Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

05 Haziran 2018, 6101 defa okundu.
Ücretsiz Uzaktan Eğitim Sertifika Programları
Ücretsiz Uzaktan Eğitim Sertifika Programları

Bu programların en büyük avantajlarından biri ücretsiz olmasıdır. Günümüzde maddi olanakları el vermeyen birçok kişi okumaktan mahrum kalmaktadır. Okula gidemeyen ancak kendini geliştirmek isteyen birçok kişiye fırsat sunan uzaktan eğitim sertifika programları sayesinde artık herkes meslek sahibi olabilecek. Bu eğitimin en büyük avantajı budur. Uzaktan eğitim programı kapsamında sunulan eğitimler öğretim görevlileri ve eğitim alınan bölümde profesyonelleşmiş kişiler tarafından verilmektedir. Bu sayede bu kişilerin deneyimlerinden yararlanarak bu alandaki gelişme ve trendleri öğrenebiliyorsunuz. Verilen eğitimler teoriden çok pratik eğitimler olmaktadır. Bu da sertifikalı online eğitim sürecinde kendinizi o konuda daha iyi geliştirmenizi sağlıyor. Bu eğitimler sayesinde iş yaşamında karşınıza çıkabilecek sorunları önceden tanıyabiliyorsunuz. Ayrıca problemleri en iyi şekilde analiz ederek alternatif çözüm yolları arasından en iyi çözüm yolunu bulabilmeyi öğreniyorsunuz.

Seçmiş olduğunuz alanda aldığınız ücretsiz eğitim sayesinde hızlı bir eğitim almanın avantajını kullanarak yeni bir iş bulma, mevcut işinizde yükselme ve kariyer basamaklarını hızlı çıkma fırsatı yakalayabiliyorsunuz. Son günlerin popüler işlemlerinden biri olan sertifika programlarına katılabilmek için şehir değiştirmenize gerek kalmıyor. Eğitim için şehir değiştirenlerin aksine bulunduğunuz şehirde ve hatta evinizde eğitim alma şansı elde ediyorsunuz.

Uzaktan Eğitimin Avantajları Neler?

Örgün eğitim sistemi genelde mesai saatlerinde yapılır ve fiziki olarak okula ya da binaya giderek derste bulunmanız gerekir. Bunun aksine uzaktan eğitim programı sürecinde herhangi bir yere gitmenize gerek yoktur. Evinizden, iş yerinizden veya istediğiniz her yerden eğitime katılabilirsiniz. Eğitimler bilgisayar üzerinden verildiği gibi sertifikalı uzaktan eğitim programına kayıt işlemlerinizi de bilgisayar üzerinden yapabiliyorsunuz. Ayrıca düzenlenecek olan sınavlara girmek için de bir yere gitmenize gerek yok. Bilgisayara yüklenen sınava dâhil olarak başarı sağlamanız halinde sertifikanıza yine internet üzerinden ulaşabiliyorsunuz.

Online Eğitim

Ücretsiz Eğitimlere Nasıl Başlarım?

İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan ücretsiz kurslar konusunda her aşama internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu eğitimlere katılmak için önce siteyi inceleyerek, eğitimler hakkında detaylı bilgiye sahip olabilir ve hangi eğitimi alacağınıza karar verebilirsiniz. Sonrasında sisteme kayıt olmak, bu eğitimlere katılmak için yeterli bir işlemdir. Sonrasında iki haftada bir başlatılan ücretsiz kurslar arasında istediğiniz herhangi birine katılabilirsiniz.

Ancak bir eğitim devam ederken aynı anda ikinci bir eğitime katılmak mümkün değildir. İkinci eğitim için almakta olduğunuz eğitimin bitmesini beklemeniz gerekecektir. Eğitimin sonunda yapılacak olan bir sınav ile bu eğitimi yeterli seviyede alıp almadığınız ölçülecek ve sonrasında da sertifika veya sertifika kodu almaya hak kazanacaksınız. Günümüzdeki eğitim siteleri içerisinde en geniş kapsamlı ve yararlı eğitimleri sizlerle buluşturan İstanbul İşletme Enstitüsünün sertifika programları sıklıkla yenilenerek, geliştirilmektedir. Bu eğitimler günümüzün ihtiyaçlarına cevap veren, çağımızın çalışma hayatında sizleri bir adım öne çıkaracak nitelikteki eğitimlerdir.

Dilerseniz sisteme e posta yoluyla abone olarak tüm yeni eğitimlerden anında haberdar olabilir, katılmak istediğiniz tüm eğitimleri kaçırmadan alabilirsiniz. Online eğitimlerin pazartesi ve cuma günleri arası haftanın beş günü ücretsiz, cumartesi ve pazar günleri ücretli olarak verilmesinin sebebi, bu türde verilen bir eğitimin maliyet giderlerinin yüksek olmamasıdır. İstanbul İşletme Enstitüsünde sunulan eğitimler, gönüllülük esasına dayanmaktadır. Bu siteme benzer uzaktan eğitim siteleri günümüzde dünyanın en büyük üniversitelerinden Harvard ve Berkeley gibi kurumların bünyesinde de mevcuttur.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji bölümünden sonra Ege Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji bölümünden de mezun olmuştur. Sonrasında Marmara Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji bölümünü bitirmiştir. 

Devamı
Yorumlar(3)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Tahsin Albayrak
Tahsin Albayrak
23 Aralık 2018
5.0

Bir çok alanda sertifika programı bulunmakla birlikte eğitimin online olması, zaman ve mekan kısıtlaması olmaması çok güzel... Kendini geliştirmek isteyen herkese tavsiye ederim. Ayrıca buradan iki sertifika programının eğitimini tamamladım. Bu eğitimi bizlere sunan İstanbul İşletme Enstitüsü yönetimine teşekkürler...

Nuran Şahsuvar
15 Ekim 2018
5.0

Katıldığım en iyi sertifika programı sitesi. Ücretsiz online eğitim programlarınız gerçekten harika. Tebrikler bu özverili yaptığınız işler için.

Hayriye Türkçü
15 Eylül 2018
5.0

Harika bir iş yapıyorsunuz. Şimdiye dek eğitim aldığım en iyi kurum burası. Süper işler yapıyorsunuz. Destek ekibinizde harika. Ellerinize sağlık.