Close
Mobil Menu Bars

Uzaktan Eğitim Satış ve Pazarlama Programları

07 Ocak 2015, 1605 defa okundu.
Uzaktan Eğitim Satış ve Pazarlama Programları
Uzaktan Eğitim Satış ve Pazarlama Programları

Uzaktan eğitim sertifikalı programlar, mesleki başarı için etkinliği ve önemi tartışılmaz bir konumdadır. Bir çok alanda eğitim alarak sertifika sahibi olmak insanlara çok şey katacaktır.

Satış ve pazarlama sertifika programları, sıklıkla tercih edilen programlardandır. Bu bölümde, yüz yüze satıştan, internetten satış ve pazarlamaya kadar bir çok konuda eğitim alabilirsiniz. Eğitim programı ile satış ve pazarlama biriminde yönetici olarak, çalışmanın da önünü açacaksınız. Bu bölümü bitirip sertifikanızı aldığınızda dilediğiniz sektörde satış ve pazarlama biriminde sertifikanızı başvuru formunuza ekleyerek, kolaylıkla iş sahibi olabilirsiniz. Sertifika eğitiminde edineceğiniz bilgiler ile mesleğinizde hızla yükselecek ve arzu ettiğiniz yöneticilik pozisyonuna yükselebileceksiniz.

Uzaktan eğitim yalnızca eğitim alanında değil, eğitim aldığınız yerde bulunan diğer katılımcılarla da etkileşim sağlamanıza da olanak sağlayacaktır. Bir satış ve pazarlama uzmanı için insan ilişkileri ve geniş bir network ağı olması önemli özelliklerdendir. Örgün eğitimlerde katılımcı sayıları kontenjanla belli olduğu için katılımcı sayısı her zaman sınırlıdır. Bu sebeple iletişim kurabileceğiniz kişi sayısı da aşağı -yukarı bellidir. Ancak uzaktan eğitimde dünyanın birçok yerinden insanla etkili bir iletişim kurarak hem network hem de iletişim ihtiyacınızı gidermiş olacaksınız.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise uzaktan eğitimin günümüz ticari ilkelerine uygun olarak yapılmasıdır. Günümüzde ticari ilkelerinde satış ve pazarlama artık internet üzerinden yapılıyor. Son 20 yılın gelişen en büyük sektörü şüphesiz e-ticaret sektörüdür. İyi bir satış-pazarlama uzmanı e-ticaret konusunda iyi olması su götürmez bir gerçek.!

Bu kadar teknolojiyle iç içe olması gereken ve internet pazarlaması içerisinde olması gereken bir sektör eğitimini de internet üzerinden alması gerekmez mi ?

Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

Bir çok sertifika eğitim programında olduğu gibi satış ve pazarlama eğitimini de uzaktan eğitim sertifika programları bölümünde bulabilir ve bu önemli eğitimi uzaktan eğitim olarak alabilirsiniz. Böylece uzaktan eğitimin tüm avantajlarından faydalanarak Satış ve Pazarlama sertifikası sahibi olabilirsiniz.

İyi bir üniversiteden mezun olmak sizi iyi bir satış - pazarlama uzmanı yapmaz. İşletme fakültesi mezunu olmak iyi satışçı olduğunuz anlamına gelmeyecektir. Başvurduğunuz kuruluşlar yabancı dil ve diplomadan sonra sizden iki şey daha isterler. Deneyim ve eğitimler! Deneyiminiz olmasa bile onlara bu alandaki eğitimlere katıldığınızı ispatlayın!

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!