Close
Mobil Menu Bars

Uzaktan Eğitime Nasıl Kayıt Olunur?

06 Ocak 2019, 1361 defa okundu.
Uzaktan Eğitime Nasıl Kayıt Olunur?
Uzaktan Eğitime Nasıl Kayıt Olunur?

Teknolojinin ve bilişim ağlarının gösterdiği gelişim hayatın her alanını etkisi altına almıştır. Bu devasa gelişimden eğitim de payını almıştır. Bu süreci yakından takip eden İstanbul işletme Enstitüsü çağın eğitim trendlerini yediden yetmişe herkese ulaştırma amacı ile kurulmuş bir eğitim kurumudur.

Dünya çapında durmaksızın değişimler yaşanırken bilgi ve teknoloji sınır tanımaz bir hale geldi. Son yıllarda ülkemizde büyük bir rağbet gören uzaktan eğitim sistemi gelişmiş ülkelerin uzun yıllardır kullandığı bir eğitim metodudur. Dünyanın hızına yetişmeye çalışan her alan yeni iş olanakları, yeni uzmanlıklar, yeni bilimsel yöntemler, yeni eğitim konu ve mecralarını da beraberinde getirmektedir. Global dünyanın her zaman gelişen halkasının içinde kalabilmek için teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanmanız gerekir. Uzaktan eğitim ile gelişiminize engel olan tüm sorunlara çözüm bulabilirsiniz.

uzak eğitim, online eğitim, sertifika eğitimi

Uzaktan Eğitime Nasıl Kayıt Olunur?

İstanbul İşletme Enstitüsü hemen her alanda işinize yarayacak onlarca uzaktan eğitim programını bünyesinde bulundurur. Eğitim programları web sitesi üzerinden işlenmektedir. Kayıt, ders, ödev, sınav ve sonuçlar tamamen internet üzerinden gerçekleşmektedir. Peki, uzaktan eğitime nasıl kayıt olunur? Bir uzaktan eğitim programına kayıt olmak için öncelikle sisteme kaydınızın olması gerekir. Geçerli bir mail adresi ile sisteme kayıt yaptıktan sonra giriş yapabilirsiniz. Daha sonra uzaktan eğitim programlarından size uygun olanı seçmek için sitemizi inceleyip eğitim detaylarını öğrenirsiniz. İhtiyacınız olan eğitim programının başlayacağı tarih ve saat dikkate alınarak ücretsiz kaydınızı oluşturursunuz. Kaydınız sistemimizde oluşuktan kısa bir süre sonra eğitim organizatörlerimiz tarafından mail ve sms yolu ile bilgilendirme mesajı alırsınız. Uzaktan eğitim (UZEM) şifreniz ile online olarak derslere katılabilirsiniz. Katılamadığınız derslerin tekrarını mevcut UZEM şifreniz ile sisteme giriş yaparak yapabilirsiniz.

Uzaktan Eğitimin Önemi Nedir?

uzaktan eğitim, uzem, online eğitim, sertika, sertifika eğitimi

İyi bir iş sahibi olmak için aldığınız eğitimler kadar, eğitimlerinizin kalitesi de büyük önem taşımaktadır. İş hayatında yüksek başarılar aldığınız eğitimden sağladığınız verim ile ilişkilidir. Uzaktan eğitim veren kurumun başarısı eğitmenlerinin uzmanlıkları, içeriğin yeterli ve gereksiz bilgiden uzak olması ile doğrudan ilişkilidir. Doğru bilgi ile içerikte teori ve pratik dengesinin oturtulmuş olması büyük önem taşımaktadır. Kursiyerlerin etkin olarak derse katılımının sağlanması için etkileşimli ve kaliteli eğitim araçları ile desteklenmelidir. Böylece katılımcıların daha fazla fayda sağlanmış bir eğitim süreci ile profesyonel iş hayatında etkin rol almaları sağlanmış olur.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Anadolu Üniversitesi Adalet bölümünden mezundur. Kamu kurumunda görev almakta ve edinmiş olduğu deneyimleri yazılarında okuyuculara aktarmaktadır.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Melike Altın
16 Aralık 2019
5.0

Uzaktan eğitimler harika bir imkan