Close
Mobil Menu Bars

Sertifikalı Online Eğitimler

02 Eylül 2019, 1256 defa okundu.
Sertifikalı Online Eğitimler
sertifikalı online eğitimler, online eğitim, online eğitimler, ücretsiz sertifikalı online eğitimler, sertifika,

Çağımız artık hepimizin de bildiği gibi, sonsuz teknoloji ve bilgi çağı. '' Sonsuz derken? '', dediğinizi duyar gibi oluyoruz. Evet bu sözcük kimi insanlar için biraz abartılı gibi düşünülse de aslında her geçen gün gerçekleşen yeni birer teknolojik gelişme sayesinde bir hakikat olarak bu evrende yerini almaya başladı. En önemli bileşeni ise elbette bilgi. Yani tüm insanlık aslında bu sonsuz bilgi evreninde gelişmiş teknolojilerin getirdiği kazanımlar doğrultusunda yepyeni bir dönüşümün eşiğini çoktan geçti bile. Dolayısıyla da artık söz konusu bilgiye ulaşmak son derece kolay bir hale gelmiş durumda. İşte bu da online eğitimler alabilme imkanı sayesinde daha da kolay.

Online Eğitim Metodu

Yapay zeka arttırılmış gerçeklik, makina öğrenimi, kodlama gibi kavramların dilimize pelesenk olduğu bu dönemde gerek eğitim gerek öğrenim alanında çokça başkalaşım yaşanmakta. İşte söz konusu başkalaşım zaman ve mekandan bağımsız olarak gerçekleştirilen online eğitim metoduna dayalı olarak her yaştan ve de her kesimden insanın gayet rahat bir biçimde faydalanabileceği bir öğrenme formatı. Neyse ki internetin geçirdiği gelişim bunu mümkün kılmış durumda. 

Online Eğitim Nedir?

Online eğitim zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın eğitmen ve öğrencilerin canlı derslerdeki online sunumlarla etkileşim içerisinde bulunmalarına fırsat tanıyan, video ders seçenekleriyle de öğrencinin derslere katılamadığı veya kendi programının uygunluğu ya da isteğe bağlı nedenlerden dolayı ders videolarını daha sonra da izleyebildiği bir öğrenme sistemi. 

Online eğitim için ne gerekli?

Akıllı telefon, tablet veya pc’ye ve internet bağlantısına sahip olmak gerek. Hem zamandan tasarruf hem de çağa uygunluk gibi getirileri söz konusu. Üstelik oldukça da çeşitli.

Online Eğitimlerin Faydası

Yukarıda da belirttiğimiz üzere artık dilediğiniz eğitimi herhangi bir fiziksel mekan kısıtlaması olmaksızın dilerseniz otobüste bir yerden diğerine yolculuk ederken dilerseniz ofisinizde kendinize ayırdığınız boş zamanlarınızda veya kendi evinizin konforunda alma lüksüne sahipsiniz. İşte bu noktada da aklınızdaki sertifika sorusunu hemen yanıtlayalımç Evet günümüzde ücretsiz sertifika programları son derece yaygınlaşmış durumda. Birçok farklı alanda ve konuda sertifikalı online eğitimler sayesinde kariyerinizde bir adım öne çıkma fırsatına sahipsiniz. 

Bu anlamda online eğitim kavramı yükselen trendler arasında çoktan yerini almış durumda. Örneğin, bilişim teknolojileri, satış-pazarlama, kişisel gelişim eğitimleri, iletişim, iş hayatı, finans-muhasebe, yabancı dil eğitimleri, insan kaynakları ve daha pek çok alanda kendinize yatırım yapmanız mümkün. 

Online eğitimler ve sertifika nereden alınır?

İstanbul İşletme Enstitüsü ücretsiz online eğitimler ve sertifika programları ile uzun zamandır çok popüler. Seçilebilecek çok fazla eğitim kategorisi olmasının yanında canlı derslerde yazılı olarak verilen notlar da bulunuyor.

Alınan bu eğitimleri hem sertifikalandırmış olma şansına hem de özgeçmişinizde yer vererek firmaların insan kaynakları departmanları tarafından da fark edilme imkanına sahip olmanız mümkün. Rekabetçi koşullarda bir fark yaratmanız işte tam da bu türden sertifikalı online eğitimler alarak daha donanımlı bir birey haline gelmeniz sayesinde daha da mümkün artık. Üstelik tüm bu olanaklara ücretsiz erişebilme imkanına da kavuşabilirsiniz.

Nasıl mı? Günümüzde ücretsiz online eğitim yoluyla iş ve özel hayatında kendisine doğru ve yerinde yatırımlar yapan birçok insan bulunmakta. Siz de neden onlardan biri olmayasınız? Hem de karşılığında hiçbir ücret ödemeden. 

Yazar: Pelin Mehter
 

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde yazılarının yayınlanmasını isteyen konuk yazarlarımız için oluşturulan bilgi kartıdır. Birçok alanda ve disiplindeki yazıları bu hesap üzerinde bulabilirsiniz.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!