AnasayfaBlogÜcretsiz Sertifikalar İle Özgeçmişinizi Taçlandırın
Sertifika

Ücretsiz Sertifikalar İle Özgeçmişinizi Taçlandırın

29 Mayıs 2019
Ücretsiz Sertifikalar İle Özgeçmişinizi Taçlandırın

Mesleğiniz için en büyük adım kariyer desteği veren eğitimlerdir. Çalışmak ve diğer yandan internet üzerinden eğitim alarak ücretsiz sertifika sahibi olmak günümüzün avantajı. İstanbul İşletme Enstitüsü bu konuya çok güzel fırsatlar sunarak yaklaşıyor.

Ücretsiz sertifika programları için özenle hazırlanan eğitimleri katılımcılara en kolay şekilde ulaştırmayı başarıyor.

Bu programı kendine hedef alan ve ücretsiz sertifika veren kurumlar arasında önemli yere sahip olan İstanbul İşletme Enstitüsü güvenirliği en kısa zamanda elde etmiş bir kurumdur. 

İş görüşmelerinde avantaj sağlayan ve ücretsiz online eğitimler ile kazanılan ücretsiz sertifikalar, adaylara maddi açıdan yardımcı olurken diğer yandan da kendilerini geliştirmelerine katkı sağlıyor.

Sertifikalar özgeçmişinize nasıl değer katabilir?

Özgeçmişinizi geliştirmek ve rekabette öne çıkmak istiyorsanız, bunu yapmanın bir yolu da sertifikalara yer vermektir. Her zaman gerekli olmasa da, sertifikalar belirli bir iş veya alan için gerekli beceri ve bilgiye sahip olduğunuzu gösterebilir. Ayrıca öğrenmeye ve mesleki gelişime olan bağlılığınızı da gösterebilirler.

Özgeçmişinize ilgili sertifikaları eklemek, işe alım yöneticilerinin dikkatini çekmenize ve mülakat şansınızı artırmanıza yardımcı olabilir. İşte bu fırsattan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair bazı ipuçları:

1. Doğru sertifika programlarını seçin.

Birçok farklı türde sertifika programı mevcuttur, bu nedenle başvurduğunuz işlerle en alakalı olanları seçmek önemlidir. Emin değilseniz, en çok hangi tür sertifikaların gerekli olduğunu veya tercih edildiğini görmek için istediğiniz alandaki iş ilanlarına bir göz atın.

2. Başarılarınızı vurgulayın.

Özgeçmişinizde sertifikaları listelerken, programın adı, sertifikayı aldığınız kurum ve mezuniyet tarihiniz gibi önemli ayrıntıları eklediğinizden emin olun. Ayrıca programın bir parçası olarak tamamladığınız ilgili kurs veya projelerden de bahsetmelisiniz.

3. Güncel kalın.

Rekabetçi kalabilmek için beceri ve bilgilerinizi güncel tutmanız önemlidir. Özgeçmişinize süresi dolan sertifikaları ekliyorsanız, sürelerinin dolduğu tarihi not ettiğinizden emin olun. Bir adım önde olmak için sürekli eğitim fırsatlarını takip etmeyi de düşünebilirsiniz.

Bu ipuçlarını takip ederek özgeçmişinizin olabildiğince etkileyici olmasını ve hayalinizdeki işe girme şansınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Bu nedenle, nitelikler listenize ilgili sertifikaları eklemekten çekinmeyin - iş arayışınızda büyük fark yaratabilir.

Kariyer planınıza yön verin

Kaliteli bir yaşam düzeyi ve iyi bir kariyer yapmak için ücretsiz sertifikalar veren kursları iyi takip etmek gerekli. 

Online kurs ortamında eğitim veren kişiler son derece profesyonel olduklarından dolayı meslek yaşantısına iş hayatına dair her türlü gelişmeden haberinizin olması mümkün.

Bu haberleri anında öğreniyor olmanız da kariyer basamaklarını daha hızlı bir şekilde çıkmanızı sağlar. 

Yeteneklerinizi ve farklılıklarınızı ortaya çıkarabileceğiniz bu eğitimler ve sonunda kazanacağınız ücretsiz sertifikalar sizin rakiplerinize fark atmanıza yardımcı olacak.

Ücretsiz sertifikalar kimler için?

Her yaştan veya her meslekten insan kendini geliştirmek ve kariyerine yön vermek için ücretsiz sertifikalar eğitimlerine katılabilir. 

Sadece mesleğimizle ilgili değil yeni bir şeyler öğrenmek için de bu programlar herkese açık. Ayrıca online eğitimler zaman sıkıntısı çeken insanlar için de çok süper bir canlı kurs.

Sertifika Programları Seçimi

Ücretsiz sertifikalar her ne kadar özgeçmişimiz için önemli olsa da, asıl amacımızın kendimize bir şeyler katmak olduğunu unutmamak gerek.

Sadece özgeçmişte güzel duruyor diye öylesine eğitimlere katılmanın bize çok faydası olmaz. İlgi alanlarımız ve kariyer hedeflerimiz doğrultusunda eğitimlere katılmak çok daha mantıklıdır.

İlgimizi çekmeyecek kurslara katılmak zamanımızı boşa harcatır. Ücretsiz sertifikalar için mutlaka sektördeki yeri veya varsa geçerlilik süresi gibi detaylar araştırılmalı ve bu duruma dikkat edilmeli.

Sertifikaların Önemi

Kendimizi geliştirmenin ve yeni bilgilerle donatmanın sonu yok. Hepimizin bildiği gibi sertifika programları sayısı gün geçtikçe artıyor.

Ücretsiz sertifikalar uzman öğretmenler ve doğru kaynaklar ile gerçek bilgiye kolay ulaşıldığında daha anlamlı hale geliyor.

Her zaman öğrenmeye ve üretmeye açık olmamız gerekiyor. Fakat bazı durumlarda doğru bilgiye ulaşırken internetteki yanlış bilgi kirliliği bizi yorabiliyor ve yanlış yönlendirebiliyor. 

Ücretsiz sertifika programları bize yeni bir şeyler katmakla kalmıyor, aynı zamanda planladığımız alandaki becerilerimizi karşı tarafa gösterebilmemize de yardımcı oluyor.

Bir konuda ne kadar başarılı ve bilgi sahibi olursak olalım, bu başarıyı hızlı bir şekilde karşı tarafa gösteremiyorsak rakiplerimizden bir adım gerideyiz demektir. Kesinlikle rakiplerimizin arkasındayız demektir.

En Önemli Sertifika Programları

Ücretsiz sertifika programları 2019 yılı için online eğitim formülünü uygulayan kurumların başında yer alan İstanbul İşletme Enstitüsü birçok farklı alanda sertifikalı eğitimler vermekte. Bu eğitimlerin arasında çok fazla talep görenler de mevcut.

Ücretsiz sertifikalar arasında son yıllarda en tercih edilen konulardan birisi de sosyal medya uzmanlığı. Dijital satış ve pazarlama alanındaki birçok iş artık sadece sosyal medya tarafından yapılıyor. 

Daha ucuz ve etkili olması nedeniyle şirketler reklam işleri için sosyal medyaya başvuruyor. Durum böyle olunca Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi ve Dijital Pazarlama Eğitimi almak önem taşıyor.

Diğer önemli eğitimler de dil eğitimleri. İngilizce eğitimi başta olmak üzere artık ikinci dil arayışında olan işverenler için farklı dil eğitimleri de bulunuyor.

IIENSTITU'den ücretsiz sertifika nasıl alınır

IIENSTITU'den ücretsiz bir sertifika almanın birkaç farklı yolu vardır. En popüler yöntem, çevrimiçi kurslarından birini almaktır. Kursu tamamladıktan sonra sertifikanızı indirebilir ve yazdırabilirsiniz.

IIENSTITU'den sertifika almanın bir başka yolu da posta listelerine kaydolmaktır. Bunu yaparak, ücretsiz bir sertifika almak için kullanabileceğiniz özel teklifler ve kuponlar içeren e-postaları periyodik olarak alacaksınız.

Son olarak, IIENSTITU'de doğrudan web sitelerinden satın alınabilecek fiziksel sertifikalar da sunmaktadır. Bu sertifikalar harika hediyelerdir ve özgeçmişinize ekstra bir profesyonellik dokunuşu katabilir.

Ücretsiz sertifikalar neden önemlidir?

Çoğu insan, özellikle kariyerleri söz konusu olduğunda, bir sertifikaya sahip olmanın önemini hafife alma eğilimindedir. Bir sertifika, hem iş olanakları hem de kazanç potansiyeli açısından size pek çok fırsat sunabilir.

Ücretsiz sertifikaların bu kadar önemli olmasının birçok nedeni vardır. İlk olarak, becerileriniz ve bilginiz hakkında kanıt sağlarlar. Bu özellikle iş başvurularında önemlidir, çünkü sertifikası olmayan diğer adaylara göre size önemli bir avantaj sağlayabilir.

İkinci olarak, sertifikalar daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir. Birçok durumda, işverenler ilgili niteliklere sahip çalışanlar için daha fazla ödeme yapmaya istekli olacaktır. Bunun nedeni, bu çalışanların işi düzgün bir şekilde yapma ve şirketin başarısına katkıda bulunma olasılıklarının daha yüksek olduğunu bilmeleridir.

Son olarak, ücretsiz sertifikalar kariyerinizde ilerlemenize de yardımcı olabilir. Eğer bir sertifikanız varsa, bu sizin kendi gelişiminize yatırım yapmaya istekli olduğunuzu ve seçtiğiniz meslek konusunda ciddi olduğunuzu gösterir. Bu da terfi etmenizi veya daha iyi bir iş bulmanızı kolaylaştırabilir. ücretli işler.

Sonuç olarak, ücretsiz sertifikaların bu kadar önemli olmasının birçok nedeni vardır. Eğer sertifikanız yoksa, kariyer beklentilerinizde büyük bir fark yaratabileceği için bir tane edinmeyi düşünmeye değer.

ücretsiz sertifikalar ücretsiz sertifika programları sertifika online eğitimler ücretsiz eğitimler
Korcan Evin
Korcan Evin
İçerik Editörü

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Benzer Yazılar
Doğru ve faydalı bilgiler sağlama konusunda kararlı olan uzman ekibimizle blogumuzu her zaman yeni makaleler ve videolarla güncelliyoruz. Güvenilir tavsiyeler ve bilgilendirici içerikler arıyorsanız, blog sayfamıza mutlaka göz atın.
Tıbbi Sekreterlik kursumuz ile tıp kariyerinize başlayın!
4.7
(239)

Tıbbi Sekreterlik Kursu

10 Konu5 Saat
Göksel YılmazGöksel Yılmaz
855259
Eğiticinin Eğitimi
4.8
(73)

Eğiticinin Eğitimi

7 Konu4 Saat
Umur çalıkoğluUmur Çalıkoğlu
800239
Diksiyon Kursları ile Konuşma Becerilerinizi Geliştirin!
4.7
(247)

Diksiyon Eğitimi

7 Konu5 Saat
Sibel CurcialiSibel Curciali
855259