Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz İngilizce Eğitim (A1-A2)

09 Eylül 2019, 3071 defa okundu.
Ücretsiz İngilizce Eğitim (A1-A2)
ingilizce, ingilizce öğrenmek, a1, a2, online ingilizce eğitim, ingilizce öğrenmek istiyorum, yabancı dil

Günümüzde İngilizce eğitim konusunda fikir sahibi olmayan ya da önemini bilmeyenimiz yoktur. Dünya dilleri arasında en fazla geçerli olan İngilizce, belki okula adımımızı ilk attığımız andan bu günümüze kadar hayatımızda oldu. Ancak ne derece İngilizce konuşabiliyoruz, yeterli derecede eğitim alabildik mi, kendimizi daha ne kadar geliştirebiliriz? Tüm bu soruların cevabı bizim için son derece önemli. Hala yeterli olmadığımızı ya da temelimizin sağlam olmadığını düşünüyorsak ücretsiz ingilizce eğitim alarak dil eğitimimize yeniden başlayabiliriz.

İngilizce Eğitim Neden Bu Kadar Önemli?

İngilizce eğitim almak eskiye göre artık daha kolay. Online eğitimler sayesinde zaman ve mekan fark etmeksizin internet üzerinden İngilizce öğrenebiliriz. İngilizce; diplomasinin, havacılığın, bilimin, uluslararası ticaret ve iletişimin, internetin ve daha pek çok alanın yaygın dilidir. İngilizce, her şeyden önce artık bir dünya dilidir. Gerek yabancı bir ülkeye gittiğimizde gerek üniversitemizdeki yabancı arkadaşlarımızla konuşurken gerekse bilgisayarda oyun oynarken dahi karşımıza İngilizce çıkmaktadır.

İş görüşmesine gittiğimizde artık İngilizceden başka hangi dilleri bildiğimiz söz konusu olabiliyor. Yani İngilizceyi zaten bildiğimiz varsayılıyor. Buna karşın, İngilizce bilmenin önemini bir kez daha anlıyoruz. Yurtdışında nereye giderseniz gidin yalnızca İngilizce ile pek çok yerde kendinizi ifade edebilirsiniz. Çünkü dünyanın artık evrensel bir dili olmuştur. Öte yandan, akademik makale araştırmaları yaptığınızda yabancı kaynaklardan faydalanmak isteyebilirsiniz. Daha fazla bilgiye ulaşmak daha farklı bakış açılarını görmek isteyebilirsiniz. İngilizce makalelere ulaşarak içeriklerinizi zenginleştirebilirsiniz. 

İngilizce dizi ya da filmler izlerken o etkileyici ve heyecan verici sahneleri alt yazıları okumaktan kaç kere kaçırdığınızı hatırlayın. En azından belli bir seviyede İngilizce bilgisine sahip olursanız, günlük konuşmalara daha fazla hakim olabilirsiniz. Böylece yabancı dizi ya da film izlemek sizin için daha keyifli hale gelebilir. Yani İngilizce Öğrenmenin Yararları oldukça fazla. İngilizce eğitim alarak dil öğrenmeye bir yerden başlayabilirsiniz.

ingilizce, ingilizce öğrenmek, a1, a2, online ingilizce eğitim, ingilizce öğrenmek istiyorum, yabancı dil

İngilizce Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım?

İngilizce öğrenmeye önce kendimizden başlamalıyız. Yani, İngilizce eğitim konusunda istikrarlı olmak, gerçekten başarmak konusunda istekli olmalıyız. Çünkü öğrenmeye başladıkça fark edeceksiniz ki özgüveniniz artıyor ve daha mutlu, daha motive olmuş hissediyorsunuz. Yeter ki yılmadan tekrarlarınızı yapın. İngilizce öğrenme konusunda daha etkin olabilmek için kelime ezberi önemli bir detay. Gerekirse nesnelerin üzerine küçük kağıtlar yapıştırarak başlayın ama bir şekilde kelime ezberine başlayın. Öğrendiğiniz her kelimeyi not alacağınız ve yanınızdan ayırmayacağınız bir defteriniz olsun muhakkak. Küçük adımlarla başlayarak büyük sonuçlar elde etmek oldukça kolay. İngilizce eğitim ile temel seviyeden başlayarak seviyenizi günden güne artırabilirsiniz. 

ingilizce, ingilizce öğrenmek, a1, a2, online ingilizce eğitim, ingilizce öğrenmek istiyorum, yabancı dil

İngilizce Öğrenmek İstiyorum, Nereden Öğrenebilirim?

İngilizce öğrenmenin en temel şartlarından biri bol bol tekrar yapmaktır. İstediğiniz an istediğiniz yerde çalışabilmektir. Siz de İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen online ücretsiz İngilizce Eğitim ile bir başlangıç yaparak kişisel ve profesyonel gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

Eğitim sonunda başarılı olarak sertifika kazanabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!