Close
Mobil Menu Bars

Sertifikalı Kariyer Eğitimleri Sizi Bekliyor

04 Kasım 2019, 2108 defa okundu.
Sertifikalı Kariyer Eğitimleri Sizi Bekliyor
kariyer, kariyer eğitimleri, online eğitim, sertifika, ücretsiz eğitim, iş dünyası, iş hayatı

Kariyer, birçok insan için yaşamın önemli bir parçası haline gelmiştir. Kariyer nedir? Kariyer, iş alanında sahip olduğunuz ve olacağınız bilgi becerilerin tümüdür. Kariyerde başarılı olabilmek bireye bağlı gelişen bir süreçtir. 

Kariyer, herkesin algısına göre farklılık ve çeşitlilik gösterir. Bazıları için kariyer başarısı maddi ve finansal birikimler ile ölçülür. Bazı insanlar için tanınma ve popülarite bir kariyer başarısını ifade ederken, bazı insanlar içinse gerçek kariyer başarısı başka insanlara yardım etmek ve toplum yararına bir şeyler yaparak elde edilir. 

sertifikali-kariyer-egitimleri-sizi-bekliyor-

Kariyer konusunda başarıya giden yolda bazı ortak noktaların devamlılığı gerekir:

  • Kendinizi tanımak, amacınızı belirlemek, potansiyelinizi keşfetmek.
  • Girişiminiz her ne olursa olsun değerlerimizi yitirmemek. Eviniz, aileniz, okulunuz arası dengeyi kurabilmelisiniz. Her şey vaktinde ve yerinde güzel.
  • Geçmişteki, şimdiki ve gelecekteki başarılarınıza dair heyecanlarınız, hedeflerinizi diri tutmak.

Kariyer eğitimleri sayesinde yeni bir kariyer yolculuğuna çıkabilir, bildiklerinizi pekiştirebilir ve geliştirebilirsiniz. Öte yandan mevcut kariyer yolculuğunuza da yeni maceralar ekleyerek bu yaşam boyu öğrenme sürecini daha keyifli kılabilirsiniz. 

Sertifikalı Kariyer Eğitimleri Neler?

İş dünyası ve kariyer hayatındaki rekabet, her geçen gün küresel boyutlara kadar uzanmıştır. Böyle bir rekabet ve yarış ortamında şirketler de bireyler de sürekli bir şeyleri kanıtlamaya ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle, bireyler daha donanımlı olabilmek adına eğitimlerine önem vermektedir. İstanbul İşletme Enstitüsü tarafından verilen uzaktan online eğitimler sayesinde bu rekabet dünyasında ayakta kalmanız kolaylaşmaktadır. 

Kariyer ile ilgili alacağınız eğitimler sizi daha ileri taşıyacaktır. Eğitimlerle sahip olacağınız donanım sayesinde iş hayatınızda daha doğru kararlar verip isabetli adımlar atabilirsiniz. Öte yandan, eğitimlerin sonundaki pratik sınavlardan başarı elde etmeniz durumunda sertifika almaya hak kazanabilir, CV'nize de katkı sağlayabilirsiniz.

Yaratıcı Düşünme Teknikleri ve İnovasyon Eğitimi 

İş ve kariyer dünyasının artık rekabete dayalı bir dünya olduğundan bahsettik. Bu rekabette rakiplerinizin içerisinden sıyrılmanın bir diğer yolu da farklı düşünebilmektir. Farklı düşünmek için kendinizi yaratıcılığınızı geliştirme konusunda eğitmelisiniz.

Yaratıcı Düşünme Teknikleri ve İnovasyon Eğitimi sayesinde yaratıcı düşünce temellerini, beynimizin bilgileri nasıl algıladığını ve işleme sürecini, bilinçli düşünme stratejileri ile nasıl yeni fikirler üretebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Sorunlarla başa çıkabilmenize yardımcı olacak bu eğitim sayesinde, günlük hayatta da zorlukların üstesinden daha kolay gelebileceksiniz.

Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimi

Girişimcilik, bireyin kendini aşması, hayallerini gerçekleştirebilecek güce ve cesarete sahip olmasıdır. Girişimcilik ve Değer Yaratma Stratejileri Eğitimi ile hem girişimcilik yolunda nasıl adımlar atmanız gerektiğini hem de değer yaratma stratejileri ile iş yerinizde nasıl fark yaratıp başarılı olabileceğinizi öğrenin!

kariyer, kariyer eğitimleri, online eğitim, sertifika, ücretsiz eğitim, iş dünyası, iş hayatı

Kariyer Yönetimi Eğitimi

Kariyer yolculuğunuzda daha bilinçli ve başarılı bir biçimde ilerlemeniz, size büyük avantajlar sağlar. Kariyer Yönetimi Eğitimi ile bireysel kariyer planlamanızı yapabilir, potansiyelinizi keşfedebilir ve bunu ortaya çıkarabilirsiniz. Öte yandan insan kaynakları departmanında çalışan-çalışmayı hedefleyen bireylerin de bu eğitimden faydalanması önerilir.

İş Hayatında Yazışma Teknikleri Eğitimi

İş hayatında başarılı olmanın yolu başarılı bir iletişim sürecinden geçer. İş dünyasındaki yazışmalarda kullandığınız üslup hem sizin hem de şirketiniz açısından önemli yere sahip. Kurum içi ya da kurum dışı mailleşme süreçleri, resmi makamlarla yazışma, diğer şirketler ile kurulan iletişim stilleri farklılık göstermektedir. İş Hayatında Yazışma Teknikleri Eğitimi sayesinde yazışma esnasında dilin etkin ve doğru kullanımını öğreneceksiniz.

Eğiticinin Eğitimi

Eğiticinin eğitimi sayesinde iş dünyasında yetişkin eğitimini öğrenebilecek ve yetişkin eğitimi hakkında kritik bilgilere sahip olabileceksiniz. İnsan kaynaklarında çalışanlar, eğitmenlik yapanlar, öğretmenler, sunum yapma ya da topluluk önünde konuşma becerilerini geliştirmek isteyenler, bu alana ilgi duyan ve kariyer hedefleyen herkes bu eğitimden faydalanabilir.

İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

İş yerlerinde istenmeyen kazaların yaşanmaması ve işçilerin can güvenliğinin sağlanması açısından İş Sağlığı ve Güvenliği son derece önemli bir eğitimdir. Mimarların, mühendislerin, teknisyenlerin, departman yöneticilerin, bu bölümde okuyan öğrencilerin katılması gereken bu eğitim ile, işçi can sağlığını koruma önceliktir. Bu eğitim; güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarını sağlama, risklerin tespit edilmesi ve gerekli önlemlerin alınmasını kapsar. 

İleri Excel Eğitimi

Excel programı; işletmelerde müşteri takibi, kayıt ve raporlama gibi süreçlerin yürütülmesinde kullanılır. Temel seviyedeki excel bilgilerinizi tazelemek, yeni bilgiler geliştirmek için İleri Excel Eğitiminden faydalanabilirsiniz. Böylece işlerinizi daha kolay ve kısa yoldan halledebilirsiniz.

Sertifikalı kariyer eğitimleri sayesinde siz de geleceğinize ve kariyerinize yön verebilir, rekabetçi iş dünyasında rakiplerinizden geride kalmamış olursunuz. Ancak elbette hatırlatmakta fayda var; en büyük rakibiniz kendinizsiniz. Kendinizi aşmak ve hayallerinize ulaşmak için kendinize güvenin. Gerisi gelecektir.

Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
Blogger
Özgeçmiş

İstanbul İşletme Enstitüsünde içerik editörü olarak görev almaktadır. Kişisel gelişimle ilgili blog içerikleri ve tanıtım yazıları yazıyor.

Devamı
Yorumlar(0)
Ortalama Değerlendirme 5

Yorum yapabilmek için Oturum Aç'manız gerekmektedir.

Yorum yapılmamış, yapan ilk sen ol!