Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?

12 Ekim 2018, 6056 defa okundu.
Ücretsiz Sertifika Nasıl Alınır?
Ücretsiz Sertifika

Bilindiği üzere sertifika; yaptığınız işi, beceri, yetenek ve yeterliliğinizi gösteren bir belgedir. Bu belgenin sağladığı avantajlarla, kariyer planlaması ya da kişisel hedeflere ulaşma konusunda pek çok engel aşılabilir. Bunun yanı sıra, artık pek çok kurum ya da kuruluş, görevlendirme aşamasında bu tip bir belgeyi, başvuru sahiplerinden istemektedir. Bu ve benzeri nedenlerden dolayı; hem kişisel gelişim anlamında, hem de hayatın getirdiği zorunluluklar karşısında en az bir sertifika sahibi olmak gerekliliği bulunmaktadır.

Sertifika Almanın ve Sertifikalı Olmanın Sağladığı Kolaylıklar

Lise ya da üniversite mezunu olsun, herkes ücretsiz sertifika sahibi olabilir ve eğitim programına katılabilir. Bunun için; öncesinde konuyla ilgili eğitimin alınması gerekmektedir. Bu eğitim sayesinde; yeni bilgi ve beceriler öğrenileceği gibi, mevcutlar da kolaylıkla geliştirilebilir. Bu eğitim programlarının bir angarya ya da zaman kaybı değil; kendine yatırımın en akılcı ve verimli yolu olduğu unutulmamalıdır.

Ücretsiz sertifika almak

  • Sertifika programları ve eğitimler sayesinde;
  • Alınan eğitim kolaylıkla uygulanabilir,
  • Zamanlamaya göre, farklı ücretsiz sertifika programlarına aynı anda devam edilerek, hedeflere ulaşım süresi azaltılabilir,

Eğitim süreleri; akademik eğitim gibi uzun soluklu değil, sonuç odaklı ve kısa periyodlardan oluşmaktadır ki; teori ve pratiğin aynı anda yapılması, öğrenmenin en verimli noktada olması sağlanmaktadır.

Sertifika programları, yetkin eğitim kurumlarınca hazırlanmakta ve ücretsiz sertifika yine bu kuruluşlarca verilmektedir. Bu eğitimler; klasik şekilde bir sınıf ya da atölye ortamında verilebileceği gibi, çağın ruhuna en yakışır olan; uzaktan eğitimler, internet üzerinden verilmektedir. Ancak, sertifika alım süreci, her iki şekilde de tamamen aynıdır.

Sertifika Alım Süreci

Ücretsiz Sertifika

  • İstenilen ya da ihtiyaç duyulan eğitim programının seçimi
  • Eğitim için belirtilen sürede aktif katılım
  • Eğitim sonrası sınava giriş
  • Sınav sonrası, başarı ve yeterlilik durumunu gösteren ücretsiz sertifika alımı

Sertifikalar bilindiği gibi bir belgedir ve üzerlerinde geçerliliğini teyit eden; yetkili imzası, soğuk damga, eğitim kurumunun adı gibi bilgiler bulundurur. Ancak ücretsiz sertifika sadece bir koddan oluşur. Bu sertifika kodu; istenildiğinde “sertifika doğrulama” sistemi üzerinden girilerek teyit edilebilir. Tabii ki, eğer gereklilik ve talep varsa; kodla belirtilen ücretsiz sertifika yerine, belge olarak da sertifika düzenlemesi yapılmaktadır. Bir sertifika programına katılmak için herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmamaktadır. Bu tip eğitim ve programlara hayatınız boyunca, zamanını siz belirleyerek istediğiniz zaman katılabilirsiniz. Sürekli eğitimin, hayata en güzel renkleri katan bir ressam olduğunu unutmayın.

 

Sertifika nedir?

Sertifika; yaptığınız işi, beceri, yetenek ve yeterliliğinizi gösteren bir belgedir.

Kimler ücretsiz sertifika alabilir?

Lise ya da üniversite mezunu olsun, herkes ücretsiz sertifika sahibi olabilir.

Sertifikanın geçerliliği nasıl teyit edilir?

Sertifikalar bir belgedir ve üzerlerinde geçerliliğini teyit eden; yetkili imzası, soğuk damga, eğitim kurumunun adı gibi bilgiler yer almaktadır.

Sertifika kodu nedir ve nasıl geçerliliği sunulabilir?

Sertifika sadece bir koddan oluşur, ve kişinin kendisine özel olarak iletilen koddur. Bu sertifika kodu sertifika sorgulama sistemi üzerinden girilerek teyit edilebilir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Hacettepe Üniversitesi'nde Aile ve Tüketici Bilimleri bölümünden mezun oldum. Blog Yazarlığı ve İnsan Kaynakları Yönetimi sertifikalarım bulunmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!