Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz Sertifikalı Eğitimler

04 Eylül 2017, 3715 defa okundu.
Ücretsiz Sertifikalı Eğitimler
Ücretsiz Sertifikalı Eğitimler

Ücretsiz sertifikalı eğitimler ne işe yarar? Ücretsiz sertifikalı eğitimler, (insan ilişkileri, kişisel gelişim, teknolojik yeterlilik v.b) pek çok alana yönelik kendimizi geliştirip, konu hakkında gerekli bilgiyi edinmemizi sağlar. Çok uzun süreli ücretsiz eğitimler olmaz genelde kısa sürelidir. İş yaşamında önemli olduğu gibi kişisel gelişim içinde oldukça önemlidir.

Sertifikalı eğitimlere neden katılmalısınız?

Online Eğitim sisteminin, sınav sisteminin, işe alım süreçlerinin ve iş yerlerine gelen yasal zorunlulukların sürekli arttığı ülkemizde bu hızlı değişime ayak uydurmak zorunda kalıyoruz. Çağımızın da gerektirdiği bu ‘hız’ bilmeye olan ihtiyacımızı arttırıyor. Bu sebeple bilgi konusunda faydacılık gözetip bilgiye en hızlı ve doğru şekilde nasıl ulaşırız diye çaba harcıyoruz. Bilgilerimizi güncel tutup zamanın gerisinde kalmamak herkes kadar çok bilmek istiyoruz.

İnternetin bu kadar yaygın olduğu çağımızda cahillik kavramı bile değişmiştir; bir şeyi bilmemekten ziyade bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilmemek cahilliktir.

Bilgiye ulaşmak bu kadar kolayken neden bir ücretsiz sertifikalı eğitime ihtiyaç duyuyoruz? İnternetin bu kadar yaygın olduğu günümüzde, cebimize sığdırdığımız akıllı telefonlardan bilgiye ulaşmak varken neden bir eğitim programı?  Dediğim gibi her şeyin böyle kolay ve hızlı olduğu günümüzde yanlış bilgiye ulaşmak doğru bilgiye ulaşmaktan çok daha basit. Kaynağı belli olmayan bilgiler, yanlış haberlerle dolu internette doğru güvenilir bilgiye ulaşmamız oldukça zor. Bunun yanı sıra araştırma yaparak kitaplardan veya internetten doğru bilgiye ulaştık diyelim, bunu yaptığımız için kimse bize yazılı bir belge vermeyecektir. Resmî kurumlarda sözden çok yazılı belge bizi kanıtlar niteliktedir. Ücretsiz eğitimleri gerekliliğini birkaç başlık altında toplayabiliriz.

Para mı? Zaman mı?

Bir taraftan bir sürü para yatırıp, paranın hakkını verebilmek için eğitim süresini uzattıkça uzatan zamanımızdan çalan (ilk ders ve son dersin arası artık o kadar açılıyor ki konudan kopuyoruz). Bütün eğitmenlerin aynı olduğu yeniliklere açık olmayan kalıplaşmış düşüncelerle tüccar gibi çalışan istediğimizde kimseye ulaşamadığımız ulaştığımızda ters cevaplar aldığımız bir de üstüne para verdiğimiz kurumlar var.

Diğer taraftan ücretsiz hizmet veren, bize zaman kazandıran eğitmenlerin bilgilerini ve tecrübelerini açıkça hissedebildiğimiz eğitim programlarını düşünün. Durum böyle iken halen eğitim programlarına yüksek düzeyde para yatıran insanları gerçekten anlayamıyorum! Mesleğimiz ne olursa olsun iş bulmanın zor olduğu günümüzde özgeçmişimiz ne kadar doluysa o kadar ön plana çıkarız. Kişisel gelişim sertifikalarıyla iletişimimizi güçlendirir, özgüven kazanırız. Stres yönetimini öğrenip mülakatlarda ifadelerimizle ön plana çıkarız. Bunlara mesleki eğitimlerimizide eklendiğinde yeme de yanında yat. Zamanımız da paramızda bize kalır.

Her Şeyi Belgele

Düşünsenize okuldan yeni mezun oldunuz ya da özgeçmişiniz bomboş veya çevrenizde ki herkes bilgisayar kullanmayı biliyor ama siz hala yapamıyorsunuz. Tüm bu eksikleri kapatmak için çok zamanınız yok online eğitim programları sizin için harika bir fırsat. Örneğin işletme mezunu olduğumuzu ve bu alanda iş bulamadığımızı düşünelim, sağlık sektörüne bir ilgimiz var fakat tam olarak neyi bilmemiz gerektiğini hangi bilgilere ihtiyacımız olduğunu bilmiyoruz. Eğitim programları kısa ve öz olarak bizim için gerekli olan bilgiyi sağlar. Eğitim programları sayesinde mülakatta sorulabilecek olan tıbbi sekreterlik ile ilgili bir terim ya da karşılaştığınız problemleri nasıl çözerdiniz gibi sorulara doğru ve net cevaplar verebiliriz. Başvuran diğer adaylar sağlık bilimleri mezunu bile olsa, onların önüne geçirebiliriz. Böyle bir sertifikaya sahipsek işe alınma olasılığımız artar.    

Onaylı Belge

Çağımızın en büyük gerekliliklerinden biri de her şeyi belgelemek değil mi sizce de? Anı yakalamak, gittiğimiz her yerin fotoğrafını çekmek, her şeyi arşivde saklamak, unuttuğumuz her anıya tekrar tekrar ulaşmak istiyoruz. Kısacası arşivimizi güncel tutuyoruz. Ve sürekli başkaları tarafından onaylanmaya ihtiyaç duyuyoruz. Sözden çok yazıya güveniyor ve yazının nereden geldiğini de önemsiyoruz.

Eğitim programlarının harika bir yönü de işte bu! Aldığımız eğitim MEB onaylı ise KPSS atamalarında bile gerekli görülebiliyor. Sertifikamız Üniversite onaylı ise insan kaynakları başvurular arasında bizi diğer adaylardan bir adım önde görüyor. İnanabiliyor musunuz? Hiç para harcamadan sadece birkaç gün harcayarak tüm bu fırsatlara sahip olabiliyoruz. Ayrıca kendimizi ispat etmek için aldığımız bu sertifikalar her yerde geçerli..

Herkes için sertifika!

Eğitim programlarının en sevdiğim yönlerinden biride işte bu kim olduğumuz, mesleğimiz, yaşımız ve eğitim seviyemize göre bizi ayırmaz. Farklı yerlerden gelmiş birçok insanın bir arada bulunabildiği, bilgi alışverişi yapabildiği, herkesten bir şeyler öğrenebildiği bir ortamdır. Aynı amaç doğrultusunda bir arada bulunan insanlardan oluşur. İsteyen herkes istediği sertifika programına başvuru yapabilir. Ücretsiz Sertifika programları herkese hitap edecek şekilde ücretli ve ücretsiz olabilmektedir. Ayrıca eğitim programları birebir olabildiği gibi, online eğitimle de desteklenerek aynı anda birçok kişiye ulaşır. Kendi evimizden rahatça online eğitimlere katılıp online sınavlarla sertifika sahibi olabiliriz. İş yerlerinde seçilen özel kişi olabilmek için kişisel yaşantınızda kendinizi kanıtlamak için bu güzel fırsatı değerlendirmek size kalmış. Ben herkesin bu online eğitimlerden faydalanmasını istiyorum. Artık kimsenin zamanı ve parası boşa gitmesin.

Sürekli değişen ve gelişen bir dünyada yaşıyoruz. Eski endüstriyel dönemlerin çok daha ötesinde bir toplum haline gelmemizin doğurmuş olduğu rekabet, eğitimli ve vasıflı insanların kariyerlerinde başarı sağlamalarını ve öne çıkmalarını sağlıyor. Kendisini yeniliklere adapte etmek için çalışmayan ve teknolojiden uzak yaşayan kişiler ise, hayallerini gerçekleştirme noktasında sıkıntı yaşıyorlar. Bugün firmaların özgeçmişlerinizde görmek istediği yönetime, iletişime, teknolojiye dair eğitim sertifikaları veya çalışmalarıdır. Bunların sağlanmasında kişi belli maddi sıkıntılar çekebilir ancak, İstanbul Enstitüsü tarafından verilen uzaktan eğitimlerle, herkesin eşit eğitim imkanlarından daha nitelikli faydalanması adına, ücretsiz eğitimler veriliyor.

Akademisyenler tarafından verilen kaliteli eğitimler

Modern dünyanın getirmiş olduğu değişim ve dönüşümlere insanların adapte olması, firmaların da adapte olmasını sağlayıcı bir kazançtır. Bugün firmalar çalışanlarında ve işe almak istedikleri kişilerde modern dünyanın kavram ve bilgi havuzunu görmek istemektedir. Bunun sebebi iş hayatına daha hızlı adapte olabilme, firma için yenilikçi çözümler üretebilme, firma içi eğitimlerden daha hızlı ve verimli sonuçlar alabilme gibi değişik sebepler gelmektedir. Kişilerin çalışma hayatında kalite standartlarını arttıracak nitelikte eğitimler, İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Eğitimlerin süresi 1 haftadır. İşletme ve kişisel gelişim üzerine eğitimler mevcuttur.
Online eğitim modeliyle beraber verilen ücretsiz eğitimler sonunda başarılı olanlara sertifikaları takdim edilecektir. Online olarak yapılacak eğitimler İnsan kaynakları yönetiminden, stratejik yönetime, 360 derece performans ölçümlemeden, finans yönetimine kadar 50'nin üzerinde eğitim, teori ve pratik düzeyde verilerek, kişilerin uzmanlaşması sağlanmaktadır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(3)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Misbah Yıldız
25 Mayıs 2018
5.0

Merhaba, kurumumuzda bu eğitimleri almak istesek kiminle görüşmemiz gerekiyor?

Destek Ekibi

Kurumsal eğitim sorumlusu Selda hanımla iletişime geçebilirsiniz. 0850 840 62 16 Dahili: 111

Necmi Cüheylan
25 Mayıs 2018
5.0

Canlı eğitim mi yoksa video mu? Eğitim sonunda sertifika veriyor musunuz?

Orkun Kuş
25 Mayıs 2018
5.0

Güzel bir hizmet.