Close
Mobil Menu Bars

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Ve Kapsamı

02 Ocak 2018, 4035 defa okundu.
Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Ve Kapsamı
Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Ve Kapsamı

Her alanda yetişmiş personellere olan ihtiyacın arttığı gibi sağlık alanında da donanımlı elemanlara ihtiyaç artmıştır. Özellikle dokümantasyon bilgilerinin doğru ve eksiksiz yürütülmesi için tıbbi sekreterlik konusunda eğitim almış kişiler istihdam edilmektedir. Son dönemlerde popüler olan bu meslek ile ilgili verilen eğitimler sizlere iş dünyasında iyi bir referans olmanın yanında bilginizi de artıracaktır.

Tıbbi Sekreterlik Eğitimi Nedir?

Hasta kabul işlemlerini yapan tıbbi sekreterler, hastaların hastaneye girişinden çıkışına kadar bütün süreçleri bilir ve kayıt altına alır. Günümüzün en popüler mesleklerinden tıbbi sekreterliğin çalışma alanı da çok geniştir. Bu durumda sağlık kuruluşlarının sayısının artması etkili olmuştur. Bu alanda verilen eğitim ile donanımlı elemanlar yetiştirilmektedir. Verilen eğitimler sonrasında hastaneler, sağlık ocakları, muayeneler ve aile sağlık merkezlerinde kolay bir şekilde iş bulunabilmektedir.

Alınan sertifika bütün alanlarda geçerli olup bilgi birikimine sahip olduğunuzu gösterir. Bu işi yapabilmek için sertifikanın alınması zorunludur. Alınan sertifikanın sonunda doktor ya da yöneticiye bağlı olarak çalışabilirsiniz.

İstanbul İşletme Enstitüsü olarak uzaktan eğitim verilerek bu alanda gelişmeniz için her türlü hizmet sağlanmaktadır. Yeteneklerinizi daha da geliştirebilmeniz için sizlere en iyi fırsatlar sunuluyor. Gelişen teknoloji yakından takip edilerek eğitimler de buna göre düzenlenir.

Online Eğitim İle Verilen Tıbbi Sekreterlik Eğitiminin Amacı Nedir?

Yoğun talep gören tıbbi sekreterlik eğitimi online olarak verilmektedir. Bu eğitimi alan kişiler başhekim sekreteri ya da hastanenin genel sekreteri olarak çalışmaktadır. Eğitimin temel amacı, bu alanda çalışmak isteyen ya da çalışan ancak kendini geliştirmek isteyen, alan değiştirerek yeteneklerini geliştirmek isteyen kişileri yetiştirmektir.

Hasta kabul işlemlerini yapan tıbbi sekreterler, online eğitim sayesinde hastane ve buna benzer sağlık kuruluşlarının hasta giriş ve çıkış işlemlerini yaparak hastanelerin otomasyon programlarını kullanabilmektedir.

İş hayatının gelişmesi ile beraber eğitim de önem kazanmıştır. Hangi alanda gelişmek istiyorsanız o alanda gerekli olan eğitimlerin alınması artık zorunludur. Tıbbi sekreter arayan firmaların kriterlerini kazanmanızı sağlayan eğitimler kolay bir şekilde iş bulabilmenizi amaçlar.

Tıbbı terminoloji bilgileri ile donatılan katılımcılara sertifika verilmektedir. Güçlü sekreterlik becerilerini kazanan kişiler tıbbi dokümantasyon bilgileri ile hem kamu hastaneleri hem de özel hastanelerde iş fırsatı elde ederler.

Uzaktan verilen eğitimler sonrasında İstanbul İşletme Enstitüsü sertifikasına sahip olabilirsiniz. Aldığınız bu belge ile istediğiniz yerde çalışabilir ve kendinizi en iyi şekilde kısa sürede geliştirebilirsiniz.

Eğitime Kimler Katılabilir?

Kendini hasta kabul işlemleri konusunda geliştirmek ve sağlık kuruluşunda çalışmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Eğitime katılabilmeniz için herhangi bir ön koşul yoktur. Alan değiştirmek istiyorsanız ya da danışma, kayıt, hasta yönlendirme gibi görevlerde yer almak istiyorsanız bu eğitimler tam size göre.

Eğitimin İçeriği Nedir?

Sizlere kapsamlı bir sistem sunan İstanbul İşletme Enstitüsü, uzaktan online eğitimleri ile tıbbi sekreter olabilmeniz için gerekli olan konuları aktarır. Kapsamlı bir şekilde sunulan eğitimler ve konuları şunlardır:

 1. Raporlama işlemleri
 2. Problemleri çözme
 3. Doküman hazırlama
 4. Tutanak işlemleri
 5. Hastaların tedavi işlemleri
 6. Tıbbi terimler
 7. Hastanelerin otomasyon programları eğitimi
 8. Çocuk sağlığı eğitimi

Eğitimden Sonra Çalışabilecek Alanlar Nelerdir?

Tıbbi sekreterlik eğitimi sonrasında sağlık kuruluşlarında kolay bir şekilde iş bulabileceksiniz. Genel olarak çalışabileceğiniz iş alanları şunlardır:

 1. Sağlık ocakları
 2. Hastaneler
 3. Tıp merkezleri
 4. Poliklinikler
 5. Diş hekimlerinin muayeneleri
 6. Aile hekimlerinin yanları
 7. Tıbbi laboratuvarlar

Tıbbi sekreter olan kişiler aldıkları eğitim sonrasında çalışmak istedikleri kuruluşların özellikleri ile amaçlarını bilmek zorundadır. Bunun için uzaktan online eğitimler şeklinde sunulan program sonrasında her alanda geçerli olan sertifika verilmektedir. İşin gerektirdiği bilimsel terminoloji öğretilerek yeteneklerinizi geliştirmeniz sağlanır.

Tıbbi sekreterlik eğitimine katılın

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji bölümünden sonra Ege Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji bölümünden de mezun olmuştur. Sonrasında Marmara Üniversitesi'nde Sosyal Psikoloji bölümünü bitirmiştir. 

Devamı
Yorumlar(1)
Ortalama Değerlendirme 5,0

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Mervenur Kılıç
20 Ekim 2018
5.0

Hocamız çok iyi, dersler çok eğlenceli geçiyor. ama sanırım hocamızın olduğu üniversitede internet sorunu var. ses bazen kısa kısa kesiliyor. yada benden mi bilmiyorum?