları arasında Proje Yönetimi, Kalite Kontrol, Gayrimenkul Danışmanlığı, Muhasebe Eğitimi, Satış Danışmanlığı, Hasta Bakımı, Yaşlı Bakımı, Proje Yönetimi, Çocuk Gelişimi gibi kamu tarafından en çok ihtiyaç duyulan uzmanlık alanları mevcuttur. Kendinize en uygun uzmanlık alanını seçerek uzmanlık sertifika programına hemen başlayabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

İlker Sirhan
16 Aralık 2019
5.0

Uzmanlık sertifika programları sayesinde insanlara büyük kolaylık sağlıyorsunuz. Ücretli olan eğitimlerin fiyatı bile piyasaya göre uygun