Close
Mobil Menu Bars

Uzaktan Eğitim Kursları

22 Kasım 2014, 8391 defa okundu.
Uzaktan Eğitim Kursları
Uzaktan Eğitim Kursları

Herkesin hayalinde olan bir kariyer hedefi vardır. Ancak bazı etkenlerden dolayı bu hayallerini gerçekleştiremeyen birçok kişi vardır. Günümüzde teknolojinin geliştiği son dönemlerde bazı atılımlar yapılmıştır. Bu atılımların birçoğu herkesin eğitim alabilmesi üzerine olduğu için ücretsiz sertifika programları düzenlenmeye başlamıştır. Eğitim sonunda verilen sertifika sayesinde yeni bir iş sahibi olan kişilerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Uzaktan eğitim kursları ne demektir?

Uzaktan eğitim denilen online eğitimler son dönemlerde popüler olmuştur. Hayalindeki kariyer ulaşmak isteyenler ve ilgi duydukları alanda kendilerini yetiştirmek isteyenler için ideal olan bu sistem ile sizlerde hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Örgün eğitimden tamamen farklı olan online ücretsiz sertifika programları yalnızca internet üzerinden verilmektedir.

Birçok kişinin ilgi gösterdiği bu programda öğrenirken sosyalleşebiliyorsunuz. İnteraktif ücretsiz uzaktan eğitim programı düzenleyen İstanbul İşletme Enstitüsü bu sektörün gelişmesini sağlayan en önemli eğitim kurumlarından biridir. 2012 yılında başladığı serüveni başarılı ile sürdüren kurumun başarılı çalışmaları devam etmektedir. Katılımcılara online sertifika programları ücretsiz olarak verilmektedir. Bu sayede eğitimin önündeki masraf engeli başarılı bir şekilde aşılmıştır. Özenle hazırlanan ücretsiz sertifika eğitimleri katılımcılara en pratik ve kolay bir şekilde ulaştırılmaya çalışılmıştır. Global çerçevede köklü bir yer edinen İstanbul İşletme Enstitüsü güvenilirliğini bütün katılımcılarına göstermiştir. Sizlerde online eğitim sertifika programlarına katılmak istemez misiniz? O halde bu fırsatları kaçırmayın.

Ücretsiz Sertifika Programları Sonrasında Alınan Sertifika Nerelerde Kullanılabilir?

Artık günümüzde ücretsiz eğitimler ön plandadır. Herhangi bir masraf yapmadan yalnızca internet aracılığı ile alınan eğitimler sonrasında başarı sertifikası verilmektedir. Çoğu kişi online ücretsiz sertifika programları ile alınan sertifikanın nerelerde kullanılacağı konusunda bilgi sahibi değildir. Sertifikalar yalnızda evlerde bir köşede durması için verilmiyor. Ücretsiz uzaktan eğitim sonrasında verilen sertifikalar hem resmi hem de özel kurumlarda geçerli olmaktadır. Bir anlamda üniversitelerden alınan diplomalara benzeyen sertifikalar, o alanda yetkinlik kazandığınızı göstermektedir. Bu da online eğitim sertifika programlarının ne kadar avantajlı olduğunun bir göstergesidir. Dilediğiniz alanda eğitimlere katılabilirsiniz.

Eğitim sitelerinde online sertifika programları ücretsiz olarak verildiği için yoğun talep görmektedir. Örgün eğitimler dersliklerde verildiği ve katılım zorunlu olduğu için eğitim alamayan kişiler online eğitimler ile katılım zorunluluğu olmadan sertifikalarına ulaşabilmektedir. Bu bağlamda ücretsiz sertifika eğitimlerini kaçırdığınız zamanlar olabilir. Bunun için üzülmenize gerek yok. Çünkü verilen ücretsiz eğitimler sisteme kaydedilmektedir. Bu sayede kaçırdığınız her eğitimi istediğiniz zaman istediğiniz kadar izleyebilirsiniz

Dersleri tekrar etmek istediğinizde de bu sayede konuları daha iyi öğrenebilir ve online eğitim sertifika programında başarılı olursunuz. Bu sayede hayallerinizi süsleyen meslek için bir adım daha atmış olursunuz

Online ücretsiz sertifika programları ile alınan sertifikalar birçok fayda sağlar. Mevcut bir işiniz varsa ve bu alanda yükselmek istiyorsanız, bu eğitimlere katılabilirsiniz. Alacağınız eğitim ve sertifika ile işyerinizde istediğiniz seviyelere kolay bir şekilde yükselmeniz mümkün. Yeni bir iş kurmak isteyenler de ücretsiz uzaktan eğitim ile işini kurmadan önce bütün ayrıntıları ve işin gerektirdiklerini öğrenmiş olur. Bu da yeni işinde başarı elde etmesini sağlar.

Bütün nedenlerin dışında ücretsiz eğitimler için iş kurma ya da işinizde yükselme gibi amaçlar taşımanıza gerek yok. Yalnızca ilgi duyduğunuz bir alanda bilgilerinizi artırmak için de bu programlara katılabilirsiniz. online sertifika programları ücretsiz verildiği için kendinizi herhangi bir ücret ödemeden geliştirme şansı elde edersiniz. Peki, hangi alanlarda eğitim ve sertifika verilmektedir.

Nereden Sertifika Alabilirim?

İstanbul İşletme Enstitüsü birçok farklı alanda online eğitimler düzenlemektedir. Bu eğitimlerden hangisini istiyorsanız o eğitime internet üzerinden kayıt yaptırmalısınız. Kayıt işlemleri son derece basittir. Eğitim programlarının gününü ve saatini yine online olarak öğrenebiliyorsunuz. Eğitimler için ücretsiz materyaller ve testler sisteme yükleniyor. Bu sayede sürekli tekrarlar yaparak konuları pekiştirebilirsiniz.

Verilen eğitimler sonrasında konu ile ilgili bir sınav düzenlenir. Bu sınavdan başarılı bir not alırsanız sertifika almaya hak kazanıyorsunuz. Sertifika üzerinde alınan not bilgisi yoktur. Soğuk damgalı olan sertifika her alanda kullanılabilmektedir.

Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

Hemen her alanda sertifika programı düzenlenir ve online olarak eğitimler verilir. Peki, bu alanlar hangileridir? İstanbul İşletme Enstitüsü kapsamında düzenlenen ücretsiz eğitim programlarının verildiği kategoriler şu şekildedir:

Kişisel Gelişim: Blog Yazarlığı Eğitimi, CV Hazırlama ve İŞ Görüşmesine Hazırlık Eğitimi, Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi, İş Hayatında Yazışma Teknikleri Eğitimi, İş Yerinde Görgü ve Etik Kurallar Eğitimi, Mülakat Teknikleri Eğitimi, Özgeçmiş Hazırlama Eğitimi, Stres İle Başa Çıkma Eğitimi.

İşletme: Yönetim ve Organizasyon Eğitimi, Üretim Yönetimi Eğitimi, Toplam Kalite Yönetimi Eğitimi, Tüketici Davranışları Eğitimi, Üretim Yönetimi Eğitimi, Tıbbı Sekreterlik Eğitimi.
Finans-Muhasebe: Genel Muhasebe Eğitimi, Finansal Yönetim, Finans ve Muhasebe Eğitimi.
İnsan Kaynakları: Bordro Uygulamaları, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş Analizi, İş Hukuku.

Birçok farklı dalda uzaktan eğitim kursları uygulamaktayız. Günümüzde herhangi bir konuda ilerlemek için kursa gitmek çok fazla zaman isteyen ve çok masraflı bir faaliyet haline geldi. Özellikle büyük şehirlerdeki ulaşım sorunu da tüm bunlara eklenince günümüz insanı için iyice içinden çıkılmaz bir hal aldı. İşten veya okuldan çıkıp kursa gitmek veya kendimize ayıracağımız tek zaman dilimi olan hafta sorunlarını kurslarda harcamak motivasyonumuzu zamanla düşürecek ve başarılı olmamız önündeki en büyük engel olacaktır.

Ayrıca yol parası, kursta geçirilen zamanda yapılan harcamalar vs. gibi durumlar kursa verilen miktara eklenince bize daha pahalıya mal olmaktadır. Uzaktan eğitim kurslarıyla sizin masraflarınızı azalttığımız gibi bizimde giderlerimiz azaldığı için bunu fiyatlarımıza yansıttık.

Ayrıca uzaktan eğitim kurslarının en önemli avantajı kendinizi ne zaman uygun hissediyorsanız eğitimi o zaman başlatabilirsiniz. Siz eğitime uymazsınız. Eğitim size uyar. Günlük plan ve programınızı yaparak bu programa ne kadar vakit harcayabileceğinizi belirleyerek kendinize uygun sistemi oluşturup, eğitimi tamamlayabilirsiniz. Anlamadığınız yerleri defalarca tekrar edebilir takıldığınız yerlerin üzerinden geçebilirsiniz. Bu şekilde tüm eğitimi istediğiniz sürede bitirebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezundur. Başarılı bir üniversite süreci geçirmiştir, birçok projede yer almıştır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!