Close
Mobil Menu Bars

Tıbbi Sekreterlik Sertifikanızı Alın İşinize Başlayın

26 Ekim 2018, 4797 defa okundu.
Tıbbi Sekreterlik Sertifikanızı Alın İşinize Başlayın
Tıbbi Sekreterlik Sertifikası

İşsizliğin arttığı son yıllarda herkes bir meslek sahibi olmak ya da en azından bir meslek dalında uzmanlaşıp garantili bir işe girmek istemektedir. Lise ya da üniversite mezunu olmanın yeterli olmadığı şu dönemde herkes ekstra kurslara ve sertifika programlarına katılarak kendilerine yeni tecrübeler katmaya çalışmalıdır. Özellikle sağlık sektöründeki personel ihtiyacı donanımlı ve vasıflı kişiler arasında yapılmaktadır. Hastanelerde ve tıp merkezlerinde çalışan kişilerin büyük bir çoğunluğu sağlık okullarından mezun olmuş olsa da özellikle hasta kayıt ve doktor sekreterliği de denilen tıbbi sekreterlik alanında her hangi bir okuldan mezun olup tıbbi sekreterlik sertifikası almış olması yeterlidir. Hasta kayıt ofisinde çalışabilmek için de hasta kabul sertifikası almak gereklidir. Bu bölümlerde çalışan kişiler genelde masa başında ya da bilgisayar başında çalışmaktadır. Özellikle kadınlar tarafından tıbbi sekreterlik sertifikası rağbet görmektedir. Bu tür sertifikalar uzman eğitim kurumlarından alınır.

Tıp Sekreterliği Sertifikası Zorunlu mu?

tıbbi sekreter, hastahane, sertifika

Hastanelerde ve diğer sağlık kliniklerinde sekreterlik, kayıt ve hasta kabul kısımlarında çalışan kişilerin mutlaka tıp sekreterliği sertifikası olması isteniyor. Bu sertifika için eğitim kurumlarından belirli bir saatte eğitim almak ve eğitim sonunda yapılan yazılı sınavlardan başarılı olmak şartı vardır. Eğitim süresi sonunda sınavdan da başarılı olan kişiler tıp sekreterliği sertifikası kendi adlarına düzenlenmektedir. Bu sertifika hem özel sektörde işe girişlerde hem de kamuya memur alımlarında işe yaramaktadır. Kadın erkek herkesin başvurabileceği tıbbi sekreterlik sertifikası kursları dönemlerinde göre farklı zamanlarda başlayabilir. Hasta kabul sertifikası almak isteyen kişiler bu kurslara bireysel ya da toplu olarak da başvurabilir.

Bilgisayar Bilgisi Gerekli mi?

Hasta kabul sertifikası almak isteyenlerin bir an önce kayıt başvurusunu tamamlaması iş ilanlarında şansını yükseltmektedir. Grup halinde düzenlenen hasta kabul sertifikası eğitimleri bazen talep sayısına göre de açılabilir. Tıbbi sekreterlik sertifikası için yapılan eğitimlerde ise genel bilgisayar bilgisi aranmaktadır. Bilgisayar bilgisi zayıf olan adaylar tıbbi sekreterlik sertifikası öncesi aynı kurumdan bilgisayar kursuna katılarak bilgisayar sertifikası da alabilirler. Yeterli bilgisayar bilenler ise doğrudan tıbbi sekreterlik sertifikası için başvurabilirler. Saatlik veya günlük olarak belirlenen hasta kabul sertifikası eğitimi hafta içi ya da hafta sonu düzenlenebilir. Böylece çalışan ya da okuyan kişiler de hasta kabul sertifikası sahibi olabilir. Tıp sekreterliği sertifikası da bu iki iş için kullanılabilen başka bir belgedir.

Kurs Merkezi İle Görüşün

tıbbi sekreterlik, sekreter, insan, iş hayatı

Almak istediğiniz tıbbi sekreterlik kursu merkezini arayabilir ya da direkt müracaat edebilirsiniz. Hasta kabul sertifikası ve diğer sertifika bilgileri için ise web sitesini inceleyerek bilgi edinebilirsiniz. Sık sık düzenlenen tıp sekreterliği sertifikası eğitimi için sürekli başvurular açıktır. Hastanelerin zorunlu kıldığı tıp sekreterliği sertifikası için üniversite mezunu olma şartı da aranmamaktadır. Kurs süresince bu işi yaparken bilmeniz gereken şeyler ve hakim olmanız gereken konular sizlere detaylı bir biçimde aktarılır. Eğitim süresi bitince yapılan sınavlar de bu bilgilerin öğrenilip öğrenilmediğini kontrol etmek amacı ile yapılır ve başarılı olan adaylar tıp sekreterliği sertifikası alarak iş başvurularına başlayabilir. Kurs merkezlerinde usta öğreticiler ile geniş ve ferah sınıflarda eğitimler yapılmaktadır. Tıp sekreterliği sertifikası için gerekli olan materyaller kurs merkezi tarafından temin edilmektedir.

Online Eğitim Alabilir miyim?

Bu örgün eğitimlerin dışında katılım sağlayabileceğiniz farklı eğitim şekilleri de mevcuttur. Online eğitim, örgün eğitimden sonra en verimli eğitim şeklidir. Eğitim süreci canlı dersler ile desteklenerek kaliteli bir içerik sunmaktadır. Bu eğitimlerin süreci de aynı şekilde ilerlemektedir. Eğitimlere katılarak, deneme sınavları ve ödevleri yaparak eğitim süreci geçirilmektedir. Bu sürecin sonunda da sertifika sınavına girilerek başarılı olunduğu takdirde sertifika sahibi olunabilmektedir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitü blog bölümünde içerik üretmektedir. İş hayatı, liderlik, mülakat bilgileri, cv oluşturma gibi birçok konuda yazılar yazmaktadır.

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Şenol Tepe
29 Kasım 2018
5.0

Sayenizde işe giriyoruz artık, ücretsiz eğitimlerle :)))