Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz Sertifika Alma Yöntemleri

08 Mayıs 2019, 2532 defa okundu.
Ücretsiz Sertifika Alma Yöntemleri
sertifika, online sertifika, online eğitim, uzaktan eğitim, ücretsiz eğitim, enstitu blog

Hızla artan teknoloji ve bu teknolojinin internetle beraber sunduğu kolaylıklar, her alanda olduğu gibi eğitimde de çeşitli avantajlar sunmaktadır. Meslek edinme veya kişisel gelişim ve kariyer desteği amaçlı verilen eğitimler; örgün öğretim, akşam öğretimi ve uzaktan eğitim şeklinde halka sunulmaktadır. Ancak çoğu eğitimini bitirmiş veya yeni başlayacak kişiler, bir kurumu ziyaret ederek veya derslere katılarak eğitim almaya imkan bulamamaktadır.

İşte bu noktada hem çalışmak hem de eğitim alarak sertifika sahibi olmak isteyenler için sunulan, çağımızın avantajı olan bir eğitim şekli de, internet üzerinde sitesi bulunan kurumlardan uzaktan eğitim almaktır. İstanbul İşletme Enstitüsü, bu noktada çok güzel fırsatlar sunmaktadır. İnternet sitesi de bulunan kurum, en uygun fiyatlı örgün öğretim ve ücretsiz uzaktan eğitim ile, kişilere sertifika ve eğitim vermeyi hedefleyen bir kuruluştur. Enstitü, 2012 yılında uzman akademisyen ve öğretim görevlileri ekibiyle hizmet vermeye başlamıştır.

sertifika kursu, sertifika almak, online eğitim

Hedefi olan en uygun fiyatlı örgün öğretim ve ücretsiz uzaktan eğitim amacını, öğrenmek isteyen herkes için zor da olsa gerçekleştirmiş ve sürdürmeye devam ettirmektedir. Öğrenme aşkı ile enstitüye ulaşan herkese, ücretsiz sertifika programları ile kuruluş, neticede bireylere yönelik olmaktan daha çok topluma kazanım sağlamak vizyonuna sahiptir.

Kurum, sunduğu eğitim ile ücretsiz sertifikalar edinme konusunda artan rekabet içinde, oldukça başarılı işler çıkarmaktadır ve öğrenmenin pahalılığı nedeniyle bu arzusu karşılıksız kalan kişiler için tam bir ilaç niteliğindedir.

Verilen Eğitimler

Kurumlara Yönelik Eğitimler

Enstitü, uzaktan ve örgün eğitim hizmetini özel ve kamu kuruluşlarına da sunmaktadır. Rekabetin her alanda arttığı ticari sektörde, yenilikleri araştırmamak, eskiyi şimdiye uyarlamak çalışanlara dayatılan en yanlış uygulama şeklidir. Her alanda yenilikçi olmak, kültürlü ve alanında kalifiye eleman yetiştirmek, önce çalışana devamında da işverene oldukça olumlu geri dönüşler sağlamaktadır.

Eğitimli ve başarılı, dolayısıyla da mutlu bir ekip her daim kurumlara başarı getirecektir. Enstitü bu alanda 100 kurumla iş birliği kurmuştur. İşletme, finans ve muhasebe, insan kaynakları ve diğer alanlarda kurumlara eğitimler vermiştir. Ayrıca uzman danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. İstanbul İşletme Enstitüsü, işletmelerle iletişim kurarak öncelikli olarak sorunun nereden kaynaklandığını keşfeder ve işletmenin hedeflerini de göz önünde bulundurarak, en iyi destek ve eğitimi işletmeye sunar.

Kişilere Yönelik Eğitimler

Sertifika ne işe yarayacak? sorusuna gelirsek, her yıl üniversiteler eğitimini başarıyla tamamlamış mezunlar vermektedir. Mezun sayısı çok, iş sayısı az olunca şirketlere başvuran adaylarda, insan kaynakları uzmanları farklı özellikler ararlar ve her bir aday için firmaya ne kazandırabileceğini düşünürler. Hal böyle olunca, tek bir diploma değil her türlü sertifika ve okul dışı eğitimler, adayların diğer rakiplerinin önlerine geçmesini sağlamaktadır.

İş görüşmesinde avantaj olan ve online eğitimler ile kazanılan ücretsiz sertifikalar, adayların keselerine zarar vermeden kendilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Enstitünün sunduğu eğitim kategori başlıkları şöyledir:

Her bir eğitim, alanında uzman eğitimciler tarafından verilmektedir. Eğitim için tek gerekli olan internete bağlı bir bilgisayar, tablet veya mobil telefona sahip olmaktır. Eğitimin son gününde katılımcılar, ilgili sınava tabi tutulacaklardır. Ve alınan notların yeterli olması durumunda, ücretsiz sertifika kodu (dijital belge) veya başarı sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Sertifika Programları

sertifika programı, sertifika almak, eğitim

Enstitü, online eğitimler dışında, uygun fiyatlar sunularak örgün eğitimler de vermektedir. Sınıf ortamında yüz yüze verilen eğitimler, eğitim kalitesi açısından 20 kişilik oluşturulan gruplarla verilmektedir. Yine uzman akademisyenler ve öğretim görevlileri tarafından hizmet verilmektedir.

Diğer Hizmetler

yönetim eğitimi, ücretsiz eğitim

Site üzerinden online eğitimler almak, örgün eğitimler için bilgi edinmek, kurumlara yönelik iletişime geçmek dışında, blog üzerindeki birçok faydalı makale ile bilgi sahibi olunabilir. Temelde kaliteli eğitim vermeyi ve öğretmeyi hedefleyen kuruluş, ziyaretçilerine her türlü imkanı vermeye çalışmaktadır.

Siteden her bir eğitimcinin öz geçmişi, verdiği eğitimler ve tecrübeleri üzerine bilgiler edinilebilmektedir. Ayrıca eğitimler hakkında da detaylı bilgiler mevcuttur. Yıl içindeki eğitim programları ve süreleri hakkında bilgi edinmek için web sitesi takipte kalınabilir.

Ayrıca eğitimlere katılmış kişilerin yorumları ve bilgi verici özellikteki videolar ile kafadaki soru işaretlerine cevaplar verilmektedir. Ve böylece Enstitü güven düzeyi kanıtlanmaktadır. Sitede destek kısmından, kullanıcıların ve eğitim almak isteyenlerin merak ettiği sorulara göre hazırlanmış, soru ve cevaplar da kuruluş üzerinde fikir edinmeye yardımcı olmaktadır.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. İstanbul İşletme Enstitüsü'nde Kariyer, iletişim konularında yazılar yazmaktadır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!