Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi

18 Aralık 2019, 2388 defa okundu.
Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi
SEO eğitimi, Ücretsiz seo eğitimi, ileri seviye seo eğitimi, SEO uzmanlığı eğitimi,

Muhtemelen bir web siteniz var ancak trafiğinden ve arama motoru görünürlüğünden hiç memnun değilsiniz. İnternette yaptığınız arama sonucunda SEO nedir? başlığına denk geldiniz ve işinize yaracak aracın bu olduğunu öğrendiniz. Heyecanla bir SEO Eğitimi almaya karar verdiniz. Kesinlikle doğru yoldasınız! Gerçekten de web sitenizin görünürlüğü ile trafiğini artırmanın, sektöründe rekabetçi hatta lider yapmanın en etkili anahtarı İleri Seviye SEO Eğitimi almaktır. Madem bu satırları okuyorsunuz, kesinlikle doğru yerdesiniz. Enstitü tarafından online olarak verilen Ücretsiz SEO Eğitimi’ni alarak hedeflerinize en kısa yoldan ulaşabilirsiniz.

Google Analytics ve Semantic Web konusunda uzmanlığı bulunan, SEO konusunda çeşitli üniversite ve kurumlarda eğitimler sunan ve halihazırda Türkiye'nin önde gelen SEO ajansında SEO Yöneticisi görevini icra eden Eren Ümit Kaplan, SEO Eğitimi’ni kaliteli bir şekilde İleri Seviye SEO Eğitimi haline getiriyor. Enstitü tarafından ücretsiz ve online eğitim olarak sizlere sunulan Ücretsiz SEO Eğitimi sayesinde web sitenizin hassas ayarlarını nasıl optimize edeceğinizi öğrenecek ve daha önemlisi Google algoritmalarının önemini kavrayacaksınız.

Ücretsiz SEO Eğitimi

SEO eğitimi, Ücretsiz seo eğitimi, ileri seviye seo eğitimi, SEO uzmanlığı eğitimi,

Temel olarak arama motoru optimizasyonu SEO (Search Engine Optimization), arama motorlarının organik sonuçları ile web sitenize giden trafiğin hem kalitesini hem de miktarını arttırma uygulamasıdır. Trafik kalitesi kavramı ile rastgele web sitesi kullanıcısı olmayan ziyaretçileri sitemize çekmeyi kastediyorum. Yani içeriğinizle ya da satmanız gereken ürünle gerçekten ilgilenen özel kullanıcıları, potansiyel müşteri olarak sitenize çekmeyi kastediyorum. Ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya içeriğinizi seven kullanıcılar!

İnsanlar arama motorunun sonuç sayfalarına ne kadar çok tıklarsa, trafik de o kadar fazla olur. Kesinlikle fazla trafik de iyidir. Ancak, kaliteli trafik kavramını tam olarak anladığımıza göre, artık fazla trafikle birlikte kaliteli trafiği arzuladığınızı hisseder gibiyim. Bunu nasıl yapacağınızı ve yöntemlerini hemen öğrenmek istiyorsunuz. Adı her ne kadar Ücretsiz SEO Eğitimi olsa da hem içeriği hem de eğitmeni sayesinde Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi olarak adlandırdığım Enstitü tarafından verilen online eğitimi alarak sitenize nasıl kaliteli trafik sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Ücretsiz SEO Eğitimini Niçin Almalısınız?

Arama motoru optimizasyonu SEO, basitmiş gibi görünse de aslında çok karmaşık bir kavramdır.  Sadece bir yerde görmüş ya da duymuş olmanızdan dolayı SEO’yu öğrendiğinize yönelik bir anlam çıkarmayın, yanılırsınız! Neden mi? Çünkü SEO, yönetilen web sitesinin her bir noktasına hakim olmayı ve bu noktalarda ihtiyaç duyulan ayarların yapılmasını gerektirir. Örneğin site başlığının SEO yönergelerinde belirtilen nitelikleri taşıması gerekir. Bir kısım site yöneticileri, sırf farklı ya da hoş görünmesi için, site başlığının hemen önüne veya arkasına noktalama işaretleriyle semboller ekliyorlar. Halbuki SEO açısından bakıldığında bu büyük bir hatadır.

Bu hususları, bir web sitesine SEO yapmanın ne kadar zor olduğunu belirtmek için anlatmıyorum. Anlatmaya çalıştığım şey, SEO Eğitimi alınmadığı takdirde SEO ayarlarını yapmanın bisiklet sürmek kadar da kolay olmayacağıdır. Bisiklet sürmeyi bir kere öğrenirsiniz ve öğrendikleriniz sayesinde ömür boyu bisiklet sürebilirsiniz. Ama SEO öyle mi? SEO hakkında öğrenmiş olduğunuz bir bilgi zamanla değersizleşebilir hatta bir nevi çöpe dönüşebilir. Çünkü SEO için gereken ayarlar her geçen gün güncellenebilmektedir. Google, arama motoruna yönelik yeni algoritmalar geliştirdikçe, yayınlamış olduğu SEO yönergelerini de sürekli güncellemektedir. Bu nedenle, sitenizin arama motorlarındaki görünürlüğünü artırmak ve sitenize kaliteli trafik sağlamak maksadıyla Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi'ni almanızda büyük fayda var.

Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi Neden Önemli?

SEO eğitimi, Ücretsiz seo eğitimi, ileri seviye seo eğitimi,

Bu sorunun cevabı aslında çok basittir. Birçok insan, kendisi veya aile bireylerinin ilerleyen yıllarda huzur ve güven içerisinde yaşamaları için sigorta yaptırırlar. Bu, geleceğe bir yatırımdır. Bir işletme hayata geçirilirken de gelecekte başarılı olacağı hayal edilerek kurulur. Muhtemelen siz de herkes gibi başarılı olmayı hayal ederek bir işletme kurdunuz. Bu nedenle, geleceğe odaklanıyor ve marka değerinizi yükselterek markanızın gelecekte de güçlü ve rekabet edebilir seviyede olmasını arzuluyorsanız Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi'ni alarak yatırım yapmalısınız. 

Ücretsiz SEO Eğitimi'ni Kimler Almalı?

 • İşletmelerin E-ticaret web sitesini yönetenler
 • Web sitesine kaliteli trafik çekmek isteyenler
 • Kurumsal SEO uzmanlığı eğitimi almak isteyenler
 • Dijital pazarlama ajanslarında SEO uzmanı olarak çalışmak isteyenler
 • Freelancer SEO Uzmanı olmak isteyenler
 • Dijital pazarlamaya ilgi duyanlar

Ücretsiz SEO Eğitimi Size Hangi Katkıları Sağlar?

Ücretsiz SEO Eğitimi sayesinde web sitelerini iyileştirmek ve SEO uyumlu hale getirmek için bilinmesi gereken teknik terimleri, ayarları ve bunları nasıl uygulayacağınızı öğrenirsiniz. Bunun birlikte yapmanız gereken kontrollerin neler olduğunu ve bu kontroller  sonucunda tespit ettiğiniz sorunların çözüm yöntemlerine aşina olursunuz. Bir web sitesi yöneticisi olarak anahtar kelimelerin gücünü öğrenir ve hissedersiniz. Bu gücü site içeriklerine nasıl uygulayacağınızı görürsünüz. Googlebot'ların web içerisinde dolaşmasını sağlayan sağlıklı bir URL yapısını nasıl inşa edeceğinizin sırrını çözersiniz.

SEO eğitimi, Ücretsiz seo eğitimi, ileri seviye seo eğitimi, SEO uzmanlığı eğitimi,

Ücretsiz SEO Eğitimi Konu Başlıkları Neler?

 • Arama Motoru Optimizasyonu SEO nedir?
 • İnternet arama motorları nasıl çalışır?
 • Dijital pazarlama da SEO neden önemlidir?
 • Site başlığı nasıl yapılandırılır?
 • Sayfalarda ortam dosyası, başlık ve anahtar kelimeleri nasıl kullanılmalıdır?
 • Bulunamayan ve yönlendirilen sayfalar nelerdir ve önemi nedir?
 • Site hızı neden önemlidir? Optimizasyonu nasıl yapılır?
 • Mobil SEO'nun tanımı nedir ve ne işe yarar?
 • İçerik nasıl hazırlanır? Kalite içerik oluşturma ipuçları nelerdir?
 • Anahtar kelime seçiminde kullanılacak araçlar nelerdir? Hangi metriklere dikkat edilmelidir?
 • Off-page optimizasyon ne anlama gelir? Off-page optimizasyon nasıl uygulanır?
 • Kaliteli URL inşa etme ve backlink oluşturmanın temelleri nelerdir?
 • Zararlı backlinkler nasıl temizlenir?
 • Screaming Frog ve Google Analytics ile SEO ilişkisi nasıl kurulmalı, metrikler nasıl okunmalıdır?

Enstitü tarafından sunulan Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi çevrimiçi olarak bulabileceğiniz en kapsamlı SEO eğitimlerinden biridir. Ücretsiz SEO Eğitimi organik trafik, müşteri portföyünü ve satışlarını artırmak isteyen işletmeler ve bu konuya merak duyan herkese yönelik hazırlanmıştır. Bu eğitim sayesinde dijital pazarlama sekktöründe bugüne tecrübe edilmiş ve yapılan uygulamalarla kanıtlanmış teknik ve yöntemleri öğreneceksiniz.SEO Eğitimine kaydolduğunuz andan itibaren web sitenizin trafiğini artırmaya başlayacak ve potansiyel müşterilerinize ulaşmayı başaracaksınız. Eğer işletmelerinizde çalışan yöneticilerinizi eğitmek, SEO görevlerini daha iyi yapmalarını sağlamak, yeni müşteriler edinmek ve arama motorlarında görünürlüğünüzü artırarak markanızı güçlendirmek istiyorsanız Ücretsiz SEO Eğitimi tam size göre!

Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi Neden Önemli?

Herkes gibi siz de işletmenizi başarılı olması için kurdunuz. Başarılı olmak için işletmenizin rekabet gücünü ve marka değerini artırmanız gerekir. Bu nedenle, işletmenizin hem bugün hem de gelecekte güçlü ve rekabet edebilir seviyede olmasını sağlayacak yöntemleri öğrenebileceğiniz Ücretsiz İleri Seviye SEO Eğitimi'ni almanız çok önemlidir. 

Ücretsiz SEO Eğitimi'ni kimler almalıdır?

Ücretsiz SEO Eğitimi; web sitesinin organik trafiğini ve satışlarını artırmak isteyen işletmeler ve bu konuya merak duyan herkese yönelik hazırlanmıştır. SEO konusuna merak duyan herkes Ücretsiz SEO Eğitimi'ne katılabilir. Bununla birlikte; web sitesi yöneticileri, dijital pazarlamaya ilgi duyup SEO uzmanı olmak isteyenlere bu eğitimi özellikle tavsiye ediyoruz.

Ücretsiz SEO Eğitimi Bana Ne Fayda Sağlar?

Ücretsiz SEO Eğitimi sayesinde web sitenizi iyileştirecek SEO ayarlarını yapabilir hale gelirsiniz. SEO konusunda kullanılan teknik terimleri ve sitenizde yapmanız gereken teknik kontrollerin neler olduğunu öğrenirsiniz. Bir web sitesi yöneticisi olarak anahtar kelimelerin gücünü öğrenir ve kullanıldığında sitenize sağladığı katkıyı hissedersiniz. 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Çalıştığı resmi kurumda halen Şube Müdürü olarak görev yapmakta olup liderlik, etkili iletişim ve ekip çalışması konularında yeterli tecrübeye sahiptir. Elektrik-Elektronik Mühendisliği mezunudur. Editör ve blog yazarı kimliğinin yanısıra amatör fotoğrafçı ve satranç hakemidir.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!