Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz Eğitimler

08 Ocak 2014, 13774 defa okundu.
Ücretsiz Eğitimler
Ücretsiz Eğitimler

Geleceği şekillendirmek ve ileriki zamanlarda yapılacak olan meslek konusunda daha profesyonel bir hale gelebilmek için, mutlaka farklı eğitimlerin alınması büyük bir önem taşımaktadır. Fakat günümüzde Türkiye'ye çerçevesinde birçok farklı kurum yüksek ücretler kapsamında eğitimler vermektedirler. Hatta bu durum devlet okulları ile birlikte üniversitelerde daha iyi farklı alternatifler kapsamında yüksek bütçeler dahilinde gerçekleştirilmektedir.

Bunlar haricinde değişik dershaneler, özel kurslar ve daha birçok değişik alternatif kapsamında; tam bir eğitim almak için yüksek bütçelerin gözden çıkarılması gerekmektedir. İşte bu noktada ücretsiz eğitimler devreye giriyor. Diğer bir ismiyle uzaktan eğitim olarak da bilinen bu sistem sayesinde, ücretsiz bir şekilde adeta bir devrim yaratılarak hizmet verilmektedir. Çok düşük masraflar kapsamındaki kayıt paraları, ders ücretleri ve kitapları ile birlikte; istenilen kalitede eğitim güven içerisinde arzu edilen her yerde rahatlıkla elde edilebilmektedir.

Gelecek İçin Ücretsiz Eğitimler 

Online ve örgün bir eğitim hizmet çatısı altında profesyonel bir destek sağlayan İstanbul İşletme Enstitüsü, özel bir kurumdur. Bu sistem altında çok farklı uzaktan eğitim çeşitleri ücretsiz şekilde verilmektedir. Ülke çapında kaliteli bir eğitim sisteminin daha fazla geniş bir alana yayılması için özel bir çalışma gerçekleştirilen bu çerçevede, doğru sistemin tam olarak entegre edilebilmesi için sürekli olarak eğitim noktasındaki ar-ge çalışmalarını da devam edilmektedir. Özellikle işletme alanında verilen eğitim kapsamında daha çok lisans eğitimi veren üniversitelerin ayrıca yüksek lisans bölümlerini kapsayan dersler ön plana çıkmaktadır. Detaylı bir aşama çerçevesinde verilen eğitim kapsamında, uzman bir hale gelinebilir ve alınan sertifika ile birlikte farklı iş yerleri adına meslek edinmiş olarak iş bulma şansı daha yüksek hale gelebilir.

Sertifikalı Ücretsiz Eğitimler ve Amacı Nedir?

Ülke genelinde toplumun ücretsiz eğitimi alışması adına yapılan bu eğitim çalışmaları kapsamında, aynı zamanda kamu yararını etkin kılmak ve insanların ücretsiz olarak istedikleri eğitime kavuşmaları temel amaçtır. Bu şekilde belirli süreler dahilinde alınan uzaktan eğitim fırsatı ile birlikte, eğitim son bulduğu zaman e sertifika verilmekte ve üstelik bu sertifika gerçek bir belge kapsamında; tüm farklı kurum ve kuruluşlar ile değişik iş yerleri adına geçerli olmaktadır. Aynı zamanda bütün üniversiteler içinde yine geçerliliğini korur.

Gün geçtikçe teknolojinin daha güçlü bir hale gelmesiyle birlikte, aynı şekilde interneti insanların daha kolektif şekilde kullanma olanağı da artış göstermektedir. Bu şekilde ileriki zamanlarda çevrimiçi olarak alınacak eğitim seçeneği ile birlikte, masa ya da sıra ve sandalye gibi seçenekler olmadan ücretsiz şekilde her evden ya da birçok farklı noktadan eğitim şansı yakalanabilecektir. Elbette bu zaman alacak bir süreçtir ve insanlar yavaş yavaş bu eğitim sistemine entegre olacaktır.

Ücretsiz Online Eğitimler ve Faydaları Neler?

Bu sistem çerçevesinde tüm olanaklar hazır şekilde bekliyor. Burada tek yapılması gereken online sertifika sahibi olabilmek için katılımcıların bu eğitimleri başvuru gerçekleştirmesidir. Bu ücretsiz eğitimler ile alınacak olan profesyonel bilgi seçenekleri kapsamında, gerçek iş hayatında ön plana çıkma şansı en iyi şekilde yakalanabilir. Aynı zamanda yapılan işlerin teorik kısımlarını dahi öğrenmek ve bunu iş yaşamında pratiğe dökmek adına da uygulamalı şekilde özel bir imkan elde edebilmektedir.

Kişisel gelişime katkı sağlayacak hayatın farklı dönemlerinde özel bir olanak sunan ücretsiz kurslar sayesinde, herhangi bir masraf yapmadan meslek açısından çok daha üstün bir hale gelme şansı değerlendirilebilir. Bütün ile profesyonel bir sistem eşliğinde sağlam bir altyapıyla gerçekleştirilen bu eğitim, zaman içerisinde ülkenin geneline yayılarak insanların artık internet üzerinden bu desteği almasına olanak verecektir. Özellikle de insanların kariyer hayatına yön verme avantajı ile birlikte, iş hayatına geçirdikten sonra da bireysel öğrenme metotları daha iyi şekilde anlaşılabilir ve kişi zaman içerisinde kendisini geliştirilme şansını da elde edebilir. O yüzden her geçen gün internet üzerinden eğitimler ücretsiz şekilde daha fazla ilgi görmekte ve talep almaktadır.

Ücretsiz Eğitim Programları

Sağlam bir alt yapı ile birlikte verilen bu hizmet dahilinde kişi kendisini mesleği adına daha profesyonel bir hale getirme şansını ücretsiz kurs programları eşliğinde sağlayabilir. Bugün de birçok farklı eğitim söz konusudur. Teorik ve pratik yapıda uygulamalı olarak gerçek hayat içerisinde kullanılabilecek eğitimleri verildiği bu hizmet çatısı altında, farklı mesleklere göre ödemesiz eğitimler alınabilir. Bunlar içerisinde diksiyon eğitimi, dış ticaret eğitimi; doğru ve etkili konuşmanın temelleri ile birlikte etkili sunum teknikleri eğitimi ya da finansal muhasebe eğitimi, genel muhasebe eğitimi ve excel eğitimi gibi daha birçok değişik destek, internet üzerinden büyük bir güven içerisinde sunulmaktadır.

Kaliteli bir desteğin ücretsiz olarak sağlandığı bu sistem altında, kişisel gelişim süreci tamamlandığında sertifikası sahibi olunabilir ve bu şekilde çok daha rahat iş sahibi de olunabilir. Aynı zamanda bireysel olarak gerçekleştirilecek toplumsal yapı altındaki çalışmalar adına da bu eğitimler çok büyük bir avantaj getirmektedir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(6)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Deniz Yalın
24 Temmuz 2018
5.0

Eğitimin ücretsiz oluşu ve kariyer alanında büyük yarar sağlayacağı gözler önünde. Çok kaliteli bir hizmet veriyorsunuz teşekkürler. ?

Büşra Akkurt
26 Haziran 2018
5.0

Ücretsiz eğitimlerinize elimden geldiğince katılmaya çaba gösteriyorum ve eğitmenlerin ve eğitim içeriğinin çok başarılı olduğunu düşünüyorum.

Mehmet Cömert
08 Haziran 2018
5.0

Eğitimlerinizin bir çoğunun ücretsiz oluşu insanları eğitim almaya teşvik için büyük birşey gerçekten. 

Ferhat Darı
23 Mayıs 2018
5.0

Bu zamana kadar iki ücretsiz eğitiminize katılma fırsatı bulldum ve çok memnun ayrıldım, bundan sonra da gerek ücretsiz gerekse ücretli eğitimlerinizden faydalanmayı planlıyorum. Çok başarılı bir sisteme sahipsiniz.

Mete Saygın
16 Mayıs 2018
5.0

Böyle fazlasıyla faydalı eğitimler vermeniz oldukça güzelken bir de bunu ücretsiz yapmanız gerçekten mükemmel bir durum. Kesinlike eğitimlerinize katılmaya devam edeceğim ve tanıdıklarıma da önermeyi düşünüyorum.

Miray Sağlam
10 Mayıs 2018
5.0

Ücretsiz eğitim sisteminiz hakkında yazdığınız bu makaleye sonuna kadar katılıyorum kesinlikle. Benim gibi bulunduğu işte/konumda yükselmek isteyen ve daha kapsamlı bilgiye sahip olmak isteyen bireyler için biçilmiş kaftan. Ayrıca bir eğitim için uzunca bir vakit ayırıp eğitim süresinin aksine yollarda vakit harcanmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Özellikle iş sahibi olan bireyler için vermiş olduğunuz online eğitimler harika bir yöntem, umarım ki ülkemizde online eğitim benimsenir ve bu açıdan hayatımız kolaylaşabilir.

Tüm Yorumlar