Close
Mobil Menu Bars

Ücretsiz Eğitim Programları

23 Kasım 2017, 2569 defa okundu.
Ücretsiz Eğitim Programları
Ücretsiz Eğitim Programları

Ülkemiz eğitim sisteminin sürekli gelişmesi ile beraber eğitim yöntemleri de gelişmektedir. Eskiden eğitim konusuna çok ilgi göstermeyen bir toplum varken artık herkes kendini geliştirmek ve kariyerini yükseltmek için çeşitli eğitimlere katılmaktadır. Ancak eğitimin paralı olması nedeni ile bu hayallerini gerçekleştiremeyen kişi sayısı da az değildir.

Ülkemizde Devlet okullarında verilen eğitimler için bile belirli dönemlerde ücret alınmaktadır. Özellikle üniversite eğitimlerinde kitapların ücretleri, her dönem alınan harç bedelleri gibi nedenler ile eğitimini sürdüremeyen kişiler vardır. Bunun önüne geçmek adına ücretsiz eğitim programları düzenlemektedir. Sizlerde kendinizi geliştirmek ve eğitim almak istiyorsanız ancak buna maddi imkânınız el vermiyorsa, bu programları kaçırmayın.

Özel kurslar, özel okullar ve dershaneler gibi kurs düzenleyen kurumlarda eğitim almak çok daha masraflıdır. Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan İstanbul İşletme Enstitüsü, 2012 yılında e eğitim hizmetlerine başlayarak kendini geliştirmek ve yetkinliklerini artırmak isteyen kişilere yardımcı olmaktadır. İnternet üzerinden verilen eğitimler sayesinde örgün eğitimde olduğu gibi bir sınıfa ya da konferans salonuna gitmenize gerek yok.

Online Eğitim Programları Sayesinde Kendinizi Geliştirebilirsiniz

Online sertifika almak isteyenlere internet üzerinde verilen online eğitimler, uzaktan eğitim olarak adlandırılmaktadır. Türkiye’nin her yerinden her kuruma ve kişiye açık olan bu eğitimlere katılmanız için herhangi bir şart yoktur. Ayrıca ücretsiz eğitimler sayesinde eğitim almak için maddi sıkıntı engeli de ortadan kaldırılmış olmaktadır. Bu da eğitim almak hayali kuranların hayallerini gerçekleştirmesini sağlamaktadır.

Günümüzde şirketler hızlı bir şekilde gelişen teknolojiye ayak uydurmak için çalışanlarına online eğitim siteleri önerisinde bulunmaktadır. Hatta iş dünyasında başarılı olmak isteyen işyeri sahipleri ve yöneticiler de bilgi dağarcığını geliştirmek için bu sitelere yönelmektedir. Bu eğitimler sayesinde hem tecrübeli hem de tecrübesiz olan kişiler geniş bir yelpazede kendilerini geliştirmektedir. İstediğiniz her yerden katılabileceğiniz sertifikalı eğitimler sonrasında her alanda geçerli olabilecek bir sertifikaya sahip oluyorsunuz.

İstanbul İşletme Enstitüsü bu fırsatları sizlere en iyi şekilde sunmaktadır. Alanında uzman olan akademisyenler tarafından verilen ücretsiz eğitim programları içerikleri etkileşimli videolar ile desteklenmektedir. Bu sayede eğitim boyunca sıkılmadan bu bilgileri tekrar edip öğrenebilirsiniz. E eğitim serüvenine 6 yıldır devam eden İstanbul İşletme Enstitüsü, bu yolda birçok kişiyi donanımlı hale getirmiştir. Bu sayede yeni bir iş kuran ya da mevcut işini büyüten kişiler büyük başarı sağlamaktadır.

Ücretsiz Eğitim Programları Hangileridir ve Eğitimlere Nasıl Kayıt Yapılabilir?

Kendini her geçen gün geliştiren eğitim kurumları, online sertifika programları düzenleyerek birçok kişiyi meslek sahibi yapmaktadır. Eğitim ücretlerinden muaf tutan bu programlar ücretsiz olarak verilmektedir. Ayrıca ücretsiz eğitimler sonrasında verilen sertifika özel ve resmi kurumlarda kullanılabilmektedir. Peki, bu programlar hangileridir?

Online eğitim siteleri tarafından düzenlenen eğitimler çok çeşitli alanlara hitap etmektedir. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alan hangisi ise ona uygun olan eğitim programına katılmalısınız. Bununla beraber sertifikalı eğitimler için deneyiminiz olmasına ya da eğitiminiz olmasına gerek yoktur. İsteyen herkes bu programlara katılabilir. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından sunulan eğitimlerden bazıları şu şekildedir:

Blog Yazarlığı Eğitimi

Ücretsiz eğitim programları arasında ilgi çeken eğitimlerden biri blog yazarlığı eğitimidir. Kendi blog sitesini açmak isteyen ya da her herhangi bir blog sitesinde yazar olmak isteyen kişilere yönelik düzenlenen bu eğitim ile blog nedir ve blog sayfası yazarı olmak için neler gerekir anlatılmaktadır.

Bordro Uygulamaları Eğitimi

İnsan kaynakları ve muhasebe bölümlerini ilgilendiren bordro uygulamaları için e eğitim programına katılabilirsiniz. İnsan kaynakları alanında çalışan veya kendini bu alanda ilerletmek isteyen kişilere hitap eden bu eğitim sayesinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

Finansal Yönetim Eğitimi

Finansal yönetim alanında çalışmak ve yetkinliklerinizi ilerleterek online sertifika almak istiyorsanız bu eğitim tam size göre. Uzman eğitmenler tarafından verilen dersler sonrasında finansal bölümlerin her birinde kendinize yer bulabilirsiniz.

Genel Muhasebe Eğitimi

Ücretsiz eğitimler kapsamında düzenlenen programlardan biri de genel muhasebe eğitimidir. Muhasebe uygulamalarının tüm prosedürlerinin anlatıldığı eğitimden sonra alacağınız sertifika ile muhasebe departmanlarında çalışabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi birçok farklı alanda düzenlenen sertifikalı eğitimler ile kariyerinizi kendiniz yönlendirebilirsiniz. Eğitimlere internet üzerinden başvurarak derslere katılabilir ve sonrasında düzenlenen sınava girerek sertifikanıza ücretsiz sahip olabilirsiniz. İstanbul İşletme Enstitüsü online eğitim siteleri arasında özel bir yerdedir. Başarıları ile dikkat çeken kurumun eğitimlerini online eğitimler bölümünden inceleyebilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezundur. Başarılı bir üniversite süreci geçirmiştir, birçok projede yer almıştır.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!