Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz Sertifika Eğitimleri Ne Kazandırır?

29 Mayıs 2019, 2174 defa okundu.
Ücretsiz Sertifika Eğitimleri Ne Kazandırır?
ücretsiz sertifika eğitimleri, ücretsiz sertifika, ücretsiz sertifika programları, online eğitimler, yabancı dil, kişisel gelişim, motivasyon

Ücretsiz sertifika eğitimleri kişilere ilgi duydukları pek çok alanda bilgi ve beceri kazanma imkanı sunuyor. Kazanılan bu bilgi ve beceriler hem günlük hayatta hem de iş hayatında istediğimiz noktalara ulaşabilmemiz için birçok katkı sağlıyor. 

Hiçbir kariyer hedefi ile yola çıkmayıp sadece kişisel gelişimi için ücretsiz sertifika eğitimleri alanlar da var iş bulmak veya çalıştığı iş yerinde yükselmek için alanlar da. Yeni şeyler öğrenmek istemenin birçok nedeni olabilir. Her ne sebeple olursa olsun günümüzde zahmetsizce, evimizin konforunda bir internet bağlantısı ve bilgisayar ile birçok konuda eğitim alabilmemiz mümkün. Ücretsiz sertifika programları bunun için var. 

Özellikle de ''İşsizlik sürecini nasıl verimli kullanabiliriz?'' diye düşünüyorsanız ücretsiz sertifika eğitimleri alarak hem CV'nize ekleyebileceğiniz yepyeni beceriler kazanıp hem de bu süreci verimli ve eğlenceli bir zaman dilimine dönüştürebilirsiniz. Kendinize kattığınız yeni birikimler öz güven duygunuzu tazeleyeceği gibi iş arama sürecinin stresini de en aza indirir.

Neden Ücretsiz Sertifika Eğitimleri Almalıyım?

Ücretsiz sertifika eğitimleri maliyetsiz ve eğlenceli yollarla bize yepyeni ufuklar açar. Örneğin finans - muhasebe uzmanısınız ama fotoğrafçılık konusuna da ilginiz var ve hep bu alanda çalışmalar yapmayı hayal ettiniz diyelim. İşinizin dışındaki zamanlarda ister hafta içi akşam canlı derslere katılarak ister hafta sonu ders tekrarlarını izleyerek fotoğrafçılık eğitimi alabilirsiniz.

Belki de aldığınız bu eğitim ile fotoğrafçılık alanında profesyonel çalışmalar yapmaya başlayacak ve yepyeni bir alanda isminizden söz ettireceksiniz. Bu tamamen sizin motivasyonunuza ve çalışma azminize kalmış bir şey.

Diyelim ki yabancı dil öğrenmek istiyorsunuz ama okul ya da iş hayatı yüzünden bir türlü kursa gitmeye fırsat bulamıyorsunuz. Zamanınız olsa da zaten hafta içi çalıştığınız için hafta sonunu dinlenmeye ayırmak, evde zaman geçirmek, sevdiğiniz bir kafede kahve içmek gibi etkinliklerle geçirmek istiyorsunuz. Eğer durum böyleyse ücretsiz sertifika eğitimleri tam da size göre. Çünkü ücretsiz sertifika eğitimleri almak için belirli bir saatte uyanmanız, hazırlanmanız ve evden çıkmanız gerekmez.

Evinizde zaman geçirirken ya da bir kafede kahvenizi yudumlarken ders videolarını izleyebilir, sınavlara katılabilir ve istediğiniz yabancı dil becerilerini konforlu bir zaman diliminde kazanabilirsiniz. Bu durum hem öğrenme isteğinizi arttıracak hem de yaptığınız tüm işlerde motivasyonunuzu yüksek tutacaktır. 

Ücretsiz Sertifika Eğitimleri Sosyalleşmeme Engel Mi?

Birçok insan bir kursa giderek hem bir şeyler öğrenip hem de sosyalleşebileceğini ancak online eğitimler söz konusu olduğunda bunun olmayacağını düşünür. Halbuki uzaktan eğitim alarak da hem öğrenip hem de alanında uzmanlaşan birçok yeni insanla fikir alışverişi yapabilirsiniz.

Canlı ders bağlantıları sırasında ders eğitmeniniz ve dersi alan diğer öğrencilerle sürekli iletişim halinde olursunuz. Konu ile ilgili aklınıza takılan yerleri, bu eğitim sonrasında hangi iş imkanlarının karşınıza çıkabileceğini tartışıp sohbet edebilirsiniz. Üstelik eğitime istediğiniz herhangi bir yerden bağlanarak. 

Hangi Alanlarda Ücretsiz Sertifika Eğitimleri Alabilirim?

Online eğitim programlarında hangi alanda eğitim alacağınız tamamen size bırakılmıştır. Hangi becerilerini geliştirmek ve hangi yeni alanlarda beceri kazanmak istediğinize net bir şekilde karar vermelisiniz. Bu tarz çalışmaların içine girmeden önce hedef belirlemek oldukça önemlidir. Hedefiniz olmadan rastgele karşınıza çıkan bir eğitime başlayıp sonrasında yarım bırakmak size zaman kaybettirecektir.

Katılacağınız eğitimden verim alabilmek için bu eğitimi neden almak istediğinizi, bu eğitim sonucunda hangi becerileri kazanmak ve nerelerde kullanmak istediğinizi iyice düşünerek belirlemelisiniz. Hangi alanda olursa olsun plansız hareket etmek işinizi tamamen şansa bırakmak olacaktır.

Amacınız iletişim becerilerinizi geliştirmekse etkili iletişim stratejileri ve beden dili, iyi bir yönetici olmaksa liderlik eğitimi, başarılı bir işletmeci olmaksa işletme eğitimleri gibi alanları tercih etmelisiniz. Gelişigüzel yapılan seçimlerdense hedefinizin ne olduğunu bilmek ve o yönde adım atmak motivasyonunuzu yükseltecek ve daha başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Hangi alanda ve hangi nedenle olursa olsun alacağınız her eğitim başarı hanenize eklediğiniz birer artı olacaktır. Yeter ki hedefinizi net olarak olarak belirleyip yorgunluk, stres, zaman ayıramama gibi sorunları bahane etmeden sağlam adımlarla ilerleyin. Unutmayın, başarıya giden yolda başkaları zamanını sadece eğlence ile geçirirken sizin çalışmanız gerekebilir; ancak hedefinize ulaştığınızda sizin gibi çaba göstermeyenler yerinde sayıyorken siz çok farklı bir noktada olacak ve hayallerinizi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!