Published on: 07 Aralık 2014 Konuk Yazar 0 Yorum

Uzaktan eğitim, eğitim almak isteyenin, eğitimi veren ile fiziki olarak yan yana gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirilen bir eğitim sistemidir. 19'uncu yüz yıllarda uygulanmaya başlanan bu sistemde ilk olarak mektup, televizyon gibi yöntemler kullanılmıştır. Bilgisayar teknolojisinin genişlemesi, yaygınlaşması ve internetin hayatımıza girmesiyle bu iki sistem bilgisayar ve internetin birlikte kullanımıyla online eğitim sistemi, uzaktan eğitimin en yaygın ve kullanılan yöntemi olmuştur.

Uzaktan eğitim günümüzde yaygın olarak online olarak web siteleri üzerinden verilmektedir. Bu sistem eğitimi, eğitim almak isteyenin gerçek anlamda ayağına getirmektedir.  Eğitim almak isteyen evinde iş yerinde bilgisayarını kullanarak eğitimini tamamlar.

Böylece adı 'uzaktan' olan ancak, eğitim alanın odası, çalışma masası, hatta laptop ile dizlerinin üzeri kadar yakından alınan bu eğitim, sertifika eğitiminde de kullanılmaktadır. İş hayatında işe kabul edilmeden başlayarak, çalışma sürecinde daha verimli, daha profesyonel hizmet ile yükselmenin, vazgeçilmez olmanın önü sertifika eğitim programları ile açılır.

  • online eğitim sistemi ,
  • online eğitimler ,
  • sertifikalı eğitim programları ,
  • uzaktan eğitim ,
  • uzaktan eğitimler
Blog Yazarı